SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tłuszczu, a przyrost masy mięśniowej

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13
Witam

Pierwszy post i od razu kilka wątpliwości, pytań... Nie ma sensu niepotrzebnie mydlić, więc przechodzę od razu do sprawy. ;)

Przy wzroście ok. 182cm moja waga waha sie w granicach 75kg. Na pozór liczbowe relacje są jak najbardziej poprawne, jednak mieśnie stanowią bardzo mały procent całości w stosunku do zalegajcej tkanki tłuszczowej.
Nie mam w planach robienia z siebie żadnego anorektyka, jednak chciałbym zredukować ten tłuszcz na rzecz mieśni. Za cel nie obieram też sobie zrobienie z siebie żelbetonowego kloca, a poprostu delikatne usprawnienie swojego ciała - lekka masa mięśniowa mieszcząca się w granicach normy z ładną rzeźbą. Nie fascynuje mnie kulturystyka, jednak chciałbym poprawić swoją siłę i wygląd.

Pytanie numer 1:
Czy jest możliwość redukcji tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym przyroście masy mięśniowej?

Kolejnym moim problemem stała się dieta. Nie jestem w stanie ułozyć stałego jadłospisu ze względu na różne pory powrotu do domu. Jestem skłonny stosować się do ogólniejszych zasad diety (unikanie wiekszych ilości tłuszczy, napojów słodkich gazowanych, itp.).
Pytanie numer 2:
Czy w związku z powyższym osiągnięcie spadku tłuszczu, a następnie przyrostu masy mięśniowej może się odbwać bez stałych posiłków o stałych porach?

Odżywki i suplementy, hm... To męczy mnie najbardziej.
Czy ma to sens, a jeżeli tak to czy brak stałej diety tego sensu nie zaburzy? Biorę oczywiście pod uwagę przede wszystkim 3-4 treningi w tygodniu po te 40-60min.
Mam na oku pewny zestaw polecony mi przez znajomego (http://bcaa.pl/sklepik/product_info.php?cPath=36&products_id=883). Chciałbym wspomóc się takimi produktami by móc w ciągu najbliższego miesiąca zrzucić te 4-5kg zbędnego tłuszczu, a w kolejnym miesiącu zabrać się za budowę masy mięśniowej.
Pytanie numer 3:
Czy przedstawiony zestaw wart jest swojej ceny i czy jest godny polecenia? Zaznaczam, że nie zamierzam oszczędzać 20zł ryzykując jakieś niepewne historie z nieprzewidywalnymi odżywkami/suplementami. ;)

Chyba ostatnia moja wątpliwość - czy jestem w stanie w tym samym czasie zrzucić tłuszcz z okolic brzucha, klatki piersiowej, pleców, ud? Wyczytałem ostatnio w jakimś źródle, że tłuszcz spala się równomiernie, czy jednak ćwicząc partie mięśni wymienionych wyżej okolic ciała będę jednocześnie zrzucać z nich nadmiar tłuszczu? Czy tłuszcz z okolic klatki piersiowej będzie spalać się ciężej niż z okolic brzucha?

Zdaję sobie sprawę z mojego amatorskiego podejścia do sprawy. Jeżeli strzeliłem jakąś głupotę z góry sory, jednak takich osób jak ja jest na tym forum kilkanaście i kazda szukając odpowiedzi po kilkuset innych tematach zniechęca się do zasięgnięcia porady tak jak to wcześniej kilkukrotnie bywało ze mną. ;)
Liczę, że udzielone mi odpowiedzi będą w stanie pomóć nie tylko mi ,a także innym niedoświadczonym, a mimo to chcącym coś zrobić z własnym ciałem osobom. ;)

Pozdrawiami z góry dzięki za odpowiedź, a przede wszsytkim wyrozumiałość. ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1608 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17102
Witaj. na poćzątek nie zamienisz tłuszczu w miesnie mozesz co najwyzej spalić tłuszcz pozniej zyskać tkanke miesniowa. Jezeli nie masz mozliwości jedenia w wyznaczonych porach spróbuj dietki tzw intuicyjnej czyli robisz tak jak uważasz za słuszne i nie bawisz sie w dokładne obliczenia co do grama. Polecam dietke tłuszczową czyli zwiekszasz tłuszcze kosztem węglowodanów poczytaj o CKD. Trening 2 razy kazda partia tygodniow0. Aeroby mozesz też spróbować c drugi dzien ok 45 minut (biegania, steeper, rowerek itp) co do supli mozesz spróbować thermo speed 2 i biersz po 6-8 kapsów dziennie. Jak zadbasz o trening i dietke suple nie bede w sumie potrzebne

Zmieniony przez - Bajerj w dniu 2006-03-18 16:24:56

Sprzedam krązki 2*18kg za 65zł + kw
http://www.sfd.pl/temat216606/ gainery-zestwianie ZAPRASZAM
http://www.sfd.pl/temat217913/ dla poczotkujących i nie tylko - WARTO ZOBACZYĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13
Ok, super. :)
Zastanawiam się tylko nad tymi spalaczami.
Czy ktoś doświadczony może mi napisać jaka opcja byłaby lepsza - biorę pod uwagę:
- zestaw: http://bcaa.pl/sklepik/product_info.php?cPath=36&products_id=883 ;
- thermo speed 2.
Różnica cenowa jest znaczna, tylko czy aby jakość i efektywność obu tych propozycji się nie różni? Nigdy nie miałem z nimi do czynienia i nie znam ich możliwości, stąd chętnie przeczytam opinię porównawczą kogoś bliższego tematem. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
j/w
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 381
"Wyczytałem ostatnio w jakimś źródle, że tłuszcz spala się równomiernie, czy jednak ćwicząc partie mięśni wymienionych wyżej okolic ciała będę jednocześnie zrzucać z nich nadmiar tłuszczu? Czy tłuszcz z okolic klatki piersiowej będzie spalać się ciężej niż z okolic brzucha?"

właśnie co sądzicie na tren temat, bo sam jestem ciekawy?.. czy ćwicząc np klate tłuszcz spali sie rownomiernie na całym ciele, czy głownie na klatce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2525
moim zdaniem jezeli jestes początkujący, rozpoczęcie cwiczeń napewno poprawi twoją sylwetkę na początku możesz zastosować trening obwodowy wprowadzający napewno zmniejszy to stosunek masy tłuszczowej do mięśniowej jeżeli nie chcesz stosować diety tak jak kolega wspomniał możesz odżywiać sie intuicyjnie zwiekszyć podaż białka

jesli chodzi o spalanie tłuszczu z jednej częsci ciała moim zdaniem jest to niemożliwe przez samo wykonywanie ćwiczeń danej grupy tak samo jak wykonywanie brzuszków ma spalić tłuszcz na brzuchu a dlatego ze dodatkowa energia pobierana jest z zalegającej tkanki tłuszczowej z całego ciała pozatym przy ćwiczeniu klatki pracują także triceps i barki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 171 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6470
raczej bedzie sie spalal rownomiernie na calym ciele, ale niektorym ciezej sie jest pozbyc tluszczu np z brzucha lub ud ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stack - ktory wybrac

Następny temat

fake? jaki kolor ma nowy XPand tropical berry?

WHEY premium