SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3360

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
co do zalewania chodzilo o mnie, ze podlewalo zawsze przy 400 g ww , po sporej reduckji jadlem zdecydowanie wiecej, bodajze 4-6 tyg, ponad 500gww , w dnt zmniejszalem o polowe wegle. kolejna sprawa jest, ze kazdy jest inny, jeden bedzie redukowal na 400g ww, drugi zmasuje na 200ww. trzeba sprawdzac na sobie, mi dieta hc na redu odpada, ciagly glod, hipka, sennosc, nie dla mnie, za to przy braku ww niemalze jestem pelen energii. to tylko moja opinia.

piszesz teraz o badaniu zwiazanym z 15kk w ciagu 2 dni. wez pod uwage ze te osoby nie byly przedtem na deficycie kalorycznym, nie uprawiaja zawodowo sportu. to bardzo wwazne, co innego zawodnik po zawodach, wyposzczony, wyjalowiony miesiecznymi redukcjami i aerobami, zjadajacy nawet do 20tys kalorii, i podjadajcy przez kolejne 2-3dni, nie rzutuje mu to na zdrowiu metabolicznym, ani zbytnio na sylwetce (podleje go woda, zlapie glikogenu, troche tkanki tluszczowej, w niektorych przypadkach nawet wskazane), a co innego osoba trenujac amatorsko z bf'em ok 15% i siedzacym trybem zycia. analizujac badanie wez pod uwage czynniki jak w nim wystepuja, pozniej wyciagaj konkluzje. nie porownuj zawodowcow do amatorow.





Zmieniony przez - Carlitos w dniu 2017-06-16 19:00:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wyjaśnijmy sobie jedno - schodzenie do jednocyfrowego BF-u i stosowanie daleko posuniętych restrykcji kalorycznych nigdy nie będzie zdrowe ( abstrahuując od środków dopingujących ). Zawodnicy często doprowadzają swój organizm do nieodwracalnych zmian w gosp.hormonalnej. Wybacz, ale Ty nie jesteś zawodowcem, a badanie kierowane było w Twoją stronę, owy eksperyment ma pewne ograniczenia, co nie wyklucza tego, że faktycznie do takiej odpowiedzi możemy zmusić nasz ustrój.

Wrzucam pełny tekst do badań które wykazuje, iż nawet jeden dzień obżarstwa doprowadzić do przyrostu tłuszczu zapasowego.
http://physrev.physiology.org/content/physrev/92/1/157.full.pdf 

Tego typu praktyki realizowane w sposób nieprzemyślany mogą być potencjalne groźne dla ogólnie pojętego zdrowia metabolicznego, nadmierna konsumpcja przetworzonej żywności może zaszkodzić każdemu (niezależnie od poziomu wytrenowania, masy mięśniowej czy aktywności fizycznej) oczywiście osoby z nadwagą odnotują znacznie głębsze skutki, nie ulega to wątpliwości.

To nie jest tak, że każda nadprogramowa kaloria zostanie odłożona w tłuszcz - absolutnie. Organizm na redukcji nadmiar kalorii wykorzysta przede wszystkim do: zasilenia bieżących szlaków metabolicznych, uzupełnienia glikogenu zarówno mięśniowego jak i wątrobowego, uzupełnienie IMTG (trójglicerydów wewnątrzmiesniowych) a dopiero na samym końcu organizm odkłada lipidy w komórkach tłuszczowych.

Jak najbardziej można doprowadzić do przyrostu tkanki tłuszczowej po jednym dniu, zwłaszcza dzieje się to po zawodach np: 15 tyś. kalorii.
Jak to napisałem energia w przyrodzie nie ginie, nie wyparowuje --> cześć pójdzie do adipocytów, to jest biologia.

Nie jestem zwolennikiem VLCD.
Niemniej jednak jeśli czujesz się dobrze - stosuj tą metodę dalej.

Nie chodzi mi o to aby przestrzegać każdego człowieka przed większą ilością kalorii, ale absolutnie nie jest tak o czym napisałeś - czyli kompulsywne obżarstwo, zwłaszcza po wykańczającej głodówce (gdzie hormony są wypaczone) nigdy nie będzie ani trochę zdrowe. Dodatkowo dzień obżarstwa sprzyja nieprawidłowościom w obrębie jelitowego ekosystemu, a mikrobiota jelitowa wywiera głęboki wpływ na funkcjonowanie całego naszego ustroju.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
najlepiej bedzie jak zostane przy swoich racjach ty przy swoich.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę do oceny

Wiecej