SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja- kluska_m

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 340
Na wstępie chciałabym się z Wami przywitać. Przyznam szczerze, że bardzo długo się zbierałam zanim odważyłam się, aby tu napisać- dużo czytałam Waszych mądrych wpisów, ale w końcu nadszedł czas aby podjąć zobowiązania. Na forum, może w końcu będzie mi prościej pozbyć się zalegających kg, odbudować kondycję i ciało.

Najpierw ankieta:
Wiek : 21,5
Waga : 65,1kg
Wzrost : 158
Obwód w biuście(1) : 100
Obwód pod biustem : 85
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 81
Obwód na wysokości pępka : 93
Obwód bioder (3): 102
Obwód uda w najszerszym miejscu: 60,5
Obwód łydki : 37
W którym miejscu najszybciej tyjesz : ramiona, biust
W którym miejscu najszybciej chudniesz : talia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 8-14 praca biurowa, siedząca. Między 15 a 22 praca fizyczna (na nogach, dużo chodzenia, podnoszenia ciężkich rzeczy). Poza tym poszłam po rozum do głowy i gdzieś w międzyczasie wciskam siłownię i basen.
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka
Co lubisz jeść na obiad : mięso/ryba z ryżem/kaszą/makaronem
Co jako przekąskę : orzechy
Co jako deser : gorzka czekolada
Ograniczenia żywieniowe : ciężkie trawienie laktozy, nie lubię nabiału.
Stan zdrowia: bardzo dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak, od zawsze (10 lat)
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie i nigdy nie brałam
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, basen, fitness, joga, rower.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : staram się zdrowo odżywiać od około 3 lat, jednak długo walczyłam z jedzeniem kompulsywnym (kilka lat temu). Kiedyś tydzień kopenhaskiej ( może 8 lat temu). Zdrowym odżywianiem schudłam około 7kg w stosunku do zeszłego roku. Jednak była to tylko dieta, bez ćwiczeń. A co za tym idzie, ciało mam jakie mam- stanowczo za brzydkie jak na 22-letnią dziewczynę.

Co do mojego metabolizmu: od tych trzech lat znacznie się poprawił, jednak w dalszym ciągu nie jest idealnie. Wypróżniam się (raczej) codziennie, czasami dwa razy dziennie. Miska czysta od niedawna, ale mam nadzieję, że dzięki potreningu.pl i Wam zostanie tak na zawsze.
Potrzebuję po prostu kopa w d**sko:)

Zrzut miski poniżej. I tu od razu przyjmuję baty, bo wiem, że tłuszczy za mało, a węgli za dużo. Ale juz nie mam pomysłu jak mogłabym bardziej to zmodyfikować. Gdzie odjąć, gdzie dodać, żeby było ok.
Miska jest z dnia dzisiejszego- kanapka w pracy (jak mogę zamienić ten posiłek? trzy razy dziennie mięso/ryba+ryż to słaba opcja raczej, nie chciałabym takiej, swojego rodzaju monotonii), kapuśniak również w pracy (kupiony w ekobarze ;) dopytywałam co jest w środku, ale dostałam raczej zdawkową odpowiedź). Do wszystkich posiłków prócz okołotreningowych dodaję warzywa, których nie wliczałam do bilansu za waszą radą.

Bardzo chciałabym dodać zdjęcia sylwetki, jednak na razie nie mam niestety takiej możliwości, a chciałabym otrzymać tu jakiekolwiek wsparcie, nawet w postaci kopa i kubła zimnej wody (zdaję sobie sprawę, że gdybym dodała zdjęcia woda byłaby bardziej lodowata, spróbuję w jakiś sposób je zrobić i dodać jak najszybciej!)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim, którzy dotrwali do końca mojego elaboratu :)




ed: nie zauważyłam, że błędnie wprowadziłam godzinę ostatniego posiłku. Trening skończyłam o 18:40, banan zaraz po treningu, kolacja około 20:00

Zmieniony przez - kluska_m w dniu 2013-01-11 23:02:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5128
Z masłem orzechowym i szynką ze sklepu lepiej się pożegnaj, nic w nich dobrego nie ma. A ten kapuśniak to co taki cieki, sama kapusta na wodzie? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Jak dodać tłuszczy, a zmniejszyć ww? Mniej makarony, a więcej oliwy np ALbo orzechy. Z czasem nauczysz się kombinować.

W przepisach ladies znajdziesz na pewno pomysł na jedzenie, które możesz zabrać ze sobą do pracy
https://www.sfd.pl/Lady_w_kuchni,_czyli_nasze_babskie_przepisy_;_-t696301-s10.html

I czekam na zdjęcia. Powodzenia

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 340
dzięki za szybką reakcję :)
tak, czytałam, wiem. Ta kanapka dzisiaj mi taka wyjątkowo wpadła.
No dobra, więc masło orzechowe też do kitu :) Ok, więc zaraz poszukam alternatyw do pracy.
Ruda_29 - czytałam Twoje wątki i jestem pod mega wrażeniem :)

ed: że cycki kurze sklepowe złe, też wiem. Staram się kupować u sprzedawców niekomercyjnych, na targach. Ale różnie z tym bywa. Jest jakieś "bezpieczne" mięso, które można kupić w masarni?

Szynki mam pomrożone domowe, jedynie z dodatkiem przypraw (bez saletry), wędzone. Więc więcej kupnych nie planuję :)
Chleb też piekę często sama, z tym, że w potreningu.pl nie ma do wyboru po prostu chleba razowego, są tylko takie obrandowane.
Super, pokombinuję jeszcze i myslę, że dzięki metodzie prób i błędów jakoś wszystko wypracuję. Mam nadzieję, że to kwestia czasu:)

Zmieniony przez - kluska_m w dniu 2013-01-11 23:25:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
masło orzechowe nie jest złe, tylko zależy o jakim mówimy. Jak robione z fistaszków czy z dodatkiem cukru to faktycznie do wyrzucenia ale masło migdałowe czy z orzechów włoskich jak najbardziej może być. A jak jeszcze samemu zrobimy je w domu to już będzie cud-miód-i-maliny
Chleb żytni razowy jest jak najbardziej na potreningu.pl Mięso bierz jakie Ci smakuje wołowina, baranian, jagnięcina, drób (indyk, kaczka, gęś, perliczka), zając, dziczyzna jak masz dostęp, wieprzowina - wybór masz ogromny.
Powodzenia

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1473
Arphiel
ale masło migdałowe czy z orzechów włoskich jak najbardziej może być.


Czy możesz podpowiedzieć, gdzie takie cuda kupić lub jak zrobić? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
allegro, sklepy internetowe a przepisy w googlach łatwo znaleźć

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1473
Dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 340
dzisiaj chyba trochę lepiej w misce?



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1473
Przydałoby się chociaż trochę warzyw - pomidorów, papryki, brokułów itp. Są ważnym źródłem mikro- i makroelementów, które bardzo pomogą w redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66926
hannamedynska
Przydałoby się chociaż trochę warzyw - pomidorów, papryki, brokułów itp. Są ważnym źródłem mikro- i makroelementów, które bardzo pomogą w redukcji.



My tutaj warzywa jemy, ale nie wliczamy do miski.

PS. Poczytaj dzienniki (i regulamin), albo załóż Twój temat odnośnie Hashimoto (pozwoliłam sobie zaglądnąć). Dziewczyny w tej kwestii też mają tutaj doświadczenie.





Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-01-12 21:48:36

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-01-12 21:53:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena diety ;)

Następny temat

PARTNERKA DO TRENINGÓW ZAPASÓW

Wiecej