SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Redukcja tłuszczu czy budowa masy mięśniowej?

Ankieta - proszę o pomoc

Płeć mężczyzna
Wiek 17
Waga 109
Wzrost 185
Cel treningowy redukcja tłuszczu i poprawa masy mięśniowej
Staż treningowy na siłowni brak
Uprawiane inne sporty piłka nożna (bramkarz)
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) w pełni wyposażona siłownia
Dieta brak specjalnej diety, aczkolwiek wiem że jakaś będzie
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)
Zażywane suplementy
Ostatnio przerabiany plan
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)
Wysłana -
Witam wszystkich bardzo serdecznie :) . Zacznę od tego że +/- w ciągu roku chciałbym schudnąć około 30kg oraz poprawić swoją sylwetkę (mięśnie). Teraz zastanawiam się co powinienem robić? Wg informacji które czytałem nie da się schudnąć i "przypakować" jednocześnie, stąd moje pytanie - czym zająć się na początku, do jakiej masy powinienem zejść aby zająć się mięśniami lub po jakim czasie z budowy mięśni przesiąść się na redukcję masy?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Witaj,
skoro chcesz zrzucić 30kg rozumiem, że sylwetka którą aktualnie reprezentujesz jest mocno otłuszczona. W takim razie należy rozpocząć redukcję tkanki tłuszczowej. Nie jest wykluczone to, że podczas redukcji złapiesz tkankę mięśniową. Nawet przy sporym otłuszczeniu, podczas redukcji i na początku treningów dość często przybranie tkanki mięśniowej jest 'efektem ubocznym'
Wysłana -
Pewne zmiany da się pogodzić przy jednoczesnej redukcji jak i budowaniu mięśni. Ale jak nadwaga jest taka, że trzeba zredukować 30kg to redukcja jak nic jest potrzebna
Wysłana -
Rozumiem, jest tak jak myślałem. Czy na początek wystarczy dobra dieta + bieganie? Czy np jeżeli do września stracę 15 kg to wtedy zacząć chodzić na siłownie? Czy to dobry plan?
Wysłana -
ja bym zaczal od razu od silowni plus uzupelnieniecardio/interwal
po co czekac
Wysłana -
Myślę podobnie jak TomQ. Trening siłowy wprowadziłbym od już. Jeśli chodzi o cardio to tutaj ewentualnie można by poczekać. Nie odwrotnie
Wysłana -
a jak to wygląda na siłowniach, trener ułoży mi plan za darmo (tzn tylko dlatego że chodzę na jego siłownie) czy należy za to dopłacić?
Wysłana -
To zależy od siłowni na niektórych jest instruktor, który ułoży Ci plan, a na niektórych trzeba za to dopłacić.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź