SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja kilka pytan

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19721
Witam chce zadac wam pare pytan odnosnie redukcji, nie jestem z tego działu najmocjnieszy wiec chce rozwiac swoje watpliwosci. To tak mam zamiar kupic glutamine, bcaa oraz thermo speada. Mam juz fat burnera universala. pytania bd takie.
1) Jak mam spozywac te spalacze, a inaczej jak mam je łaczyc w dni treningowe i nie treningowe? o ktorej porze i w jakiej ilosci?
2) Jak polaczyc glutamine i bcaa? I ile tego szamac?
3) Na ile przed trenigiem silowym i interwałowym jesc posiłek?
4) Jak ma wygladac ten posilek duzo wegi? czy tylko bialko?
5) Czy po posilku moge odrazu zazyc spalacz oraz bcaa ?
6) Co najlepiej zjesc po interwałach?

To by bylo tyle jak cos wymysle to napisze Bd mial do tego pewnie wpc lub inny rodzaj bialka ale wpc najprawdopodobniej.
Waga:90 kg
wzrost:180
Za zdrowe odpowiedzi oczywsicie sog

Kto ku wielkiemu zmierza , na małe się nie oglada.
:)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 194
Twoje zapotrzebowanie wyjdzie coś około 2600-2800cal więc chyba dobrze wyliczyłeś;D

Twoje pytania:

1) Jak mam spozywac te spalacze, a inaczej jak mam je łaczyc w dni treningowe i nie treningowe? o ktorej porze i w jakiej ilosci?
2) Jak polaczyc glutamine i bcaa? I ile tego szamac?
3) Na ile przed trenigiem silowym i interwałowym jesc posiłek?
4) Jak ma wygladac ten posilek duzo wegi? czy tylko bialko?
5) Czy po posilku moge odrazu zazyc spalacz oraz bcaa ?
6) Co najlepiej zjesc po interwałach?


Odpowiedzi:

AD1. Jak zaczynasz redukcje nie używaj spalacza od razu. Na początku i tak powinien być dobry efekt, a jak stanie to dopiero jakiś "popychacz"

AD2. Moim zdaniem to albo Glutamina, albo BCAA szczerze polecałbym samo BCAA 1g na 10kg masy ciała i połowę przed połowę po, ale są i tacy co wrzucają 2g/10kg i więcej.

AD3. 60-90min

AD4. Ma być zarówno źródło białka jak i WW, tłuszczy raczej nie lecz jeżeli nie przeszkadza Ci tłuszcz na treningu nie czujesz się zamulony to możesz

AD5. BCAA 15min przd treningiem i zaraz po raczej nie po posiłku, spalacz jeżeli już się zdecydujesz go brać to możesz z posiłkiem.

AD6. Białko z Węglowodanami w proporcji 1:2 czyli na przykład pierś z kurczaka z ryżem lub makaronem. Często stosowana proporcja to B30g/WW60g


Zmieniony przez - Cramalo w dniu 2009-05-06 21:20:49

POMOGŁEM DAJ SOGA
(zwiększasz tym moją wiarygodność i przyczyniasz się do postępów innych)
http://www.sfd.pl/Moja_przygoda_Im_więcej_potu_na_treningu_tym_mniej_krwi_na_ringu_-t496011.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19721
???

Kto ku wielkiemu zmierza , na małe się nie oglada.
:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
1. Ile Ci tego fat burnera zostało?
2. Nie wiem, nie brałem
3. Hmmm... ja jem tak godzinę przed. Gdy próbowałem biegać 30 minut po zjedzeniu makaronu z kurczakiem to przez 30 minut mi się zbierało na wymioty. A tak żołądek podchodzi mi do gardła może z 3-5 minut po treningu interwałowym :P
4. Kij wie jaką masz dietę :] Jeśli zbilansowaną to węgle + białko. Jeśli CKD: to nie pytanie do mnie. Jeśli nie masz diety - to masz problem :)
5. Spalacze bierze się raczej rano na pusty żołądek i później przed treningiem.
6. Normalny posiłek potreningowy. Biały ryż + kuraka.

/odrobine cierpliwości, nie podbijaj tematu po piętnastu minutach :]

Zmieniony przez - venomik w dniu 2009-03-29 22:27:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Interwaly/aeroby/silownia, posilki takie same...
Bcaa, 1gram na kg masy ciala, dzielisz na dwie porcje. Bierz na ok 15 min przed treningiem, a szczegolnie, przed aerobam,i itd i druga czesc po.
Posilki, na 60/90 min, przed treningami, bo inaczej niedobrze sie bedzie dzialo..
Glutamina, porcja na noc w dni z silownia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Czekaj czekaj bolek. W takim razie zakładając wagę 70kg to biorę 3,5g przed treningiem i 3,5g po treningu? A nie czasem 7g przed i 7g po?

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1989 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6423
no tak 3,5g przed i 3,5g po :) a jakie masz te BCAA ??
oczywiscie nic nie zaszkodzi jak wezmiesz 4g przed i 4g po jesli masz np. BCAA Mega Capsy z Olimpu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
No właśnie mam MC Olimpu, ale do tej pory żarłem 7,7g przed i 7,7g po :P

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19721
Wszytskim sogi . mam jeszcze takie pytanie. Czy jak bd jadł spalacz to odrazu po posilku moge ladowac? na ile minut przed treningiem?

Kto ku wielkiemu zmierza , na małe się nie oglada.
:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
OCB ? Ladowac ? Co ladowac ?
Spalacz mozesz dac z posilkiem, a trening po ok 60-90 min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19721
Witam ponownie. Jestem w trakcie redukcji.Napisałem juz posta odnosnie zapotrzebowania kalorycznego, post został usuniety wiec postanowilem sam obliczyc sobie zapotrzebowanie sam ale nie wiem czy dobrze. Wiec przedstawie to tutaj.
178cm wzrostu. 88 kg wagi. 3 razy w tydoniu silownia trening intensywny oraz 3 razy w tygodiu interwały okolo 15 20 minut.
Budowa cos pomiedzy mezo a endo.
BMR=1919
Silownia 3 razy w tygodniu trening okolo 45 minut z przerwami miedzy seriami.
3x45x8(3x6% z 1919)= 1425
1425/7=205
Interwały 3 razy w tygodniu po okolo 15 20 minut.
3x15x10(3x6% z 1919)=800/7=115
Neat 350 Pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności

Wychodzi to razem:1919+205+115+350=2600KCAl
oczywiscie w przyblizeniu +- 100KCAL
Czy dobrze to policzyłem dodam jeszcze krotka legende ktora zaczerpne z pomocnego tematu

BMR: Podstawowa przemiana materii (1919)
TEA - Kalorie spalone ze względu na aktywność fizyczną (205+115)
TEF - Efekt termiczny pożywienia =2600x0.1=260
NEAT - Pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności (350)
Czyli razem wychodzi = 2600+260=2850

Czy dobrze to obliczyłem? Bardzo prosze moderatorow dzialu o to aby nie usuwali tego posta. Wszyscy ktorzy udziela madrych odpowiedzi dostana soga. Prosze i licze na wasza pomoc

Kto ku wielkiemu zmierza , na małe się nie oglada.
:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19721
jest tu ktos?

Kto ku wielkiemu zmierza , na małe się nie oglada.
:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poprawiona dieta do oceny

Następny temat

Redukcyjka potem rzeźba

Wiecej