SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

Redukcja w stylu crossfit?

Wysłana -
Witam, założyłem ten temat żeby rozwiać trochę swoje wątpliwości dotyczące treningu na redukcji, może wypowie się ktoś bardziej doświadczony i wskaże mi błąd a może nawet komuś ten temat pomoże obrać dobrą drogę treningową.
No więc tak, od jakiegoś czasu myślę nad redukcją a jestem po sporej przerwie w treningach. Wcześniej trenowałem na zwykłej siłce jednak po 7 dniowym maratonie w boxie przestało mi to całkowicie wystarczyć i myślałem nad połączeniem jednego z drugim (crossfit + siłownia). Ktoś pewnie pomyśli że się nie da, no więc da się. Wystarczy spojrzeć na zawodników zza granicy (owszem to zawodowi atleci nie porównujmy się tu) ale ostatnio natrafiłem na kogoś wyjątkowego, kogoś kto zmotywował mnie do działania i pokazał że można. Wystarczy wpisać w przeglądarce Derek Weida. Ale nie o tym w temacie. Wracając do wspomnianej redukcji.

Zasady treningowe na redukcji są mi dobrze znane (nie jeden raz były pisane na sfd) i tu zastanawiam się nad takim oto treningiem.Co myślicie o takim połączeniu tego treningu (chodzi o te dni nie biegowe), jest to 30 dniowy plan wprowadzający do crossfitu napisany chyba przez D.Castro. Jako uzupełnienie treningu można dodać na zakończenie ćwiczenia na hantlach/ sztandze angażujące główne partie mięśni robiąc z jednego i drugiego swojego rodzaju trening FBW.
Np:
1.Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach
2.Klatka: Wyciskanie sztangi/hantli na skosie
3.Biceps: Uginanie ramion ze sztanga/hantlami
4.Triceps: Pompki na poręczach lub ściąganie linki wyciągu górnego.
5.Plecy: Martwy ciąg
Po wszystkim oczywiście areoby.
Cwiczenia ćwiczeniami ale oczywiście wszystko z odpowiednią dietą i ujemnym bilansem kalorycznym.
Pozdrawiam
Zmieniony przez - Wojak89 w dniu 2016-05-04 16:21:09

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Crossfit na redukcje jak najbardziej super opcja
Plan wygląda ciekawie - bazuje na podstawowych ćwiczeniach i nie wymaga szczególnie sprzętu poza drążkiem. Wyraźny progres rozłożony w czasie - wydaje mi się, że może przynieść ciekawy efekt przy odpowiedniej diecie.

Co do układu crossfit + siłownia to musisz już przetestować to na sobie. Ja osobiście testowałem układ 3xCF + 1 ciężki trening FBW jednak z niego zrezygnowałem bo siłowy FBW na tyle mnie obciążał, że nie mogłem dać z siebie maxa na treningach CF. Aktualnie trenuje regularnie CF na którym są elementy treningu siłowego, odwiedzam też zajęcia typowo ciężarowe gdzie szlifowana jest technika dźwigania ciężarów. Jeżeli planujesz typowo redukcje to przedstawiony przez Ciebie gotowiec jest dobry. Mix CF + siłownia zostaw sobie na moment budowania masy.

Derek Weida zanim stało mu się to co się stało miał konkretne podstawy treningowe - w końcu był w Marines... Teraz jest kozak, sam czerpie od NIego sporo motywacji. Mega pozytywny gość.
Wysłana -
Dokładnie z reguły jak się chce machnąć trzy porządne treningi cf to ten fbw już dobija zamiast być fajnym bodźcem.
Wysłana -
Pisałem swego czasu artykuł "Crossfit jako uzupełnienie treningu siłowego". Użyj wyszukiwarki to znajdziesz bez problemu .
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź