SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej / dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
Witam

Chcę zredukować tkankę tłuszczową do minimum (mimo że nie warze jakoś za dużo lecz mam tendencje do obkładania się tłuszczu w dolej partii brzucha i „boczki"), w celu wyrzeźbienia brzucha i ogólnej rzeźby, od Lutego mam zamiar porządnie zacząć, aktualnie regularnie trenuję na siłowni 3razy w tygodniu, biegam minumum 3 razy w tygodniu od 20-30minut, pływanie raz w tygodniu.

Kilka Pytań:

1.Jak lepiej z tym Kardio? Obecnie zawsze biegam na bieżni przed treningiem i po trening około 2x15min, tak jak robie jest dobrze czy lepiej zmienić na bieganie łącznie 30-40min (przed treningiem), czy też 30-40min po treningu??
2.Jak ze suplementami ktoś mi doradził że fajne na rzeźbę jest booster testosteronu i kreatynka szczerze na suplementacji się nie znam dlatego wole zapytać?
3.Potrzebuje pomocy w stworzeniu diety.

Jestem kompletnym laikiem w kwestii odchudzania liczę na waszą pomoc i porady.

Pozdrawiam

A teraz trochę danych

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 19

Waga : 74kg

Wzrost : 178.5 cm

Obwód klatki : 102 cm

Obwód ramienia : 34 cm

Obwód pasa : 88 cm (chciałbym rzucić tak do 82)??

Obwód uda : 56

Obwód łydki : 35

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ?? jak już wspominałem obkłada się na brzuchu i mam „boczki:

Uprawiany sport lub inne formy aktywności
: Bieganie, Pływanie, Siłownia

Odżywianie : Kompletny brak diety, nie znam się na tym kompletnie, lubię owoce, warzywa, drób, ryby, przetwory mleczne

Cel : szybka redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha

Ograniczenia żywieniowe : brak

Stan zdrowia : brak ograniczeń

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Redukcyjnych brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Jak najbardziej

Stosowane wcześniej diety : nie


Zmieniony przez - darko89 w dniu 2009-01-05 10:22:28

Zmieniony przez - darko89 w dniu 2009-01-05 10:23:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5588
jajko masz tu na myśli jedną sztukę?
To ma być jakaś przyzwoita porcja białka. Skomponuj to tak żebyś w każdym posiłku miał podobną ilość białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
Tutaj jeszcze dołączam to co jem, (nie nazwe to dietą, ponieważ jest strasznie nieregularne) , proszę o pomoc stworzenia właśnie fajnej diety, abym mógł osiągnąć swój cel, powyrzycać to co zbędne, dodać to co przydatne... itp:

a więc:

śniadanie w okolicach: 7.00-9.00:
-płatki owsiane cornflakes (30g) i mleko->
-mleko gotowane 2% (~200-300ml)

drugie śniadanie w okolicach 9.00-11.00
-chleb zwykły (2kromki)
-delma do posmarowania
-ser gouda (~6plasterków)
-pół pomidora

Obiad (różnie 14-18)
-albo jest to typowy obiad zamówiony na mieście (czyli jakiś kebab z frytkami i surówką itp.)
-albo jak już sam robie to jest to ryba (filet w panierce), ziemniaki, sos pieczarkowy i pomidor

Kolacja (około 18-22)-chleb zwykły (2-3 kromek)
-delma do posmarowania
-ser gouda (~6plasterków)
-pół pomidora


* Czasem pojem coś między posiłkami jak czuje głód np. jogurt, orzeszki, banan itp. lub jakiś chlebek z szynką czy serem

* Mało pije wody (moge to zmienić) a dużo soków np. bananowy, jabłkowy itp (zero coli, srpite i innych gazowanych)

I to chyba na tyle, wiem że to co jem jest przeciwieństwem tego co powinienem.. dlatego prosze o pomoc!!!

W razie pytań chętnie odpowiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26676
suplementy zostaw na pożniej a narazie posty podwieszone i czytaj a potem daj diete do sprawdzenia to Ci pomozemy bo nikt za Ciebie diety nie ułozy a to co jesz przez cały dzien to same śmieci że tak powiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4071
Odstaw przede wszystkim te wszystkie fast foody - kebaby, frytki, srytki i inne bo to zaden obiad tylko swinstwa. I przestań sie poić tymi wszystkimi sokami bo wbrew temu co sie moze wydawać sam cukier zwykle.

