SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja ze 100 kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3201

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

35

Płeć

Mężczyzna

Cel

redukcja

Waga

100

Wzrost

190

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25-30

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

8 godzin praca siedząca pozostała część dnia zajmowanie się trójką dzieci ;)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

trening fbw: http://www.sfd.pl/Nowy_na_redukcji__prosz%C4%99_o_pompc-t1166359.html

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dopiero zaczynam

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

witaminy + omega3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3518
Witam. Jestem osobą, która wróciła do treningów po pół rocznej przerwie. Postanowiłem zacząć od zredukowania zbędnego balastu stad moje pytanie. Czy podczas redukcji powinienem zaczynać z zaniżonego pułapu kalorii czy raczej wejść na 0 kaloryczne i próbować naprawić metabolizm? Moje zero przy wadze 100 kg to jakieś 3400 - 3600 kcal. Dodam że mój metabolizm leży i kwiczy. Przez ostatni czas jadłem bardzo mało a tyłem jak tucznik.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się, istotny jest bilans tygodniowy. Niemniej, nie zaleca się dużej rotacji makroskładnikami między dniami, staraj się w miarę możliwości trzymać rozkład B/T/W.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Zacznij od zera i obserwuj . Pierwsze tygodnie możesz zrobić jako wejście w odpowiednie odzywianie , czyli oczyszczanie diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3518
A czy rozkład b/t/w - 2,5/1,5/reszta, będzie odpowiedni? nie służą mi duże ilości węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Wypełnij ankietę działu. Wtedy będziemy wiedzieli trochę więcej na Twój temat:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Skoro sam piszesz, że poziom tkanki tłuszczowej jest wysoki, to 2g/kg masy ciała białka dla beztłuszczowej masy ciała wystarczy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3518
Ankieta jest na górze, chyba, że jakaś inna ale wypełniałem przy tworzeniu posta. a tutaj zrzut z jednego dnia. Wiadomo nie jem codziennie tego samego. Do trzech pierwszych posiłków jem łącznie ok 800 g warzyw.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3518
Przepraszam za bałagan. Już wiem o co chodziło z ankietą. Piszę na Waszym forum po raz pierwszy stąd taki burdel.

Wiek : 35
Płeć : mężczyzna
Wiek : 35
Waga : 100
Wzrost : 189
Obwód klatki : 125
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 105
Obwód uda : 65
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 30%
Aktywność w ciągu dnia : praca 8h
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW,
Odżywianie : zbilansowana
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : źle reaguję na dużą ilość węgli
Stan zdrowia : dobre
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : witaminy + omega3
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12175 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627458
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Tak, jak pisałem wyżej. Nie potrzebujesz tyle białka. Tkanka tłuszczowa go nie potrzebuje. Potrzebują go mięśnie, a ich masz 70kg (masz mniej, ale załóżmy, że tyle). 150g białka w zupełności wystarczy.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
I co to znaczy, że "węgle ci nie służą"?

Najczęściej za taki sformułowaniem kryje się zły dobór produktów z jednej strony, z drugiej pokutujący nadal mit, że od węgli to się tyje, a na tłuszczach pięknie chudnie.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3518
Paatik - Przez czas, gdzie siłownia nie była przeze mnie nawet odwiedzana nie trzymałem diety. Jadłem 3 posiłki dziennie. Kanapki, obiad i kolację. O takie typowe podejście ludzi którzy nie dbają o to co jedzą i nie ćwiczą. Wrzuciłem taki przykładowy dzień do dziennika i wyszło mi niecałe 2000 kcal głównie z węgli i tłuszczy. Białka może było 100g a może i nie. przez ten czas złapałem 10 kg sadła a mięśnie poleciały w dół. Niestety było to uzależnione od sytuacji życiowej ale już jestem na dobrej drodze.

Domer - zrobię jak piszesz.

deja vu - niestety ten mit dalej siedzi w mojej głowie. Podczas stosowania diety produkty dobierałem rozsądnie. Węgle czerpałem głównie z kaszy gryczanej, jaglanej, jęczmiennej, ryżu jaśminowego, brązowego, basmatti oraz ziemniaków i batatów. Rzadko z płatków owsianych a z pieczywa i makaronu zrezygnowałem w ogóle. Myślę, że produkty było ok. Przy tej samej kaloryce podczas dodawania węgli kosztem ucięcia białka i tłuszczu zawsze wywalało mi bebech i podlewało na klacie. Stąd to stwierdzenie.

Spróbuje ustawić makro na B=2g/kg, T=1,3g/kg W = reszta. Przy liczeniu od beztłuszczowej masy ciała wyjdzie mi wtedy B= 140, T=90, W=500. Czy nie lepiej liczyć od całkowitej masy ciała? Wtedy przy 3400 kcal będzie B= 200, T=130, W=360.

Bardzo dziękuję wszystkim za poświęcony mi czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Czy lepiej to ciężko określić. Jeżeli ciężko Ci. zjeść takie ilości węglowodanów a lubisz zjeść więcej mięs, czy ryb, to śmiało.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta tłuszczowa - zdrowa ? Na mase ?

Następny temat

Pomoc w diecie

WHEY premium