SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja czy masa?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2462

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 219
Witam!

Zdecydowałem się stworzyć ten post dlatego ze obecnie jestem w punkcie gdzie nie wiem w które stronę iść, na początku zarysuję moją sytuację:

Chodzę na siłownie od 10 mięsiecy:
- pierwsze kilka miesięcy było to pół cardio/pół maszyny. Zawsze chciałem spalić zbędny tłuszcz i dlatego zdecydowałem się na to, (do tego brak doświadczenia). Byłem na delikatnym deficycie kalorycznym
-Następnie około 3 miesiące próbowałem więcej ćwiczeń siłowych lecz wciąć utrzymywałem deficyt kaloryczny (wiem, błąd)
- od 1-2 miesięcy zdecydowałem się przejść na „zero” lub delikatna nadwyżkę i skupić się głównie na wolnych ciężarach.

Zawsze byłem typem osoby „skinny fat”, stad decyzja czemu w przeszłości decydowałem się ciąć kalorie. Problem polega na tym, ze od grudnia do kwietnia, mimo deficyty kalorycznego, dobrego odżywiania i ćwiczeń siłowych i aerobowych moja sylwetka wyglądała IDENTYCZNIE. Było to naprawdę demotywujące.

W marcu osiągnąłem wagę 69 kg, (moja najniższa), lecz sylwetka wyglądała tak samo. Obecnie mam wagę 74 kg. Największy problem polega na tym ze przez miesiące próbowałem statucie zbędny tłuszczyk i miko ze waga się zmieniała to sylwetka wyglądała tak samo. Dlatego teraz od 2 miesięcy postanowiłem się skupić bardziej na budowie mięśni niż spalaniu tłuszczu.

Prosiłbym o poradę czy rzeczywiście powiniennem próbować zbudować mięśnie i następnie przystąpić do normalnej redukcji, czy ciagle próbować zrzucić ten tłuszczyk zanim zacznę budowę mięśni (co mi się nie udało przez kilka miesięcy)?

Wzrost: 184
Waga: 74
Wiek: 17

W załączniku zdjęcia jak wyglądałem w styczniu i jak teraz.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie ma żadnych zdjęć do oceny.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Bez zdjęcia po samych wymiarach ciężko doradzić co zrobić. Jak możesz wrzuć fotkę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 219
Przepraszam, oto zjecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 219
Przepraszam, oto zdjecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ale to jest obecne czy t oze stycznia ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 219
To jest obecne zdjęcie, styczeń wyglądał tak samo wiec nie wstawiałem póki co ale również mogę. I poprawka, zdjęcie jest z 1 lutego. ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 219
To ostatnie jest z lutego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja tam nie wiedze jakiejś różnicy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Wiesz jak patrzeć na masę ciała i wzrost to na zdjęciu tego tłuszczu jest dość sporo. Jak wyglądała dieta do tej pory?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 95
Ale tez widac ze niestety maly biceps :(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyrost mięśnia a przyrost tłuszczu

Następny temat

Redukcja czy nabieranie mięśni? Ukierunkowanie?

WHEY premium