SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja na IF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2651

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 149 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28033
Witam. Mam 21 lat i od sierpnia zamierzam zabrać się za porządną redukcję. Postanowiłem zrobić ją na IF. Moja waga to 90kg, wzrost 186cm. Trening 5x w tyg do tego aeroby. Proszę o ocenę diety jak i wskazówki co mogę ewentualnie zmienić.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jest ok. Dodawaj też wiórki kokosowe/olej, bo nasyconych trochę mało.

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-07-27 11:23:41

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Trochę za dużo białka. Czy może zapomniałeś o czymś wspomnieć?

Nie wiem czy to dobry pomysł zaczynać od razu od 4h okna żywieniowego. Tak Ci lepiej pasuje? Jeżeli nie ma to wpływu na Twój dzień pracy/treningu to zacznij od dłuższego 6-8h i ew. będziesz zmniejszał z czasem.

Posiłek nr 1 jest po treningu?

W diecie masz sporo ALA, jednak brakuje EPA i DHA. Daj parę razy w tygodniu jakąś tłustą rybę morską, ew. również suplementację omega 3. Dodaj jakieś źródło wapnia, o wysokiej biodostępności, np kefir, jogurt, maślankę, czasami szprotki.

Nie napisałeś nić o warzywach.

Pierś z kurczaka i ryż basmati to nie jedyne źródła białka i węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Chcesz oceny diety a nie wysilisz się aby dokladnie napisać, dla kogo ona ma być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 149 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28033
1 posilek jest po treningu. Warzywa sa do kazdego posilku, poprostu nie wliczam ich do bilansu. Omega 3 oczywiscie tez. WIem ze piers i ryz to nie jedyne zrodla bialka i wegli, jest to zarys diety, ulozylem cos takiego i na tej podstawie chcialem sie dowiedziec czy moze byc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zarys tak, zmniejszając trochę ilość białka.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1358
A jaki BF? Jeżeli w okolicach 20% lub wiecej, to masz zdecydowanie za dużo węgli. Białka też. Max to 2g na kg _beztłuszczowej_ masy ciała. W diecie brak tłuszczy nasyconych a to z nich powstaje cholesterol, który jest prekursorem testosteronu. Mało nasyconych-zwierzecych, mało teścia. Mało teścia dużo brzuchol.

Zmieniony przez - MalcerzV2 w dniu 2013-07-18 16:30:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Białka spokojnie może być nawet powyżej 2 g na kg CAŁKOWITEJ masy ciała. Nie wiem skąd to zalecenie maksymalnego spożycia 2 g na kg beztłuszczowej masy ciała, z pewnościa nie może ono tyczyć sie osoby trenującej siłowo.
Podobnie sytuacja z węglowodanami, Low Carb to nie jest rozwiązanie uniwersalne i dobre dla każdego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1358
Wzieło się stąd że 100kg wagi nie jest równoważne 100kg wagi. Inne zapotrzebowanie ma 100kg koks na 5% BF, a inne spasiony grubasek BF30+. W dziale Badanie Naukowe jest art na temat maksymalnej ilości białka jaką jest sens brać.
LC nie jest dla wszystkich, ale gdy ktoś ma powyżej 20% BF to w zasadzie nie ma innej sensownej drogi. Przy takiej nadwadze najczęstszym problemem jest wrażliwość na insulinę. Trzeba obniżyć jej poziom. Duża ilość białka i węglowodanów promuje wysoki poziom insuliny. Insulina wymusza spalanie cukrów, promuje odkładanie tłuszczy i hamuje używanie tłuszczu jako energii. Jeżeli przy wysokim BF chce się spalić tłuszcz, to tłuszcz powinien być głównym paliwem. Organizm nie potrafi równocześnie brać energie z tłuszczy i cukrów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Skąd wziąłeś to 20% BF?
Nie racz mnie proszę teorią, jakieś tam podstawy mam opanowane.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2013-07-18 17:55:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1358
Bo 20+ uznaje się już za otyłość. Czy może pytasz czemu akurat 20% a nie 19.999923222%?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Dalej nie rozumiem skąd to 20% i co to ma w ogóle do rzeczy. Proponuję zakończyć te dywagacje.

Natomiast autor jeżeli chce uzyskać kompletna odpowiedź niech uraczy nas informacjami dotyczącymi jego samego oraz treningu. Inaczej można wróżyć za pomoca fusów lub szklanej kuli.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja

Następny temat

IF Pytania

WHEY premium