SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja na IF po zbyt niskiej podazy kalorii

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 361
Czesc, co prawda z silownia przygode zaczalem juz bardzo dawno temu, ale przerwy mialem zawsze dluzsze niz cykle treningowe, wiec uznajmy, ze regularnie cwicze od obecnego cyklu, tj. luty tego roku. Pod koniec kwietnia postanowilem, ze sprobuje zrobic pierwsza redukcje w 'karierze', ale moj blad polegal na tym, ze mimo, ze odzywialem sie zdrowo, to niestety ilosci mocno na oko. Trwalem sobie z tym az do teraz. Redukcja nie przyniosla wiekszych efektow, wiec zaczalem interesowac sie dalej tematem i trafilem na IF. I dopiero wtedy zaczalem podliczac ile srednio dziennie jadlem. Wyszlo, ze okolo 1700kcal, co przy 180cm i 70kg jest zbyt niskie nawet na redukcji. Zanim ktos powie, ze nie ma z czego redukowac, to po prostu dodam, ze chce sie wreszcie wyciac i przejsc na zdrowa mase. Wyliczylem, ze zapotrzebowanie mam na poziomie 2400-2500 chociaz nie mialem szansy tego sprawdzic. I teraz tak, wiem, ze jezeli z dnia na dzien wrzuce dodatkowe ~600-800 kcal to mnie podleje nawet jezeli bedzie sie to miescic w zapotrzebowaniu. Chce przejsc na IF i zastanawiam sie jak ruszyc ten smalec zeby go pierw sobie nie dolozyc. Myslalem, zeby dokladac po ok 200kcal na tydzien i obserwowac, chyba, ze to za duzo, to 100.
Drugie pytanie - czy na IF potrzebne sa aeroby, czy trening silowy na czczo pobiera wytarczajaco duzo energii z zapasu tluszczu?
Z gory dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Podaj więcej informacji na swój temat jak możesz i najlepiej - wrzuć fotkę sylwetki.

Jeśli redukujesz od dawna, warto byłoby ustalić najpierw dietę na neutralnym bilansie energetycznym, zweryfikować podaż wszystkich niezbędnych składników pokarmowych i dopiero potem planować redukcyjną strategię.

NIe koniecznie musisz się tak bardzo obawiać dodatkowych kcal by podażenergii zwiększać co 100kcal / tydzień...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 361
Zdjecia dodam w weekend, bo narazie nie mam dostepu do aparatu.
A cos wiecej o mnie:
cwicze juz od dawna, ale niestety z przerwami dluzyszymi niz cykle i znaczna czesc tego czasu bez zadnej diety. Odkad pamietam zawsze zalegal mi na brzuchu tluszcz. Kiedys bylem dosc okragly, ale na szczescie zaczalem sie ruszac jeszcze jak roslem i jakos to ruszylo w dobra strone, chociaz ani rzezby ani masy u mnie nie ma. Obecny ciag treningow jest od poczatku lutego tego roku, okolo kwietnia zaczalem robic aeroby - 2 czasem 3x w tygodniu.
Co do diety. Generalnie bialko zawsze trzymalem na poziomie 100-140g dziennie, bo latwo sie je liczy w glowie. Weglowodany i tluszcze zawsze byly na oko i tu byl problem. Dopiero teraz jak sie cofnalem pamiecia i policzylem, to srednio wegli bylo 160g a tluszcze to juz bez zasady, ale nie wiecej niz 50-60g.
Obecnie drugi tydzien jestem na IF, narazie z przerwa od treningow (od poniedzialku wracam do cwiczen). Dieta teraz wygladala tak:
okno 6h:
I - 100g ryzu/makaronu 250g miesa (kurczak/karkowka/losos)
II - to samo
III - 50g orzechy wloskie(jak nie jadlem ryby), twarog 250g, zaleznie czy we wczesniejszych posilkach byly tluszcze to ew jajecznica z 4 jajek

Do tego w miedzyczasie warzywa ok 500g

Cos jeszcze napisac czy tyle danych starczy?

EDIT: od poniedzialku tak jak wracam do treningu chce dodac kolejne 100g ryzu/makaronu i zastanawiam sie czy na poczatek tylko w dni treningowe czy od razu codziennie


Zmieniony przez - Taswo w dniu 2013-07-25 20:35:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 361
To jak? Ktos cos? Czy niezbedne jest foto sylwetki? Mam juz dostep do apartu, wiec to nie bedzie problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1244
Hmm kwestia indywidualna co do kalorii. Ja jestem 2 tydzien na IF (4h) I waze 104kg/190cm I jem 2400kacl I w pierwszym tygodniu zrzucilem 4kg. Jak % wyglada twoja dieta?? Ile bialka% wegli% tluszczy% I cukru?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o ocenę diety IF

Następny temat

Pytań kilka

WHEY premium