SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Redukcja tkanki tłuszczowej - zapotrzebowanie kcal

Wysłana -
Witam,

Mam 21 lat. Aktualnie ćwiczę już 5 miesiąc. Przez ten czas byłem na utrzymaniu ( 2500 kcal ). Ćwiczę 3 razy w tygodniu i moja waga wynosi 85 kg. Mój cel to redukcja wagi do 75 kg. Mam pytanie - od czego zacząć redukcję ? Czy od razu obciąć 500 kcal od obecnej kaloryki czy zostawić kalorie i dodać aeroby ? Jeśli chodzi o dietę to bardziej polecacie high carb na redukcji ? Zauważyłem, że w przypadku mniejszej ilości węgli na rzecz tłuszczy mam uczucie płaskości, brak nabicia oraz brak energii na treningu. Pozdrawiam.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Aż 500 bym nie obcinał, na początek 200 aeroby czy inne treningi sobie dodasz w 2 etapie jak przystopujesz z redukcją
Wysłana -
To obciąć na początek 200 kcal ?
Wysłana -
Tak nie ma co od razu 500 bo potem już nie ma zbytnio z czego ucinać 2000 to już mało jest
Wysłana -
A można od razu zacząć aeroby robić i z czasem ucinać kalorie w przypadku zastoju w redukcji ?
Wysłana -
też tak można.
Wysłana -
Dobrze to zapotrzebowanie wyliczyłeś? http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Ja na początku areo bym nie wrzucała, bo jak pojawi się zastój zdecydowanie łatwiej jest np. dodać 2x areo niż ująć 200kcal
Wysłana -
Tak, dobrze obliczyłem. Również z obserwacji wynika, że 2500 kcal jest to moje zapotrzebowanie na utrzymanie wagi. Nie ukrywam, że zadałem to pytanie również na innym forum i inne osoby radziły aby na początku zostawić kalorie i dodać aeroby i szczerze mówiąc sam już nie wiem od czego zacząć redukcję.
Wysłana -
Każda osoba moze mieć inne podejście, i każde moze być właściwe ja nawet nie robiłem aerobów na redukcji i poszło nawet ok, nawet treningu nie zmieniałem, jedyne co to zmiany w diecie
Wysłana -
Jaki masz cel w tym, żeby redukować masę ciała do 75kg? Kształtowanie sylwetki nie polega na zrzucaniu kg. Ważne są obwody ciała i wygląd a nie jego masa.
Wysłana -
Celem jest redukcja tłuszczu :) A oczywiste jest, że przy optymalnym %BF lepiej się kształtuje sylwetka.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź