SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja i masa jednocześnie? Czy to możliwe?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Myślę, że powyższa teza nie jest już dla nikogo zaskoczeniem. Wystarczy wkleić linki do testu Saiba i wszystko staje się jasne. (nie wiem czemu tytuł wpisał się tak hoojowo)

https://www.sfd.pl/temat298736/

https://www.sfd.pl/temat298736-strona88

Niemniej postanowiłem się podzielić własnym mizernym, ale jednak ciekawym wg mnie doświadczeniem. A nuż komuś się przyda, czego bardzo bym sobie życzył.
Otóż drodzy Państwo, pod koniec października urodziła mi się córeczka. Na skutek ogólnego niewyspania, absolutnego braku ćwiczeń i jedzenia byle czego o nieco dziwnych porach Wasz kolega Kopt utuczył się jak mała świnka. Święta i nowy rok też miały w tym swój niebagatelny udział
Przed nowym rokiem uznałem, że czas najwyższy wziąć się za siebie (choć sylwester pomieszał mi trochę szyki). W ruch poszła waga i centymetr:
Waga: 75kg (na 179 wzrostu)
Obwód bicepsa - 36
Obwód uda - 54
Obwód klatki - 100
Obwód brzucha - 85
BF 16% (na wadze corona)
Przy tak masakrycznym stanie ręce opadają i nie wiadomo czy robić masę czy redukcję. Postanowiłem więc wykorzystać mechanizmy wielokrotnie opisywane przez Lyle’a McDonalda i robić to i to jednocześnie.
ZAŁOŻENIA:
Po pierwsze - pamięć mięśni. Skoro miałem już wcześniej te 38 w bicepsie, powinno mi być łatwiej to odbudować
Po drugie - genetyka ( dość łatwo łapię zarówno masę jak i fat niestety)
Po trzecie - bilans na 0 i zbijanie fatu hittem i ECA
Po czwarte - intensywny trening masowy (na miarę możliwości)
Po piąte suplementacja:
- ZMA apteczne (wersja z bilobilem)
- HMB (kurde nie czepiać się. Na mnie od pradziejów działa )
- Cell Pump (co mi zostało z poprzedniego cyklu) , od trzech dni kreatyna alkalizowana olimpu
- ECA apteczne
- kompleks witaminowo-mineralny Centrum
- do diety WPC ostrowia (od dziś zamierzam dodać carbo)
TRENING
Zaznaczam, że nie mam czasu łazić na siłownię, wiec urządziłem sobie w piwnicy. Mam regulowaną ławeczkę z dynksem do ćwiczenia nóg, drążek, sztangielki i oczywiście obciążenie Acha, jeszcze takie cóś do ćwiczenia brzucha. W lutym kupuję modlitewnik, a w marcu jak się da taki wyciąg pionowy montowany do ławki. Wielkich możliwości to to nie ma, więc efekt tym ciekawszy. Nie będę się rozpisywał dokładnie. Jadę dość klasycznym splitem w seriach 12-10-8-6
Pon - klatka biceps
Wt - hitt
Śr - plecy triceps
Czw - odpoczynek (tu też wtranżolę hitta)
Piątek - nogi barki
Sob - hitt
Niedz - luz

DIETA - zbilansowana, 2,2 B, 1T, 3W Podam przykładowe posiłki. To wszystko się oczywiście różnicuje
1. jajecznica na oliwie z płatkami i pomidorem (śledź z warzywami i ciemnym pieczywem lub płatki z mlekiem i WPC)
2. twaróg ziarnisty z miodem i oliwą / surówka
3. twaróg ziarnisty z miodem i oliwą / surówka
4. przed treningiem: kurzy cyc (ryba) / ryż / warzywa / oliwa
5. po treningu WPC/ sok pomarańczowy (teraz będzie carbo)
6. sałatka: ryż/tuńczyk/oliwa/warzywa
7. na noc WPC

Postępy postaram się relacjonować na bierząco. Przede mną daleka droga, ale myślę, że mogę już podać pierwsze i prawdopodobnie największe sukcesy, będące zasługą głównie pamięci mięśni
EFEKT - po 3 tygodniach
Waga - 73,5
Biceps - 38
Udo - 56
Klatka - 103
Brzuch - 82
BF - 13%
Wiem wiem. Nie wymiatam Nie są to wymiary, które mogą komukolwiek zaimponować (tym bardziej, że częściowo pewnie jest to efekt pokreatynowego i potreningowego spuchnięcia), niemniej uwzględnijcie czas, możliwości domowej siłowni i stosunkowo niewielką kasę wydaną na dietę i suple. Nie spodziewam się już większych przyrostów, za to zamierzam zrzucić jakieś 5cm na brzuchu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Waga stanęła w miejscu, więc obawiam się, że będę musiał trochę przyciąć kalorie. Do tego wczoraj zmierzyłem temperaturę - 36,6 jak psu w d… strzelił. Ładny mi efekt termogeniczny. Czas podnieść dawkę efki z początkowych 120 do 150 (co o tym myślicie?)
Hitt był dotychczas 2 razy/tydz, teraz zamierzam robić 3x. Jako ciekawostka: hitta robię na worku bokserskim. W ramach rozgrzewki trochę pompek, brzuszków i skip. Potem walka z cieniem albo spokojne ćwiczenie ciosów i kopnięć naprzemiennie z nap*****lanką do wyplucia płuc.

Gdyby ktoś pytał, posta napisałem głównie jako przykład dla młodzierzy, która ciągle pyta czy można schudnąć i zrobić masę jednocześnie. Jak widać można, choć trzeba spełnić pewne warunki i oczywiście nie spodziewać się, że kilo fatu zamieni się cudownie na kilo mięśnia.
Liczę na życzliwe porady forumowych wyjadaczy i do zobaczenia po najbliższych pomiarach 


Zmieniony przez - kopt w dniu 2007-01-11 09:14:19

Zmieniony przez - kopt w dniu 2007-01-11 09:15:56

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
drogie ale mam. Po miesiącu musiałbym to wywalić, bo już dziecku nie wolno podać, a zostaje tego cała masa

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
heh fajne to co psizesz:

CO chcesz? Po 3 tygodniach jest OK- utrata wagi taka jak powinna być, tam gdzie trzebaw ymiary na+ tam gdzie trzeba na -, ALe to chyba sie po treningu mierzyles co? bo np w klatce 4 cm po 3 tygodniach, albo w bicu 2cm?

Jakbyś miał zdjęcia jak zaczynałeś i teraz..., i tak zdjećia by sie przydały dla celów perspyktywicznych

ECA apteczne- co oprócz tussi dajesz?

Czas podnieść dawkę efki z początkowych 120 do 150 - co przez to rozumiesz??

!PzdR!

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Dzięki za uwagi! Sog już nie wchodzi
CO chcesz? Po 3 tygodniach jest OK- utrata wagi taka jak powinna być, tam gdzie trzebaw ymiary na+ tam gdzie trzeba na - TOTEŻ SIĘ NIE MARTWIĘ
ALe to chyba sie po treningu mierzyles co? KONKRETNIE DZIEŃ PO TRENINGU PRZED HITTEM. CO DO BICEPSA ZAWSZE MI SZYBKO ŚMIGAŁ BO GO ORAM PO CHAMSKU, ALE I TAK SPORO Z TEGO TO POTRENINGOWA OPUCHLIZNA
bo np w klatce 4 cm po 3 tygodniach, albo w bicu 2cm? ZAŚ Z KLATKĄ ZAWSZE MAM PROBLEM. NIGDY NIE WIEM, CZY NIE PRĘŻĘ SIĘ ZA BARDZO JAK DZIAD NA WESELU
Jakbyś miał zdjęcia jak zaczynałeś i teraz..., i tak zdjećia by sie przydały dla celów perspyktywicznych BRAK CYFRÓWKI

ECA apteczne- co oprócz tussi dajesz? COFFEINUM BENZOICUM (ALBO KAWA Z 2 KOPIASTYCH ŁYŻECZEK JAK NIE MAM TABSÓW). DAWAŁEM JESZCZE ASPIRYNĘ, ALE PODOBNO WIĘCEJ SZKODY NIŻ POŻYTKU, WIĘC PRZESTAŁEM

Czas podnieść dawkę efki z początkowych 120 do 150 - co przez to rozumiesz?? rano 45 (3 tussi), przed obiadem tyle samo, po treningu 2 tussi. Taki rozkład, bo nie chcę łączyć kofeiny z kreatyną

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1207
Fajnie, że szybko wracasz do formy. Ale po pierwsze
te efekty mogą być działaniem wchłoniętej wody w mięsniach i tak jak wczesniej mówiłeś pamięci mięśniowej po drugie
jeszcze niczego wielkiego nie dokonałeś przynajmniej tak wielkiego żeby podważać bardzo mocna zakorzenioną zasadę mówiącą ,że nie można robić redukcji i masy jednocześnie po trzecie to moze być kwestia genetyki po czwarte napisałeś "Gdyby ktoś pytał, posta napisałem głównie jako przykład dla młodzierzy, która ciągle pyta czy można schudnąć i zrobić masę jednocześnie. Jak widać można, choć trzeba spełnić pewne warunki"
Jakie są te warunki bo jak nie mogłem się doczytać. Pozdro

************************************************************************************************************************
************************************************************************************************************************
************************************************************************************************************************

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Dzięki Ołówek za odpowiedź.

