SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - sprawdzenie diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1035

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7551
Cześć,
Obliczyłem sobie ponownie zapotrzebowanie kaloryczne, białka dałem 2,2g/kg, tłuszcze 1g/kg, reszta węgle. Zacząłem nowy trening, z tą dietą i tym treningiem chcę przepracować przynajmniej najbliższy miesiąc, następnie ocenić efekty.
Dni wybrałem takie przykładowe, czasami zdarza się, że jednego dnia jem dwa razy to samo, następnego inną potrawę dwa razy, bo czasem ze mnie leń z gotowaniem, ale globalnie różnicuję swoje jedzenie.
Węgle zmieniam (ryże, kasza gryczana, jaglana, ziemniaki, bataty, chleb żytni, płatki owsiane, jaglane), białka (kura, indyk, schab, karkówka, filet z ryby, łosoś wędzony od czasu do czasu, jaja), tłuszcze (oliwa, orzechy, tłuszcze z mięsa, jaja). Warzywa jem jakie mam akurat, jakie sobie wcześniej kupię, różnie: buraki, cukinia, papryki, kalafior, brokuły, marchew, ogórki, rzodkiewki, kalarepa, pomidory. Ostatnio nie jem owoców, ale myślę, że mogę zmniejszyć węgle w pierwszym i drugim posiłku i np. do owsianki dorzucić banana, albo do drugiego jabłko? (pyt. 1)
Trening mam po pracy - około 15:30, zwykle jadłem 2 posiłki do 15, pierwszy po 8, drugi koło 12 i dopeiro obiad 16 (jak trenowałem popołudniu), ale teraz otworzyli mi siłownię bliżej pracy, więc robię tak :P ogólnie nie jestem zbyt głodny o tej 14, ale chciałbym/powinienem coś zjeść przed treningiem? (pyt. 2) Wstaję po 6, idę spać po 23
Moje wątpliwości dotyczą też rozłożenia makro na poszczególne posiłki, wydaje mi się, że jest ok (nie ma to znaczenia?), jeśli się mylę proszę o poprawki i ewentualne wskazówki
Pierwszym celem jest w zejście z poziomem tkanki tłuszczowej do akceptowalnego poziomu, za parę miesięcy pomyślimy nad masą ;)

Płeć : mężczyzna
Wiek : 25
Waga : 85
Wzrost : 185
Obwód klatki : 104
Obwód ramienia : 35
Obwód talii : 85,5
Obwód uda : 61
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w FBW + 3x piłka nożna
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : nie stwierdzono problemów
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Mg, O3, Vitapak, kreatyna
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191500
Witaj,
Jeśli masz 20% dałbym dni nie treningowe mniej węglowodanów a więcej tłuszczu, wystarczy że w dnt dasz węglowodany na ostatnie posiłki a dasz dania mięsno warzywne lub rybno warzywne.
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Białka na redukcji ustawiasz na beztłuszczową masę ciała, obcięłabym nieco, a dodała tłuszczy.

Owoce, jak najbardziej można jeść. Czy to banan, czy jabłko, grunt, abyś urozmaicał i nie opierał się tylko na tych dwóch, mozesz wrzucić np.: owoc po treningu (ale niekoniecznie tylko). Przed treningiem możesz "wrzucić" na ruszt coś lekkiego, chociażby kilka babeczek zrobionych dzień wcześniej, czy nawet dwa dni wcześniej z dodatkiem bakalii, owoców, mąki lub płatków, wedle uznania, przepisy znajdziesz w dziale KUCHNIA SFD.
Jak długo trwa trening?

Co do rozłożenia makro, w sumie wielkiej różnicy nie ma, dbaj natomiast o białko, aby na posiłek nie było mniej niż około 20-30g, aby próg leucynowy mógł zostać osiągnięty. Więcej o progu tutaj: http://potreningu.pl/articles/4403/prog-leucynowy-i-optymalna-dawka-bialka-w-posilku
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
jesz kanapki z płatkami owsianymi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7551
coś tam wcześniej słyszałem o tym progu, ale nie zagłębiałem się w temat - wezmę to teraz bardziej pod uwagę
Trening na siłowni około 1,5h, wliczając 10 minut biegania i rozgrzewkę, czemu pytasz?
jabłko i banan rzuciłem ot tak ;)
To nie kanapki - omlet z papryką i cukinią. Mielę płatki owsiane, coś na kształt mąki, podsmażam paprykę, cukinię, cebulę, przyprawiam, łączę z jajkami i voila, pseudoomlet


Zmieniony przez - Michał9292 w dniu 2018-01-08 19:59:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ot, ciekawość 1,5h to dość sporo, przynajmniej tak mi się wydaje. Ale to skonsultuje w dziale do tego przeznaczonym, czyli Trening dla początkujących. Chyba, że robisz spore przerwy, dla mnie 45min treningu siłowego, to wystarczalna ilość, później już nie jestem progresywna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Nie wygląda to źle. Ryby warto jeść świeże, a tuńczyk w puszce ewentualnie na czarną godzinę. Zastosuj się do zaleceń i wklej jeszcze raz rozpiskę diety.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Żywienie + dobór suppli do totalnej wycinki

Następny temat

Pierwsza redukcja - problemy

WHEY premium