Zmieniony przez - leeeon w dniu 2009-01-05 12:12:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
darko89> rzeczywiście leeeon ma rację, to co jesz to 90% śmieci, a nie jedzenie. Robisz najbardziej typowy, powszechny błąd żywieniowy: łączysz tłuszcze z węglowodanami w złej proporcji.
1. Co to za kanapki: biały chleb + jakieś świństwo zwane d..ma + pomidor + tłusty ser
2. Jak po 2 godzinach od pierwszego posiłku możesz jeść od razu następne? To proste - jesteś głodny. Śniadanie powinno być syte.
3. Najważniejsze i dla Ciebie zapewne najwygodniejsze: kanapki-ok., z pomidorem, ogórkiem, papryką, sałatą - BEZ delmy i żółtego sera. Masz ochotę na żółty ser, boczek, wędliny - BEZ chleba. Nie łącz tego ze sobą.
4. Nie jesz w ogóle jajek? Pytam z ciekawości, białko jaja kurzego to najwartościowsze białko na tej planecie. Żółtko zawiera z kolei wszystkie dostępne aminokwasy.
5. Sos pieczarkowy... boże, na pewno zagęszczony mąką - wywal. Pieczarki na maśle, oliwie, z dodatkiem śmietany (nawet tłustej) - ok. BEZ MĄKI
6. Itd., itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
Ok. a więc tak, poczytałem co nieco i ułożyłem sobie diete (podobno najlepiej jeść mniej ale za to 6-7 posiłków dziennie:

Może wstępnie rozpoczniemy:

I. śniadanie: 8:00
Płatki owsiane
Mleko
Orzechy arachidowe

II. śniadanie: 10:00
Chleb pełnoziarnisty
Ogórek zielony
Jogurt naturalny

III 12:00
ser twarogowy chudy

IV Obiad 15:00 (przed treningiem)
i tu problem co należy jesść przed i po treningu
jaka najlepsza kombinacja obiadu?

V) 17:00*17:30 (po trningu)
i to samo co jeść po treningu

VI 20:00
makrela wędzona

VII kolacja 22:00
szklanka mleka
ser twarogowy chudy

Co jeszcze dodać, co zmienić, co usunąć?
Pamiętajcie że dieta mająca na celu redukcje zbędnej tkanki tłuszczowej (rzeźba)

*Jeśli chodzi o jajka to jem ale wiadomo nie codziennie tak raz-dwa razy w tygodniu (łącznie może zjem 7 jajek)/17dni

Zmieniony przez - darko89 w dniu 2009-01-05 13:26:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
Pomóżcie mi ułożyć diete, gdzie indziej mam prosić o rady ja nie tutaj no?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1185 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8656
na obiad wrzuć ryż/makaron/kasze + pierś z kurczaka/udo gotowane/jajka/ albo jakas ryba(nie smażona) ... dodaj tluszcze do diety ... ;]

Instagram : zdrowie.odzera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5588
po treningu wrzuć cyca z kury/chudą wołowine + ryż biały, jak ma być redukcja to ser jedynie na noc w ciągu dnia nie pasuje, bo biłąko z sera po pierwsze długo sie wchłania a po drugi ma laktoze (to taki cukier co sie bezpośrednio pod skórą odkłada w postaci tłuszczu) i więcej jajek 17jaj/7dni było by lepszą proporcją
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
No dobra czyli będzie coś takiego?

I. śniadanie: 8:00
Płatki owsiane
Mleko
Orzechy arachidowe

II. śniadanie: 10:00
Chleb pełnoziarnisty
Ogórek zielony
Jogurt naturalny

III 12:00

Chleb pełnoziarnisty, oliwa z oliwek + warzywa?

IV Obiad 15:00 (przed treningiem)
Co przed treningiem? chyba nie to samo co po??

V) 17:00*17:30 (po trningu)
Pierś z kurczaka, ryż biały, sałata warzywna?

VI 20:00
makrela wędzona

VII kolacja 22:00
szklanka mleka
ser twarogowy chudy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5588
-w III jakieś białko - kurak, ryba
-przed treningiem kurak/ryba/wołowina + ryż brązowy+warzywa
-po treningu
okej z tym ze mało warzyw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gainer- jakie są jego wady??

Następny temat

Prośba o pomoc w ułożeniu diety

Wiecej