SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja-dieta i ćwiczenia - ocenia i wskazówki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 300
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Deciisiive
WIEK: 16
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: rok

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 57
WZROST: 164
OBWÓD RAMIENIA: 26cm
OBWÓD ŁYDKI: 33.5cm
OBWÓD UDA: 57cm
OBWÓD BIODER: 90.5cm
OBWÓD POŚLADKÓW: 96cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 77.5
OBWÓD TALI 68cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 85cm

****CEL*************************************************
Redukcja, wyrzeźbienie brzucha
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: lekka lordoza
ALERGIE: nabiał
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: częste wzdęcia
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: białko
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) - byłam rok temu na głodówce przez kilka miesięcy i najmniej ważyłam 43kg.

Ćwiczę w domu.

Dobra może to komuś pomoże. Od lutego (po przytyciu po głodówce) próbuję schudnąć (wyrzeźbić ciało, ale waga stoi, centymetry też). Moje zapotrzebowanie wychodzi mi 2200kcal, a stopniowo zniżałam do 1700kcal (teraz) i nic. Rozkład makro to B 24% T 40% W 36% (teraz od kilku dni podwyższyłam kalorie, nie wiem czy dobrze do 1900kcal) i mam B: 114g, T:84g, W:171g
Na redukcji powinno być tyle węglowodanów?
Jeżeli chodzi o jedzenie to pierwszy posiłek mam bt (jajecznica,boczek,warzywa), drugi posiłek jem w szkole, więc jest to zazwyczaj omlet (40g płatków jaglanych/owsianych, jajka, odżywka, wiórki kokosowe). Na obiad (posiłek przed treningowy) to 40g kaszy/ryżu/makaronu + ponad 100g mięso - kurczak, mielone (przy mnie, z mięsa jakiego chcę), schab czy ryba. Na kolacje, czyli po treningowy mam dużo węgli, więc płatki jaglane,owsiane, jajka, odżywka, rzadko owoce.

Jeżeli chodzi o trening to mam 4 razy w tygodniu, w domu z masą swojego ciała (trening nóg ma obciążenie do 10kg) - za 3msc będę mogła już normalnie iść na siłownię. Teraz zmieniłam trening na
PON- Nogi/pośladki/brzuch+tabata 20min
WT: barki,plecy,ręce, klatka + tabata 20min
CZW: Nogi/pośladki/brzuch+tabata 20min
PT lub SOB: barki,plecy, klatka,ręce + tabata 20min
Jeżeli chodzi o trening PON/CZW to mam 3 ćwiczenia po 15-20 powtórzeń w 4 seriach na nogi i 2 ćwiczenia na brzuch w 4 seriach po 20powtórzeń

Jeżeli chodzi o trening góry to:
TRENING A:
pompki
arnoldki w siedzeniu (ręce)
ściąganie wyciągów w doł (plecy)
nachylenie klatki i podciąganie (plecy)
wyciskanie sztangi z klatki (barki)
wznosy rąk przodem (barki)
+tabata
TRENING B:
rozpiętki (klatka)
jednorącz za głową (ręce)
hip thrusty do połowy (plecy)
wiosłowanie w opadzie tułowia
wyciskanie zwykłe (barki)
wznosy rąk bokiem (barki)
+tabata

Co myślicie o tym wszystkim?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Szczerze? To chyba nikt nie będzie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności za doradzanie tak młodej osobie, która ma taką historię "żywieniową"... Idziesz w kierunku kolejnej głodówki, a najlepiej o tym świadczy pytanie czy 171g węglowodanów to za dużo na redukcji... Dojrzewasz, Twoje ciało się zmienia, musisz się uczyć - potrzebujesz tłuszczów i węglowodanów.
Uważam, ze powinnaś na razie odpuścić samodzielne treningi w domu czy na siłowni, a zapisać się na zajęcia sportowe organizowane z opieką trenera. Cokolwiek Ci odpowiada (taniec, sztuki walki, koszykówka, lekka atletyka itd.), ale co bedziesz robić w grupie mniej więcej rówieśniczej. W innym przypadku wpadniesz w błędne koło jem/ćwiczę/tyję/chudnę. W życiu sa jeszcze inne ważne i fajne rzeczy do zrobienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
W takim wieku to bym jednak przede wszystkim postawił na zdrowie. Sport - ok, jak najbardziej ale jedzenia ma być tyle żeby Twój rozwój mógł spokojnie i bez komplikacji następować.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Minia

Wiecej