SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja czy masa?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
natalia2121
a co to ma do rzeczy?...nie, nie mam.


Zakochać się nie można Nie ma się z czego odchudzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Masz mało mięśni i stosunkowo niewiele tkanki tłuszczowej. Zdecydowanie warto poprawić kompozycję sylwetki przy dodatnim bilansie kalorycznym i solidnych treningach siłowych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Warto jednak nadmienić, że nadwyżka kaloryczna powinna być ostrożnie ustalana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zgadza się. Warto do tego wprowadzić np. interwały raz w tygodniu w celu podkręcenia metabolizmu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 612
A są może jakieś wskazówki jak zbudować właśnie taka delikatna mase? Bo wszędzie gdzie czytam to jest wspomniane o dużej.
Czy wystarczy że będę ćwiczył silowy z obciążeniem gdzieś 5-10kg i 1-2 razy interwały, do tego będę na normalnym bilansie lub odrobinę wyższym?
Zależy mi abym miał A tylko takie zarysy a przed wakacjami na redukcję bym poszła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masa mięśniowa buduje się bardzo powoli tak 1kg to jest maks a pewnie będzie mniej i jak w pół roku się uda zrobić 4 kg to jest fajnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Co najmniej zerowy bilans kaloryczny - na ujemnym raczej na rekompozycję nie ma szansy.

Duża masa u kobiety? Nie widziałam w naturze Kilogram mięśni u kobiety to bardzo dużo i bardzo długa droga do przejścia.

Trening siłowy - warto o nim poczytać, bo pytanie w tym zakresie sugeruje taką potrzebę doedukowania. Polecam artykuł Ronniego "Pierwszy rok treningów" lub dział Ladies.
Nie można powiedzieć, że obciążenie 5-10 kg to jest wystarczające obciążenie. Na biceps (którego w sumie nie musisz trenować - wystarczy), na plecy i nogi 10 kg to zdecydowanie za mało.

Kobiety dość nerwowo podchodzą do "ciężarów" - 5 kg - ciężkie, 10 kg oj, strasznie ciężkie. A zgrzewkę wody mineralnej przytachają, potomstwo cięższe niż 10 kg na ręku noszą - i to ciężkie nie jest



Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-01-04 19:05:02
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
5-10 kg to mało np chyba że robisz ramiona, barki to dla dziewczyny 10 kg moze być już tutaj sporo, ale w przysiadach, martwym ciągu to jest nic.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Jest to zbyt mało nawet jak na rozgrzewkę, np. przed ciągami, czy siadami.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Co prawda nie musisz szarpać po 100 kg, bowiem ciężary powinny być dobierane adekwatnie do Twojego poziomu wytrenowania. Oczywiście hantelki 10 kilogramowe to faktycznie zbyt małe obciążenie. Istnieje jednak możliwość przetrenowania całego ciała bez użycia ciężarów, niemniej na dłuższą metę koniecznie trzeba wprowadzić stricte treningi siłowe, jeśli celem jest ujędrnienie ciała i zbudowanie nieco masy mięśniowej.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-06 10:48:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę - do oceny

Wiecej