te efekty mogą być działaniem wchłoniętej wody w mięsniach TO JEST AKURAT WYKLUCZONE, BO WODĘ WCHŁONĄŁEM RACZEJ TUCZĄC SIĘ JAK ŚWINIAK. DZIĘKI KOFEINIE RACZEJ JĄ TRACĘ, A KREATYNA ALKALIZOWANA NIE POWODUJE RETENCJI. TAKIE PRZYJĄŁEM ZAŁOŻENIE ALE OCZYWIŚCIE MOGĘ SIĘ MYSLIĆ

jeszcze niczego wielkiego nie dokonałeś SĄDZĘ, ŻE Z MOICH SŁÓW TYPU "MIZERNE DOŚWIADCZENIE", "WIEM WIEM NIE WYMIATAM" ITP MOŻESZ ŚMIAŁO WNOSIĆ, ŻE ZDAJĘ SOBIE Z TEGO SPRAWĘ

przynajmniej tak wielkiego żeby podważać bardzo mocna zakorzenioną zasadę mówiącą ,że nie można robić redukcji i masy jednocześnie ZAKORZENIENIE ZASADY NIESPECJALNIE MNIE PRZEKONUJE. RACZEJ PODPIERAŁEM SIĘ ARTYKUŁAMI LYLE'A KTÓRY TWIERZI, ŻE W PEWNYCH WARUNKACH JEST TO MOŻLIWE I STARAŁEM SIĘ TAKIE WARUNKI SPEŁNIĆ. POZA TYM NA PRAWDĘ POLECAM WEJŚĆ NA ZAMIESZCZONE LINKI TESTU SAIBA. ON NA PRAWDĘ WYMIATA!

po trzecie to moze być kwestia genetyki ZDAJE SIĘ, ŻE O TYM TEŻ WSPOMNIAŁEM

Jakie są te warunki bo jak nie mogłem się doczytać.
CYTUJĘ:
ZAŁOŻENIA:
Po pierwsze - pamięć mięśni. Skoro miałem już wcześniej te 38 w bicepsie, powinno mi być łatwiej to odbudować
Po drugie - genetyka ( dość łatwo łapię zarówno masę jak i fat niestety)
Po trzecie - bilans na 0 i zbijanie fatu hittem i ECA
Po czwarte - intensywny trening masowy (na miarę możliwości)
Po piąte suplementacja
TO WŁAŚNIE TE WARUNKI. DODAM, ŻE JAK ZMNIEJSZĘ OBTŁUSZCZENIE, TO JEST JESZCZE JEDEN POMOCNY WARUNEK, CZYLI DIETA CYKLICZNA


Zmieniony przez - kopt w dniu 2007-01-11 10:39:17

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Z aspiryną to dobrzez zrobiłeś Za często i w nadmiarze rozwala zołądek. Co do koffy to do eca 200mg na porcje jest przyjęte, myslisz i moim zdaniem nie uzyskasz 200mg z 2 łyzeczek kawy ... (chyba że stołowe dajesz ). Jakbym był na twoim miejscu to do Tussi dałbym 2 kapsy TSe - masz tam 200mg kofy+ white willow bark (kora z wierzby białej)ktora dziala podobnie jak aspiryna, w sensie podwyzszania termogeenzy, a nie drażni zolądka. Poza tym tse ma jeszcze kilka innych fajnych dodatkow - takich jak synefryna czy chociazby l-tyrozyna, ktora na redukcji jak znalazł.

ne to three grams of L-tyrosine with 200 mg of caffeine, taken an hour
before an event, is as effective as the ephedrine/caffeine stack at
improving performance, but it's not banned.


By Lyle McDonald

A tak w ogole to duzo tej efki z tussi zapodajesz...

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2007-01-11 10:51:49

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Pomyślę o tym TSE. Niegłupi pomysł. A tussi biorę tyle, bo jak powiedziałem, temperatura ani drgnie

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
troche edytowałem posta u gory. Spójrz.

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
no! To z efką powinno być tym bardziej effective

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
A wiedzialem, że o czymś zapomnialem..heeh jak se robiłem kanapkę teraz to sobie przypomniałem

Looknij to odnośnie łączenia kreatyny z kofeiną:

https://www.sfd.pl/Suplementacja_monohydratem_kreatyny_-_kilka_faktów_o_których_nie_wszyscy_wiedzą-t296422-s3.html


A ja wracam do mojej kanapki ze śledziem :-]

BTW -masz avatara na czasie... ale rozumiem, że to twój antyidol...

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2007-01-11 11:43:22

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
no właśnie mnie ostatnio zainspirował
świetny artykuł. Sog poleciał! Nota bene jak brałem CP to właśnie ładowałej je do szejka białko/sok. Ta alkalizowana jest w mega capsach więc tu już nie naszaleję

Zmieniony przez - kopt w dniu 2007-01-11 11:56:07

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomozcie mi sie zmienic.. Zmagania Ektomorfika

Następny temat

trampolina-batuta

WHEY premium