SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
Witam Panowie i Panie . Zwracam się o poradę co do diety i ćwiczeń na siłowni . Więc tak mam 32 lata 110 kg i 192 wzrostu . Mój cel to waga ok 95 kg . Moja dieta wygląda tak rano ok 5 śniadanie głównie jajka w różnej postaci 8 owsianka z kawą o 10 ryż warzywa kurczak w zależności od dnia danie się zmienia no sałatka z łososiem ok 14 to samo po pracy ok 17 przeważnie zupa krem z warzyw i ok 19 serek wiejski jeden lub dwa . Dodatkowo piję olej lniany i koktajl z szpinaku pietruszki i cytryny . I w ciągu dnia woda z cytryną . Na siłownię chodzę 3 dni w tygodniu i narazie ćwiczę cardio . Co o tym myślicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Kształtowanie sylwetki w rzeczywistości nie jest trudnym procesem. Wymaga po prostu pewnych podstaw, które większość osób z różnych powodów unika lub nie wie, że są one niezbędne. Są to odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Niestety u Ciebie kuleje jedno i drugie. W ten sposób efektów niestety nie będzie. Co więc zrobić, aby poprawić te dwa podstawowe czynniki, determinujące efekty poprawić? Oto kilka zmian, które warto, abyś wprowadził:

1. Trening siłowy.

Bez niego niestety nawet najlepsza dieta nic nie pomoże. Mięśnie, które nie mają bodźca do wzrostu, nie są naszemu organizmowi potrzebne. Z tego też względu pozbywa się on ich w dużo większej ilości niż tkanki tłuszczowej. W efekcie wychodzi na to, że sylwetka może być po takiej redukcji gorsza niż przed jej rozpoczęciem. Zapraszam Cię więc do działu trening dla początkujących: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html. Uzyskasz w nim porady odnośnie do tego, jak ułożyć plan treningowy.

2. Dieta.

To, co jemy, ma za zadanie wspomóc kształtowanie naszej sylwetki bodźcom, w postaci treningów siłowych. Z tego też względu zaleca się stosowanie określonych ilości kcal, białek, tłuszczów i węglowodanów, zależnie od celu. W przypadku redukcji jest to standard 2 g/kg masy ciała, 1,1-5 g tłuszczów i reszta kcal pochodząca z węglowodanów. Wcześniej jednak wyliczyć należy swoje zapotrzebowanie kaloryczne: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-. Odejmujemy około 300 kcal i rozdzielamy na wyżej wymienione ilości makroskładników. Więcej istotnych informacji otrzymamy w dziale odżywianie i odchudzanie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 771 Napisanych postów 1226 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 157353
Ja proponuję obliczyć zapotrzebowanie i się trzymać liczb, będzie łatwiej nadzorować przebieg redukcji. Szczególnie, że zapewne nie znasz swojego organizmu na tyle, żeby przeprowadzić redukcję bez liczenia kalorii.
1

You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time.

https://www.sfd.pl/[BLOG]_Hidan20_Transformacja_od_120kg_-t1137366-s120.html
Szukasz pomocy/rady ? Pisz priv

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
Witam no może tak być bo dotychczas nie prowadziłem takiego trybu życia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93256 Napisanych postów 362742 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664012
Liczyles kcal?
Dlaczego tylko cardio??
,Zacznij silowo trenowac
fbw na start bedzie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
Ogólnie potrzebuje ok 3500 ale jem trochę mniej . Tak będę też pozwoli dołączać ćwiczenia siłowe ale na początek chciałem poprawić wydolność organizmu . A co do posiłków jest ok czy coś zmienić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93256 Napisanych postów 362742 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664012
Posilki wygladaja ok ogolnie
Brakuje czegoś nie zdrowego czasem '
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
W niedzielę jem w miarę normalny obiad czyli ziemniaki jakieś mięso itd . A czy do tego wszystkiego dołączyć odżywkę białkowa ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93256 Napisanych postów 362742 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664012
Jesli masz problem z dostarczeniem sobie bialka z pozywienia to jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
Nie mam problemu tylko nie wiem czy dostarczam go wystarczająco dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93256 Napisanych postów 362742 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664012
Musisz policzyc na redukcji staral bym sie trzymac te 2.5 gr na kg masy ciala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
Ok obliczę to i zobaczę ile wychodzi .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] MocnyM - W drodze po lepsze jutro! mój Mount Everest

Wiecej