SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja makro

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3239

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3136
Witam,
Mam 26 lat, obecnie ważę 77kg i mam 176cm wzrostu. Mam zamiar zrzucić troszkę tłuszczu na lato.
Zacząłem od siłowni trenuję treningiem FBW by Knife:

Trening A: (PONIEDZIAŁEK)

Przysiad ze sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
Wyciskanie sztangi leżąc 3 serie x 15 powtórzeń
Podciąganie na drążku podchwytem 3 serie x 15 powtórzeń
BARKI - 2 serie wg uznania (np. wyciskanie stojąc)
BICEPS - 2 serie wg uznania (np. uginanie stojąc ze sztangą łamaną)
TRICEPS - 2 serie wg uznania (np. wąskie pompki na poręczach)


Trening B: (ŚRODA)

Martwy ciąg ze sztangą 4 serie x 10 powt.
Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie x 10 powt.
Wyciskanie na barki, siedząc, do czoła 4 serie x 10 powt.
Wiosłowanie jednorącz 4 serie x 10 powt.
Wznosy ramion w opadzie 4 serie x 10 powt.

TRENING A (PIĄTEK; to samo co w poniedziałek, z modyfikacją)

Przysiad ze sztangą 5 serii x 5 powtórzeń
Podciąganie na drążku nachwytem 5 serii x 5 powtórzeń
Wyciskanie sztangi leżąc 5 serii x 5 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 5 serii x 5 powtórzeń
BARKI - 2 serie wg uznania (np. wyciskanie siedząc)
BICEPS - 2 serie wg uznania (np. uginanie stojąc ze sztangielkami)
TRICEPS - 2 serie wg uznania (np. dociskanie leżąc, wąsko)

Dodatkowo 2x w tygodniu gram w piłkę nożną 1,5h dosyć intenstywnie.
Obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne i planuję zacząć od pułapu 2800kcal a następnie stopniowo ucinać węgle.
Czy dobrze rozpisałem makro i czy ten dziennik ma rację bytu?

Białko: 160g
Tłuszcze: 78g
Węglowodany: 365g

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i serdecznie pozdrawiam :)






Zmieniony przez - zygakamil w dniu 2018-06-13 21:32:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Skoro lubisz, to śmiało dodawaj. Tutaj można poczytać więcej na ich temat: https://potreningu.pl/articles/1025/dlaczego-warto-jesc-podroby 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
kalorycznosć wyglada ok, mozesz sobie jeszcze przeliczyć czy mniej wiecej się zgadza https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3136
A ten dzienniczek i rozkład makro? To jest oczywiście przykład, do każdego posiłku oprócz okołotreningowych dorzucał będę warzywka. Mięso zamiennie drób, ryby, wieprzowina(czasami) i wołowina, zamiast ryżu kasza itp. Ogólnie mnóstwo postów Knife'a czytałem i stamtąd czerpałem większość wiedzy odnośnie odżywiania i ćwiczeń, ale wcześniej nie przykładałem zbytniej wagi do miski, zamierzam to zmienić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Tak posiłki będą ok

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Wygląda sensownie. Jednak warto abyś wkleił 2-3 inne dni diety. Po jednym ciężko jest ocenić możliwe braki. Z kolei trening warto dać do sprawdzenia w odpowiednim dziale:

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jak wygląda spożycie warzyw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Rzeczywiście, nie ująłeś ich w diecie, a stanowią istotną jej część:

https://potreningu.pl/articles/3124/jakie-jest-optymalne-dzienne-spozycie-warzyw 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3136
Z reguły to jest około 0,5kg dziennie, głównie pomidory, ogórki, cebula, papryka, brokuły, szczypiorek, rzodkiewka, szpinak. Tak, dorzucę pod koniec tygodnia dziennik żywieniowy z dzisiaj, piątku soboty i niedzieli :)


Zmieniony przez - zygakamil w dniu 2018-06-14 12:29:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Czekamy zatem na poprawę rozpiski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Zobaczymy więc jak wyglądają inne dni.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3136
Ok zdjęcia dodane, Załączam dziennik żywieniowy z 14-17.06, nie wpisywałem ilości warzyw, żeby nie wliczało kcal do bilansu :)















Zmieniony przez - zygakamil w dniu 2018-06-17 22:03:01

Zmieniony przez - zygakamil w dniu 2018-06-17 22:03:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porady co do diety

Następny temat

Dieta i pamięć miesniowa,ogromne znaczenie

WHEY premium