SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja 100kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 125550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
W pierwszej kolejności musisz skupić się na wyregulowaniu pracy Twojej tarczycy a dopiero wtedy brać się za ewentualne diety redukcyjne. I nie mam tu na myśli zażywanie euthyroxu, musisz wrzuć odpowiednią dietę, która wspomoże regenerację Twojej tarczycy oraz wprowadzi Twoją chorobę w stan reemisji. Radziłbym Ci również wyłączyć z diety takie substancje anty odżywcze jak gluten, laktoza czy lektyny o tłuszczach trans i cukrze już nie wspominając.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Aaahhh czyli mam rozumieć, że moja waga nie zmieni się przez następne kilka miesięcy/lata?... Nie mogę naprawiać tarczycy kiedy już będę trochę mniej ważyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Jeśli nie ogarniesz swojej tarczycy, oraz hashimoto będzie Ci ciężko zrzucać kilogramy. Twój organizm toczy wewnętrzna walkę obecnie i będzie się skupiały w pierwszej kolejności na tym. Poczytaj na ten temat lub znajdź kogoś kto ułoży Ci odpowiednią dietę eliminacyjna dla Twoich schorzeń.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Przede wszystkim nabiał, skoro bierzesz euthyrox - do wywalenia jest, bo tsh bedzie skakało.

Masz inne badania prócz tsh, na podstawie których endo stwierdził Hashi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Powinienem przestać brać euthyrox? Chyba w tym momencie biorę się za leczenie sam siebie co nie ukrywam trochę mnie przeraża. I co dalej jak przestanę brać euthyrox? Zazwyczaj kończy się to tak, że nie jestem w stanie normalnie funkcjonować ponieważ tak mi się spać chcę. Mam pełno badań ale nie wiem które są od czego, łatwiej by było iść i zrobić wszystko na nowo.


Zmieniony przez - Reccon w dniu 2017-11-01 08:16:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie, nie...skąd Ale przy Hashi dobrze ograniczyć nabiał (o to mi chodziło)

Nie wiem, czy masz ogarniętego endo...bo to istotna kwestia.
Uważam, że ciężko współpracuje się z kimś, kto o diecie pojęcia nie ma.
Warto zasięgnąć porad jakieś dietetyka klinicznego.

Co do tarczycy, guzki masz?

Poziom D (25OH) badałeś? Stujesz jakaś suplementację ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Hym dietetyk kliniczny jak widzę ceny jadłospisu na tydzień to mi się oczy przewracają. Biorę tylko euthyrox z rana i nic więcej więc chyba nie stosuje żadnej suplementacji. A endokrynolog jak to endokrynolog który za którego się nie płaci więc czy jest dobry to nie mnie oceniać.. ;p Ale jak się trochę ogarnę w temacie to sam będę mógł układać sobie jadłospis mam nadzieje. Ale jak to ma w ogóle wszystko wyglądać mam głównie nastawić się na produkty które będą wspomagały prace mojej tarczycy tak to rozumiem. Czy będzie to przeszkadzać w chudnięciu? Nie ukrywam, że schudnąć chce i to bardzo a fakt, że ważę mniej niż 100 kilo jest dla mnie mega motywujące..


Zmieniony przez - Reccon w dniu 2017-11-01 08:47:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Po pierwsze i najważniejsze, Hashimoto, to choroba autoimmunologiczna (notabene u mężczyzn jest dość rzadkim zjawiskiem, dlatego "zakładam", że może być coś w "pakiecie" z Hashi. Tak często bywa.
Polecam...bardziej z serca i logiki oddać 100-150zł za wizytę u dobrego endo...niż latać na NFZ i z tego co widzę to Ty nic nie wiesz, a endo pewnie też.
Dietę serio ułożysz sam, jak się przyłożysz, z większym lub mniejszym skutkiem, Hashi nie będzie przeszkadzało w redukcji (o ile to tylko Hashi)

Ciężko mi cokolwiem mówić, bez wyników badań i ew. pogłębienia ich...bo to jak wróżenie z fusów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Rozumiem. Mogłabyś napisać jakie badania mam zrobić to przejdę się do lekarza i porobię wszystko. Dobra hashi nie przeszkadza w redukcji a co z niedoczynnością? Bo z tego co czytałem to ludzie biorą normalnie euthyrox mają niedoczynność i jakoś nie sprawia im to większego problemu? Nie mówię, że u mnie będzie tak samo bo każdy jest inny lecz..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Też mam niedoczynność i jak "wszystko" gra, to jest ok. Nie jest źle.
Natomiast Hashi to nie przelewki...niestety.

Mogę podać Ci niestety gro badań (niektóre i owszem dostaniesz na NFZ, ale większość jest prywatnie).

Na NFZ:

- mocz
- morfologia z rozmazem
- ob/crp
- pełny lipidogram
- tsh
- cukier

Prywatnie:

- ft3
- ft4
- kortyzol
- testosteron wolny i całkowity
- poziom witaminy D (25OH)
- anty tpo, anty tg
- estradiol
- progesteron
- LH
- FSH

Nie masz problemów z tolerowanie nabiału? Często, jak występuje nietolerancja (na laktozę), szczególnie przy Hashi i euthyroxie, warto zmienić na letrox, który nie ma laktozy w sobie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Wiecej