SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja po ciąży.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1975

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 314 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5338
Witam.

Dostałem zadanie bojowe od mojej żony. Otóż - jest ona w 2 tygodniu połogu. W ciąży przytyła ok 20kg, co wyciągnęło ją z ok 50 kilo do 70.

Aktualnie waży 63kg i wierci mi dziurę w brzuchu abym jej ułożył dietę i trening.

Tutaj rodzą się moje pytania.

Dieta - biorąc pod uwagę, że karmi, czy stosowanie diety redukcyjnej ma sens? Czy też mądrzej będzie, przynajmniej na razie, ograniczyć się do zbilansowanej z uwzględnieniem dodatkowego zapotrzebowania wynikłego z karmienia? Druga sprawa - czy wysokobiałkowa dieta - ok 1.5-2g/kg nie będzie szkodliwie wpływać na dziecko?

Trening - trening zamierzamy zacząć dopiero po połogu, czyli za 4-5 tygodni. Jednakże, czy powinienem podczas dobierania ćwiczeń brać pod uwagę jakieś czynniki? Np ograniczyć, przynajmniej początkowo, niektóre ćwiczenia?

Trening planuję rozpisać jako klasyczne ACT głównie z sztangielkami i sztangą i jakimś relaksacyjnym cardio na koniec. Przynajmniej dopóki żona nie nabierze techniki, bo do tej pory jej kontakt z siłownią był żaden. Tyle, że ona bardzo chce wrócić do swojego rozmiaru 34 :)

Pozdrawiam.

This subject matter was transported to yourself because your-person requested to be imparted
of knowledge of extends from either us or one of us cooperators,
if you do not need to acquire biddings from ourselves once more please speak to ourselves here.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć

Po pierwsze gratulacje

Teraz kwestia już niemiła: OPYERDOL! Żadna, absolutnie żadna dieta redukcyjna, masowa, wysokobiałkowa, czy jakakolwiek inna nie wchodzi w grę w okresie całego karmienia piersią Takie zabawy mogą mieć opłakane skutki, nie tylko dla dziecka, ale przede wszystkim dla matki. Nie będę się tutaj rozpisywać, krótko: ani mi się waż kobiecie na jakiekolwiek odchudzanie pozwalać

Druga sprawa Dwa tygodnie temu kobieta urodziła dziecko, to wiąże się z wielką burzą hormonalną, co niestety rzutuje również na sposób postrzegania siebie Niech da sobie trochę czasu, niech opadną emocje, a psychika dostosuje się do nowej sytuacji

Jeśli chodzi o ćwiczenia, powinna skupić się na ćwiczeniu mięśni Kegla. Oraz spacerach z wózkiem. Pamiętaj, że jest w okresie połogu, a jest to czas rekonwalescencji

Propozycja ćwiczeń w połogu: https://www.sfd.pl/-t451674.html#post1

Na chwilę obecną odnośnie ćwiczeń więcej wypowiadać się nie będziemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 314 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5338
Dzięki za odpowiedź.

Co do diety - to na razie chcę uporządkować dietę mojej lubej, ponieważ, tak jak poprzednio była odkurzaczem biologicznym, to teraz generalnie dziubie jedzenie. Zgodnie zresztą z jej poprzednimi nawykami. Na dzień dzisiejszy chcę tylko tyle, aby wprowadzić jej odpowiednie nawyki.

Swoją drogą - dlaczego nie? Czy w okresie karmienia piersią zdrowe jedzenie jest be i można wsuwać Wc Donaldy i inne badziewia? Żremy co chcemy

CO do ćwiczeń - jakikolwiek trening planuję, może błędnie, dopiero za najwcześniej miesiąc, jak nie później.

