SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja low carb kilka pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 87 Wiek 80 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2305
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 89
Wzrost : 180
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 23%
Aktywność w ciągu dnia : praca, trening siłowy
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : witaminy, minerały, bcaa, mct, omega3, spalacze, kreatyna,wpc
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : można
Stosowane wcześniej diety : różne

Witam!

Od kilku tygodni redukuję na diecie low carb. Obecnie -400kcal deficytu B- 2-2,5g na kmc W- w dni n/t tylko te z warzyw, a w dni treningowe 15-20% puli kcal stanowią węglowodany. T- reszta.



Wszystkie moje węglowodany spożywam w okresie po treningowym. Poradzono mi to jakiś czas temu na forum, ale nie zapytałem wtedy dlaczego tak a nie inaczej i trochę nurtuję mnie ta kwesta. A co jeśli przerzucić by całą pulę ww na posiłek przed treningowy? albo rozłożyć po trochu na każdy posiłek?



Posiłek po treningowy - w przypadku gdy jesteśmy na masie sprawa wydaje się dość oczywista tzn. po treningu wrzucamy ww proste i szybko wchłanialne białko celem spowolnienia procesów katabolicznych oraz inicjacji procesów regeneracyjnych ... itd, a po upływie 1-2h kiedy to nasz układ trawienny uspokoi się, wróci do normy spożywamy konwencjonalny, pełnowartościowy posiłek. Choć moim zdaniem bez prochu bezpośrednio po treningu by się obeszło i największe znaczenie ma tu marketing.


A co w przypadku redukcji na lc?

Z tego co się orientuję to ileś tam jeszcze czasu po treningu nasz organizm spala tłuszcz czy tam czerpie z niego energię. Tak więc ile czasu po treningu najlepiej zjeść posiłek w tym przypadku?, chodzi mi o taki pełnowartościowy.
Co z węglowodanami prostymi na redu low carb?

Dotychczas robię tak że jem ok.1h po treningu pełnowartościowy posiłek, chyba że nie mam łaknienia to piję bcaa i za kilka h dopiero posiłek.
Pozdrawiam


Zmieniony przez - szuwar1 w dniu 2018-02-15 15:09:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji byłby tzw. carb targetting czyli celujemy z węglowodanami w okres około treningowy. Czyli część węglowodanów z Twojego zapotrzebowania przed treningiem i resztę po treningu. Dzięki temu zabiegowi będziesz miał energię do ćwiczenia na treningu oraz pozwoli Ci to uzupełnić glikogen po treningu.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 87 Wiek 80 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2305
wuper
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji byłby tzw. carb targetting czyli celujemy z węglowodanami w okres około treningowy. Czyli część węglowodanów z Twojego zapotrzebowania przed treningiem i resztę po treningu. Dzięki temu zabiegowi będziesz miał energię do ćwiczenia na treningu oraz pozwoli Ci to uzupełnić glikogen po treningu.



Na treningach raczej nie mam problemu z brakiem energii. Wspomagam się kreatyną,pomperem i kofeiną, często też w posiłku przed treningowym lądują kwasy mct. Nie wiem czy jest sens rozbijać na porcję te biedne 100-150g ww

Wiadomo nie poszaleję zbytnio do przodu z progresją ciężarów, ale to już bardziej z racji deficytu kalorycznego.





Zmieniony przez - szuwar1 w dniu 2018-02-15 19:29:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 87 Wiek 80 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2305
Podbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 87 Wiek 80 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2305
Nikt nic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
O co dokładnie pytasz, bo w sumie nie do końca wynika to z tego postu.

Po treningu warto zjeść posiłek w miarę szybko. Rozłożenie 100-150g węglowodanów na wszystkie posiłki nie ma większego sensu. W jakim celu?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 87 Wiek 80 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2305
domer
O co dokładnie pytasz, bo w sumie nie do końca wynika to z tego postu.

Po treningu warto zjeść posiłek w miarę szybko. Rozłożenie 100-150g węglowodanów na wszystkie posiłki nie ma większego sensu. W jakim celu?




Wszystkie moje węglowodany spożywam w okresie po treningowym. Poradzono mi to jakiś czas temu na forum, ale nie zapytałem wtedy dlaczego tak a nie inaczej, i trochę nurtuję mnie ta kwesta. A co jeśli przerzucić by całą pulę ww na posiłek przed treningowy? albo rozłożyć po trochu na każdy posiłek?

Chodzi mi o wady/ew. zalety powyższych opcji


A co w przypadku redukcji na lc?

Z tego co się orientuję to ileś tam jeszcze czasu po treningu nasz organizm spala tłuszcz czy tam czerpie z niego energię. Tak więc ile czasu po treningu najlepiej zjeść posiłek w tym przypadku?, chodzi mi o taki pełnowartościowy.
Co z węglowodanami prostymi na redu low carb?

Jw.

Nigdy nie byłem asem w redagowaniu tekstu, ale ogólnie moje pytania są tam gdzie pytajniki i o te sprawy właśnie chciałem zapytać. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 87 Wiek 80 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2305
???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Przy LC dawałbym w porze okołotreningowej węglowodany a na resztę pytań nikt Ci nie odpowie dopóki sam nie sprawdzisz.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mrożone warzywa

Następny temat

Ważne pytanie o Thermo speed extreme Olimp

WHEY premium