SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja?

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
Witam wszystkich. Chciałbym zacząć pracę nad swoją sylwetką. Zanim podejmę odpowiednie kroki muszę wiedzieć czy najpierw zjechać z kilogramów czy dołożyć masy mięśniowej. Zależy mi na Waszej opinii. Pozdrawi5am

Wzrost: 185 cm
Waga : 95 kg
Wiek : 26 lat
























Zmieniony przez - GrK w dniu 2018-01-20 18:38:37





Zmieniony przez - GrK w dniu 2018-01-20 18:39:29

Zmieniony przez - GrK w dniu 2018-01-20 18:40:30

Zmieniony przez - GrK w dniu 2018-01-20 18:41:00
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wybór celu treningowego przysparza większości osób zaczynających swoją przygodę z kształtowaniem sylwetki sporych problemów. Każdy na początku chciałby być większy i silniejszy, a w czasie redukcji jest to niestety niemożliwe. Dlatego też najczęściej osoby te wybierają budowę masy mięśniowej, mimo że w rzeczywistości powinni redukować.

Warto pamiętać o tym, że szybszą drogą do uzyskania dobrej jakościowo sylwetki jest zredukowanie na niski poziom tkanki tłuszczowej, a następnie budowanie lepszej jakości mięśni. Im mamy mniej tkanki tłuszczowej, tym nasza gospodarka hormonalna pozwala nam na budowanie lepszej jakości masy mięśniowej. Wynika to, chociażby z lepszej wrażliwości insulinowej. Więcej informacji na ten temat warto poczytać w tym artykule: https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html.

W Twoim przypadku nie ma nas czym się zastanawiać. Z reguły 15% tkanki tłuszczowej to ilość sugerująca wejście na redukcję. U Ciebie wartość na jest bliska 23-25%, więc konieczna jest znaczna redukcja i dopiero później z niskiego poziomu %bf budowanie. W innym wypadku wpadniesz w błędne koło. To, co zbudujesz, następnie zredukujesz i tak bez końca.

Zapraszam więc do działu odżywianie i odchudzanie. Moderatorzy i doradcy w nim pomagający zasugerują Ci, co zmienić w Twojej diecie, aby było jak najlepiej: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14656 Napisanych postów 53128 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400416
Witaj,
należy zredukować, ponieważ masa w aktualnej sytuacji będzie pogłębiać otłuszczenie głównie, a mięśni dorobisz tyle co na lekarstwo.
2

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
Myślicie, że powinienem zacząć redukcje od poziomu "0" i powoli obcinać kalorie uważnie obserwując wagę? I trening typowo siłowy 3x w tygodniu A np interwaly w dni dni nietreningowe dodać dopiero kiedy waga stanie w miejscu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93248 Napisanych postów 362738 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664004
czyli dopiero zaczynasz treningi??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
Ćwiczyłem już kiedyś ale to było około roku temu więc chyba nie ma o czym mówić

Czuje się jakbym zaczynał od zera chociaż od 2 tygodni trenuje

Wykonuje 4 podstawowe ćwiczenia (przysiad, wyciskanie, martwy i wioslowanie)

Nie wiem czy ćwiczyć ACT na początek
Nie wiem czy robić areoby po treningu czy HIIT W nietreningowe

Trochę się gubię



Zmieniony przez - GrK w dniu 2018-01-21 10:54:15

Zmieniony przez - GrK w dniu 2018-01-21 10:56:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93248 Napisanych postów 362738 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664004
Dlaczego tylko 4 cwiczenia?
Rob na razie fbw zacznij przekladac sie do jedzenia
Poczatki z trg to najlepszy okres gdzie mozna zrobic rekompozycje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
Trzymałem się planu z tego forum (pierwszy rok treningów)

Zacząłem od dzisiaj ćwiczyć już planem ACT, dietę mam ułożona..nie wiem tylko czy już teraz mam dodać interwaly czy trochę później?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 37 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 999
Na Twoim miejscu celowalbym w rekompozycję. Czyli bilans kaloryczny dałbym na "utrzymanie wagi" 3xfbw w tygodni i jakieś 30-35 minut cardio po treningu. Nie patrz na wage - rób zdjęcia co tydzien i efekty powinny być eleganckie :)
1

Don't stop when you get enough! Stop when you have too much!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
Jako Cardio, może być skakanka po treningu?

A interwały nie będą lepsze?

Z mojej strony muszę jeszcze dodać, że że względu na pracę ćwiczę dosyć wcześnie (4-5 rano)


Zmieniony przez - GrK w dniu 2018-01-23 12:29:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sylwetka

Wiecej