SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja z crossfit/ proszę o pomoc

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zbierałem się z redukcją no i w końcu to nastało. Od poniedziałku jadę z dietą której wklejam zrzut( jest to przykładowy dzień treningowy i w każdym posiłku mam sporo ważyw nie pisałem tego w zrzucie ,ale jem ponad 500g dziennie warzyw).Chciałbym trenować crossfit na dniach planuję zakupić kettlebell 16kg i skakankę .Poczytałem posty podwieszone tutaj w dziale i na razie myślę na początek trenować schematem który jest rozpisany w pracy konkursowej użytkownika Luk-aszz który zajął pierwsze miejsce w konkursie.
Jak ktoś nie pamięta lub nie czytał tej pracy to przypominam schemat wygląda następująco.

Poniedziałek: CrossFit A
Wtorek: Bieganie
Środa: Odpoczynek
Czwartek: CrossFit B
Piątek: Bieganie
Sobota: Odpoczynek
Niedziela: Odpoczynek

TRENING A
Wskoki na podwyższenie 15x
Pompki Klasyczne 10x
Podciąganie na drążku 5x

TRENING B
Bieg 15m
Pompki klasyczne 10x
Wykroki chodzone 10x

Bieganie przez 30 minut ciągle u mnie odpada ponieważ kondycję mam cieniutką więc planuje biegać planem 10-cio tygodniowym.

Wczoraj zrobiłem trening B bo kolejności mi się pomyliły i w ciągu 10:30 min zrobiłem 7 obwodów więcej nie dałem rady.
I teraz pytanie.

Czy pozmieniać coś w diecie?
Czy taki trening na początek może być ?
Czy pozamieniać jakieś ćwiczenia w treningach?
Czy w bieganiu plan 10-cio tygodniowy będzie dobry?




Płeć -M
Wiek -29
Waga -133
Wzrost -178
Obwód pasa –wymiary podam wieczorem bo nie mierzyłem się
Obwód klatki piersiowej –j/w
Obwód uda –j/w
Obwód ramienia –j/w
Zdjęcia sylwetki (przód, bok i tył w pozycji naturalnej) –niemam aktualnych zdjęć skombinuje aparat to cyknę fotki

Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty w przeszłości i obecnie, podaj staż) – obecnie raczej nie uprawiam żadnego sportu ,kiedyś piłka nożna, siłownia , bieganie.

Dostęp do sprzętu – w domu sztanga,obciążenie 130kg, hantle, ławka, stojaki ,wyciąg górny, za pare dni będzie kettlebell 16kg i skakanka

Cel treningowy – Ogólna poprawa sylwetki , zdrowy tryb życia i poprawa sprawności fizycznej i kondycji bp jest bardzo cienki , no i oczywiście utrata zbędnego tłuszczu

Dieta (przedstaw zrzut z potreningu.pl) -
Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie) –nie ma

Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis) – nie ma
Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie – nie ma



Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach:
przysiad – ciężko powiedzieć bo sprawdzałem to kiedyś jak chodziłem na siłownie lecz już nie pamiętam a obecnie musze rozstawić i uprzątnąć piwnice ,żeby to wszystko sprawdzić
martwy ciąg –j/w
wyciskanie leżąc –j/w
wyciskanie stojąc –j/w
wiosłowanie sztangą –j/w
podciąganie na drążku (ilość) –j/w









Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
ok to dziekuję za wszystkie podpowiedzi i prosze o zamknięcie tematu a dalej będę pisał w dzienniku który zaraz założę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
Czy pozmieniać coś w diecie?
Czy taki trening na początek może być ?
Czy pozamieniać jakieś ćwiczenia w treningach?
Czy w bieganiu plan 10-cio tygodniowy będzie dobry?


1.Ktory to posiłek przed treningiem a ktory po ? ogolnie bardzo mało kcal zwiększ do minimum 3tysięcy a nawet wiecej.
2.Tak, na poczatek taki trening moze byc , z tym bieganiem to ostroznie przy takiej wadze , napewno koniecznie buty do biegania muszą byc odpowiednie albo aeroby na roweryku
3.Co do cwiczen to poczytaj tematy podwieszone , tam troszke znajdziesz ciekawych informacji.Z czasem mozesz wprowadzic kompleksy sztangowe.
4.Moim zdaniem zaczołbym od biegu 10-cio minutowego i co trening dodawał po 1-2 minuty. To tak moim zdaniem :)

Zmieniony przez - buli09876 w dniu 2013-09-17 15:26:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Dieta wola i krzyczy o pomste do nieba. Absolutne minimum to ze 3500 kcal, z czego zamierzasz ciac gdy startujesz z poziomu glodowki ? Za duzo tego odpoczynku, jeden dzien w tygodniu Ci wystarczy, jesli nie ma innych przeciwskazan typu brak czasu z powodu pracy na 2 zmiany lub 5 dzieci, w tym 3 niemowlaki w domu :) Jak maja byc efekty, trzeba zapieprzac. Bieganie nie jest dla Ciebie na te chwile, wroc do pomyslu za 20kg (mniej) a narazie maszeruj dziarsko przed siebie. Skakanka to samo, nie teraz, za 20-25kg mniej ;)

Wazylem 13 miesiecy temu 140 kg, wiec wiem co mowie. Przeszedlem te droge, da sie. Zycze Ci powodzenia i wytrwalosci, zaciskaj zeby gdy bedzie ciezko, a gdy bedzie bardzo ciezko, zaciskaj mocniej. Gdy nie dasz juz rady isc, czolgaj sie, byle do przodu. Zdrowia !

