SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja z 130KG. Kto błądzi ten pyta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2220

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja

Waga

125

Wzrost

182

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

40

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca korpo (siedząca)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Rower 30min x4/tydzien

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Wyjście z głodówki 800kcal

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Otyłość

Stosowana lub planowana suplementacja

D-Vitaminum 8000 j.m. (dla podkręcenia metabolizmu), ISKAL Forte, planowana kazeina wraz z tranem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1495
Cel : Redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 19
Waga : 125,5
Wzrost : 182
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 40.5%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu rowerek po 30 min
Odżywianie : staram się nie przekraczać 1000 kcal oraz trzymać się zdrowej żywności
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : otyłość
Preferowane formy aktywności fizycznej : Rowerek, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : D-Vitaminum 8000 j.m. (dla podkręcenia metabolizmu), ISKAL Forte
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Tak
Stosowane wcześniej diety : 800kcal

Pytanie 1: kalkulator wskazał mi moje zapotrzebowanie na 4k kcal. Obciąłem 500 więc zostaje 3500 na redukcji
Teraz obliczyłem zapotrzebowanie TDEE=BMR+TEA+TEF+NEAT po podstawieniu 3030=2400+250+185+200 Obciąłem 500 więc zostaje 2500 na redukcji
No jak widać dość znacząca różnica, którym się sugerować?:D Ja tam jestem gotów na wyzwania, ale zamierzam troszkę tą redukcje pociągnąć.

Pytanie 2: Czy na redukcji jest dozwolony taki shake 'na mase'? - spis produktów w załączniku (zamiast białka WPC, będzie kazeina)

Pytanie 3: Jak bardzo można się wspomagać białkiem w proszku? ile max w ciągu dnia ( wiem że zalecane jest 30g)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Bez mleka i masła orzechowego ok, sante ma kiepskie masło,, w ogóle z ziemnych będzie słabe.
okolice 3000 kalorii bym dał,

staram się nie przekraczać 1000 kcal oraz trzymać się zdrowej żywności *słaby pomysł)
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
kto Ci powiedział, że 8tys witaminy D podkręci Ci metabolizm?
Gajnery na redu są dla mnie nieporozumieniem.
Sugeruj się wzorem, nie kalkulatorem, na początku ujmij sobie 300kcal i obserwuj 2-3 tyg i zobacz jak działą dana kalorycznosc. Co do białka, to nie ma max, bierzesz tyle ile brakuje Ci z jedzenia, ale wiadomo optymalnie, bo niektórzy po 70g sypią
2

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1495
blue_hope
kto Ci powiedział, że 8tys witaminy D podkręci Ci metabolizm?

Dietetyk, ale ręki za niego uciąć nie dam.
blue_hope
Gajnery na redu są dla mnie nieporozumieniem

Bo są niepotrzebne przy kaloriach które można zastąpić pełnowartościowym posiłkiem czy mają zły wpływ na redu?
Zależy mi bardzo na czasie przyrządzania posiłków.
anubis84
staram się nie przekraczać 1000 kcal oraz trzymać się zdrowej żywności *słaby pomysł)

Nie aktualny, starsi koledzy z tego forum wybili mi to z głowy - a jak wiadomo starszych kolegów się słucha :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dziwna teoria (tym bardziej, że nie znasz swojego wyniku 25(OH), a zanim wdrąży się suplementację warto go zbadać).
Gajnery są po prostu kiepskie jakościowo, kupa cukrów prostych i nic więcej...
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zamiast gainerów lepiej dać owoce z białkiem, czy ryż zblendowany z białkiem, lepsze to niż ładowanie dodatkowej porcji cukru w siebie.

Co do białka w proszku ważne by nie pokrywało większej puli na białko.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
A jesli potrzebujesz przepisów na szybkie posiłki i nie tylko - zapraszam do działu KUCHNIA SFD, tam znajdziesz mnóstwo ciekawych przepisów
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
blue_hope
Dziwna teoria (tym bardziej, że nie znasz swojego wyniku 25(OH), a zanim wdrąży się suplementację warto go zbadać).
Gajnery są po prostu kiepskie jakościowo, kupa cukrów prostych i nic więcej...



W przypadku wit D3 to raczej na 100% ma za niski poziom 25(OH). Tu można w ciemno postawić taką tezę.

BTW niepotrzebne są dwa tematy bo można pisać we wcześniejszym, czyli http://m.sfd.pl/Redukcja_z_130kg-t1156429.html.


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-10-20 07:16:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Treningi siłowe to podstawa kształtowania sylwetki. Rowerek niestety nie pomoze Ci w tym. Sugeruję wprowadzić zmiany w aktywności fizycznej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie - nie rób bałaganu na forum, trzymaj się jednego tematu https://www.sfd.pl/Redukcja_z_130kg-t1156429.html. Stosowanie 8tyś. jednostek wit.D to głupota bez wcześniejszego badania stężenia 25(OH)D w surowicy.Nie wiem co to za dietetyk, ale dałbym sobie siana z jego radami. Dostałeś dobitne odpowiedzi, że to co robisz doprowadzi do prawdziwego spustoszenia w organizmie. Mam wrażenie, że masz problemy psychologiczne, stąd też masz takie parcie na odchudzanie (bez rozsądku).


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-10-20 10:28:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Kto błądzi ten dalej błądzi i ignoruje rady. Posłuchaj się doświadczonych ludzi, mi pomogli.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta masa

Następny temat

Redukcja pod testy do woja. ( Nie sylwetka, a osiągi)

WHEY premium