SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja w stylu crossfit?

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8510

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1939
Witam, założyłem ten temat żeby rozwiać trochę swoje wątpliwości dotyczące treningu na redukcji, może wypowie się ktoś bardziej doświadczony i wskaże mi błąd a może nawet komuś ten temat pomoże obrać dobrą drogę treningową.
No więc tak, od jakiegoś czasu myślę nad redukcją a jestem po sporej przerwie w treningach. Wcześniej trenowałem na zwykłej siłce jednak po 7 dniowym maratonie w boxie przestało mi to całkowicie wystarczyć i myślałem nad połączeniem jednego z drugim (crossfit + siłownia). Ktoś pewnie pomyśli że się nie da, no więc da się. Wystarczy spojrzeć na zawodników zza granicy (owszem to zawodowi atleci nie porównujmy się tu) ale ostatnio natrafiłem na kogoś wyjątkowego, kogoś kto zmotywował mnie do działania i pokazał że można. Wystarczy wpisać w przeglądarce Derek Weida. Ale nie o tym w temacie. Wracając do wspomnianej redukcji.

Zasady treningowe na redukcji są mi dobrze znane (nie jeden raz były pisane na sfd) i tu zastanawiam się nad takim oto treningiem.







Co myślicie o takim połączeniu tego treningu (chodzi o te dni nie biegowe), jest to 30 dniowy plan wprowadzający do crossfitu napisany chyba przez D.Castro. Jako uzupełnienie treningu można dodać na zakończenie ćwiczenia na hantlach/ sztandze angażujące główne partie mięśni robiąc z jednego i drugiego swojego rodzaju trening FBW.
Np:
1.Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach
2.Klatka: Wyciskanie sztangi/hantli na skosie
3.Biceps: Uginanie ramion ze sztanga/hantlami
4.Triceps: Pompki na poręczach lub ściąganie linki wyciągu górnego.
5.Plecy: Martwy ciąg
Po wszystkim oczywiście areoby.
Cwiczenia ćwiczeniami ale oczywiście wszystko z odpowiednią dietą i ujemnym bilansem kalorycznym.
Pozdrawiam




Zmieniony przez - Wojak89 w dniu 2016-05-04 16:21:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Crossfit na redukcje jak najbardziej super opcja
Plan wygląda ciekawie - bazuje na podstawowych ćwiczeniach i nie wymaga szczególnie sprzętu poza drążkiem. Wyraźny progres rozłożony w czasie - wydaje mi się, że może przynieść ciekawy efekt przy odpowiedniej diecie.

Co do układu crossfit + siłownia to musisz już przetestować to na sobie. Ja osobiście testowałem układ 3xCF + 1 ciężki trening FBW jednak z niego zrezygnowałem bo siłowy FBW na tyle mnie obciążał, że nie mogłem dać z siebie maxa na treningach CF. Aktualnie trenuje regularnie CF na którym są elementy treningu siłowego, odwiedzam też zajęcia typowo ciężarowe gdzie szlifowana jest technika dźwigania ciężarów. Jeżeli planujesz typowo redukcje to przedstawiony przez Ciebie gotowiec jest dobry. Mix CF + siłownia zostaw sobie na moment budowania masy.

Derek Weida zanim stało mu się to co się stało miał konkretne podstawy treningowe - w końcu był w Marines... Teraz jest kozak, sam czerpie od NIego sporo motywacji. Mega pozytywny gość.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777582
Dokładnie z reguły jak się chce machnąć trzy porządne treningi cf to ten fbw już dobija zamiast być fajnym bodźcem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Pisałem swego czasu artykuł "Crossfit jako uzupełnienie treningu siłowego". Użyj wyszukiwarki to znajdziesz bez problemu .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania pod Runmageddon - hardcore

Następny temat

[Beginners] Magia EMOMu

WHEY premium