SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja z 130kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2253

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja do 90kg

Waga

125

Wzrost

189

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

40,5%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca siedząca

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

4x rowerek po 30 min /tydzien

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Dieta do 1000 kcal

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Ostatnie wyniki wskazywały jedynie na podwyższony cholesterol

Stosowana lub planowana suplementacja

D-Vitaminum 8000 j.m. (dla podkręcenia metabolizmu), ISKAL Forte
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1495
Cel : Bardzo szybka redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 19
Waga : 125,5
Wzrost : 182
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 40.5%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu rowerek po 30 min
Odżywianie : staram się nie przekraczać 1000 kcal oraz trzymać się zdrowej żywności
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : otyłość
Preferowane formy aktywności fizycznej : Rowerek, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : D-Vitaminum 8000 j.m. (dla podkręcenia metabolizmu), ISKAL Forte
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Tak
Stosowane wcześniej diety : jak w załączniku

Jestem na tysiacu kalorii już 12 dni, zrzuciłem 5 kilo. Zależy mi na jak najszybszym wydostaniu się z tej beznadziejnej sytuacji - jak możecie zauważyć jestem dość mocno sfrustrowany swoim stanem.
Wisi mi stan zdrowia, byle już w końcu wydostać się z tego potwornego ciała. Liczę na wypowiedź kogoś, kto potrafi dokonać morderstwa na grubasie ]:>










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Rozumiem, że chodzi Ci o stan wydostania się z głodówki?
Bo tym sposobem na pewno redukcji nie osiągniesz.

Plus sytuacji jest taki, że na głodówce jesteś krótko, więc wielkiego spustoszenia nie zasiała, także zacznij od policzenia zapotrzebowania dostosowanego do Twojej aktywność, w kolejnych linkach masz informację jak dobierać produkty, przepisy na urozmaicenie diety znajdziesz w Kuchni SFD. 
https://www.sfd.pl/-t276436.html - Wzór na zapotrzebowanie kaloryczne
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135440.html-  Źródła białka w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie. 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Cel : Bardzo szybka redukcja"
Redulowanie, szczególnie z ponad 40% bf nigdy nie jest "bardzo szybkie". Tym nardziej, jeżeli - jak to ująłeś "staram się nie przekraczać 1000 kcal".

"Wisi mi stan zdrowia, byle już w końcu wydostać się z tego potwornego ciała. Liczę na wypowiedź kogoś, kto potrafi dokonać morderstwa na grubasie ]:>"
Bardzo niezdrowe podejście. Jak tak dalej będziesz robił to... sam się zamordujesz. Nie idź tą drogą...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1495
Koniu151
Rozumiem, że chodzi Ci o stan wydostania się z głodówki?

Chodzi mi dokładnie o sposób na piorunująco-szybką redukcje tłuszczu, nie zważając na poświęcenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Nie ma takiego sposobu, przynajmniej nie takiego, który będzie trwały i nie będzie niósł za sobą konsekwencji zdrowotnych.
Wrzuciłem Ci wyżej jak zrobić by było dobrze.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wygląda mi to na prowokację. Szybko nic nie osiągniesz. Przed Tobą lata ciężkich treningów. Zapraszam do poczytania na temat postaw żywienia:

http://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Raczej nie jest to prowokacja bo mnóstwo ludzi otyłych, ale nie tylko, tak robi. Długie lata zaniedbań chcą nadrobić w 2-3 miesiące. Najlepiej przed wakacjami by mieć na plaży 6-pak. I później są "diety typu 1000 kcal" czy takie właśnie podejściem do tematu jak wyżej. A tu trzeba po prostu usiąść i z głową wszystko zaplanować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Bardzo podobny temat: https://www.sfd.pl/Dieta_1200kcal-t1156382.html

W gwoli ścisłości - nie schudniesz na mniej niż 1000kcal, gdyż pojawi się szereg stanów zapalnych w ustroju, co może być potencjalne niebezpieczne dla zdrowia. W jakim celu stosujesz 8tyś. jednostek wit.D? badałeś stężenie 25(OH) w surowicy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Jesteś zmotywowany to dobrze. Teraz jeszcze kwestia zdrowia oraz REALNEGO zaplanowania efektów.
Niestety im szybsze efekty tym trudniejszy w otrzymaniu. Tutaj istotne, jeśli chcesz schudnąć na całe życie, a nie na chwilę, żeby to była stopniowa zmiana nawyków.
Nie przytyłeś w miesiąc i w miesiąc nie schudniesz. Tutaj ważne by po kolei wchodzić w kolejne etapy redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Rozumiem zapał, ale nie rozumiem czemu kosztem zdrowia. Rozumiesz, że szybka zmiana wagi i głodówka może się wiązać z anemią (później białaczką), rozregulowaniem gospodarki hormonalnej (często nieodwracalnej). Podejdź do tego z głową, stopniowo. Przyzwyczaj się do zdrowego odżywiania. Na początek wprowadź jedzenie jak najmniej przetworzone. Naucz się gotować tak abyś nie musiał wciskać w siebie suchej kaszy, surowych warzyw i nieprzyprawionego mięsa (albo z przyprawą gyros...). Przejdź się na siłownie, podpytaj o trening w dziale dla początkujących. Zadbaj o skórę... po 130kg może jej trochę zostać. Krok po kroku, bo na początku każdy ma dużo zapału, a po 2 miesiącach wraca do starych nawyków albo po redukcji ma efekt wilczego głodu. Mówię to z własnego doświadczenia. Trening siłowy, redukcja ma być przyjemnością podczas której widzimy efekty naszej ciężkiej pracy. Miliony lat ewolucji sprawiły, że nasz organizm jest bardzo skomplikowany i nie ma złotej metody na super sylwetkę. Tylko ciężka praca i pogłębianie swojej wiedzy - a warto :)


Zmieniony przez - Bartosz1991 w dniu 2017-10-19 14:08:04
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dalej ? Jak jeść i jaki trening

Następny temat

Naturhouse - dieta

WHEY premium