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
|A powiedzcie mi Panowie czy do bilansu wliczać też warzywa i jogurt naturalny bo jeżeli tak to podliczyłem ogólnie cały tydzień całej diety z warzywami i jogurtem i wychodzi mi wtedy kolo 3000 kcal na dzień. Zaraz zrobie zrzut miski którą mam na dzisiaj razem z warzywami jogurtem .

Zmieniony przez - majster12345 w dniu 2013-09-18 10:35:59

ok to dorzucam zrzut dokładnej dzisiejszej mojej miski,szynka jest 2 razy w tygodniu. Czy taka dietamoże być? posiłek potreningowy jest to posiłek 3 ,trening robie po między okolo 19.



Zmieniony przez - majster12345 w dniu 2013-09-18 10:50:43

Zmieniony przez - majster12345 w dniu 2013-09-18 10:52:05




Zmieniony przez - majster12345 w dniu 2013-09-18 10:52:49




Zmieniony przez - majster12345 w dniu 2013-09-18 10:55:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 373
Te godziny są prawdziwe? Dasz rade po 1.5 godziny zjeść całą kostkę sera? Jeśli tak to mi bliżej do anoreksji niżeli do bigoreksji hehehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
Godziny są oczywiście elastyczne mniej więcej plus minus pół godzinki, ale spokojnie dam rade zjeść tą kostkę po takim czasie. Kiedyś byłem na J/NJ i w ciągu 6 godzin jadłem około 3 tys kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 373
Ja mam bardzo skromny zarys jeśli chodzi o dietę i rozumiem że J/NJ to jest zbijanie tłuszczy kaloriami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
xzaar77 ok to na razie odpuszcze bieganie na rzecz marszów.To teraz pytanko czy maszerować w jakimś konkretnym pulsie ? czy po prostu szybszy marsz ma być? i z tymi treningami to według Ciebie z jednym dniem przerwy to ma to wyglądać tak?!

Pon-crossfit A
Wt-marsz 30 minut
Śr- crossfit B
Czw-marsz 30 minut
Pt-crossfit A
Sob-marsz 30minut
Niedz-wolne

Następny tydzieńzaczynam od crossfit trening A?
czy tak to ma wyglądać czy narazie może schemat3/1

czyli pon- crossfit A
WT-marsz 30 minut
Śr-crossfit|B
Czw-wolne
Pt-crossfit A
Sob-marsz 30 minut
Nd-crossfit B
Pon wolne itd.
którą lepiej opcję?
i czy moge zamieniać marsze na rower?

Zmieniony przez - majster12345 w dniu 2013-09-18 12:59:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Jesli masz pulsometr, to genialnie. Ustaw sie w przedziale 60-70% Hrmax, jesli sie nie myle okolo 130bpm bedze w Twoim przypadku w sam raz.

Tak, teraz taki uklad ma sens. Oczywiscie mozesz stosowac zamiennie rower, marsz, orbitrek czy co tam jeszcze masz pod reka. No i lepiej z 45 minut zamiast 30 ;)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
Tak mam pulsometr.Orbitreka niestety nie będzie tylko marsze narazi lub rower ewentualnie rower stacjonarny jak będzie naprawdę paskudna pogoda. Właśnie wróciłem z treningu dzisiaj robiłem
przez 12 minut
15 wskoków na skrzynie
10 pompek
5 podciągnięć no i tutaj pojawia się problem ponieważ narazie nie dam rady niestety sie podciągać i zamniast drążka zrobiłem ściąganie drążka wyciągu do klatki z ciężarem 95 kg.
przez 12 minut zrobiłem tylko 4 obwody niestety tak tragicznie u mnie jest z kondycją.

Tutaj jeszcze pytanko Panowie czy ten wyciąg u mnie zamiast drążka może być czy zamienić toi na razie jakimś innym ćwiczeniem?

Zmieniony przez - majster12345 w dniu 2013-09-18 18:50:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
Fajnie by było zakupić gumy, dobre do nauki podciągania, lub próbować podciągać się z wyskoku czy na podwyższeniu, przy czym skupiać się na opuszczaniu. Z czasem przyjdą kipping pull=ups, zwykłe, aż w końcu hollow body pull-ups i podciąganie z ciężarami :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CF + PUSH PULL LEGS

Następny temat

Lista WOD'ów - wasze lub znalezione w sieci

WHEY premium