W każdym razie - dzięki za linka :)

Zmieniony przez - uzurpator w dniu 2011-03-23 23:43:24

This subject matter was transported to yourself because your-person requested to be imparted
of knowledge of extends from either us or one of us cooperators,
if you do not need to acquire biddings from ourselves once more please speak to ourselves here.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
Żremy co chcemy

Wręcz przeciwnie. Oblicz jej dietę na 3000kcal. Głównie płatki owsiane, kasze, ryże, gotowane mięsa i gotowane warzywa. Żadnej przetworzonej żywności najlepiej niech nie je. Żadnych słodyczy, serków słodzonych i wogóle spartańsko. Będzie dobrze dla dziecka i tyć nie powinna. A za jakiś czas jak już będzie mogła pobiegać i poćwiczyć to waga poleci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 863 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42841
Oblicz jej dietę na 3000kcal.

Na jakiej podstawie akurat tyle?
W dyskusji po arcie Obli znalazłam ~500kcal na laktację, w necie podobnie: 500-600(700). Czyli wychodzi 2300-2500kcal zapotrzebowania zerowego, a z tego co widzę po dziennikach to oznacza niezłe gabaryty (nie mówię to o ew. nadwadze, tylko o wzroście i mięśniach) i/lub zapye.ol na treningach.

W zalinkowanym wątku Obli pisze trochę o jedzeniu (str. 3 czy 4).

zdrowe jedzenie jest be i można wsuwać Wc Donaldy i inne badziewia?
To Ty nie wiesz, że zdrowe jedzenie jest zawsze cacy, a be są Donaldy etc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Grubas daj spokoj ukladniau diety bo mozna sie przejechac, jezli ktos je zdrowo i wtedy gdy glodny zawsze wyjdzie dobrze, zwlaszcza kobieta po porodzie karmiaca dziecko
Ze zdrowych sycacych zrodel tluszczu, wegli i bialka sie nie utyje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
Nie miałem na myśli układania diety tylko żeby mniej więcej zobaczył ile powinna zjeść żeby było te 2500-3000 kcal.
Patrząc po Żyrafce zauważyłem że bardzo łatwo nieświadmie zjeść bardzo mało kalorii w granicach 1000-1500 i dlatego zaproponowałem minimum kontroli nad tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie szkodzi, to zje mniej, nic sie jej nei stanie z tego powodu, istnieje cos takiego jak samoregulacja orgtanizm sie dopomni o swoje, Wstanie w nocy bo poczuje sie glodna
Kontrola ma krotkie nozki , mozna si eprzeliczyc.
Ale Zyrafka na pewno fajnie wyglada teraz juz przed porodem laska z niej byla
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
^^ Niech je tyle, na ile ma ochotę. Matka Natura sama wie dobrze co robić i zapewni ciągłość laktacji nawet i na 1000kcal (patrz: kobiety karmiące piersią w krajach III. świata). Oczywiście nie namawaiam tutaj nikogo do jedzenia 1000kcal, chodzi mi o to, że akurat kaloryczność w pożywieniu karmiącej kobiety to nie jest problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 50 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13767
Akurat jestem maniaczka karmienia piersia i z tego co wiem, to zadne diety w okresie karmienia a szczegolnie wylacznego karmienia piersia kobietom nie sluza.
Dziecko i tak sobie wezmie co trzeba, a to czego kobieta nie dostarczy to zostanie wziete z jej organizmu. Suma sumarum nie oplaca sie bo mozna sobie krzywde zrobic.

No i nie ma sensu jesc tylko gotowanego, bo po co?

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja od kilku dobrych lat poszukuję tajemnego, nieznanego anatomom kanału biegnącego z jelita kobiety do cycka, ktorym to kanałem do mleka przedostają się np. bąbelki z wody mineralnej, z których dziecko ma gazy

Albo i lepiej: jak dziecko karmione piersią ma zaparcie* to niech sobie matka suszonych śliwek podje, to kupa będzie


*Jak kto ma jakieś pojęcie, to wie, że u dzieci piersiowych jest coś takiego jak trawienie resztkowe, kupa bywa 1x/tydzień albo i 10 dni
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie-ćwiczenia

Następny temat

ćwiczenia...

Wiecej