SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Redukcja a choroba

Wysłana -
szybciej otrzymasz pomoc. Wzór ankiety znajduje się tutaj:

Ankieta w dziale trening dla początkujących

Waga : 67

Wzrost : 167

Cel treningowy : redukcja

Dieta : 2k kalorii 1g t/kgmc 2.5g b/kgmc reszta węgle IIFYM
Witam przez ostatnie 3 tygodnie byłem na 2k kalorii, trening siłowy 5 razy w tygodniu brak cardio, średnio 10k kroków dziennie. Dzisiaj jednak dopadła mnie choroba i antybiotyk, będę wyłączony pewnie na parę dni z treningu, ale nie chce rezygnować z diety nie mam pojęcia ile kcl uciąć na ten tydzień i czy wrócić po chorobie znów na 2k kalorii? (fat spadał cały czas na tej kaloryce)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nic nie ucinać, w czasie choroby trzeba dać organizmowi siły do walki z infekcją.
Wysłana -
Zależy jak się czujesz, ja jak jestem chory to nawet o jedzeniu nie myślę, jakieś suchary z dżemorem zjem, trochę zupki jakiejś i tyl mi wystarcza jak mnie infekcja dopada i leżenie w łóżku.
Wysłana -
Tak jak anubis84, jeśli myślisz o diecie i obcinaniu kcal w trakcie choroby, to raczej jakiś poważny stan to nie jest. Też mnie kilka tygodni temu grypa poskładała to pewnie w 3 dni zjadłem z 2500 kcal, gdzie i tak wciskałem to na siłę.
Btw, wiem że nie na temat, ale jeśli na zwykłe przeziębienie dostałeś antybiotyk to raczej bym go odpuścił, bo w zdecydowanej większości jest to stan spowodowany przez wirusy i antybiotyk ci nie pomoże, a myśląc przyszłościowo - zaszkodzi. Chyba, że sprawa wygląda inaczej.
Wysłana -
Staraj się jeść tyle, ile dasz radę. Odpocznij, wróć do zdrowia i wtedy można będzie myśleć o powrocie do wcześniejszego odzywiania.
Wysłana -
Te wirusowe to trzeba przeleżeć, 2-3 dni i człowiek wraca do życia.
Wysłana -
Macie rację, dzięki za wszystkie rady, a co do tego przeziębienia to trochę źle to ujalem, mam ropne zapalenie zatok - stąd też ten antybiotyk
Wysłana -
W takiej sytuacji zapewne leczenie jest poprawne. Problem bardziej poważny niż przeziębienie.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź