SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja -> Ponownie Masa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2681

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

M

Cel

Redukcja bf

Waga

68

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

18

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Napisane w poscie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Street Workout 3 razy w tygodniu, staz troche ponad rok.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Aktualnie bedac na masie nie mam zadnej dobranej diety, nie licze kcal. Jem aby waga powoli rosla. (Standardowo ryz,kurak,makaron itd)

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Bardzo dobry, jedynie pobolewanie kregoslupa

Stosowana lub planowana suplementacja

Nie mam zamiaru
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
Witam.

Po kilku miesiacach robienia masy chcialbym brac sie za robienie redukcji
Aktualna waga 68 kg, na moje oko 18 % bodyfat, ulanie szczegolnie na brzuchu.

Moim celem jest zejsc do okolic 13 % bf przy zgubieniu jak najmniejszej ilosci miesnia, a nastepnie ponownie zaczac mase. Nie zalezy mi na czasie tylko na dobrych efektach, wiec chcialbym aby na tydzien nie tracic wiecej niz 0,3 - 0,5 kg i powoli dojsc do celu.

Trenuje Street Workout FBW 3 razy w tygodniu (trening trwa lekko ponad godzine), + stojaca praca po 8 godzin dziennie.

Jestem ektomorfikiem (skinnyfat) przy czym bardzo szybko chudne. Chcialbym dostac pomoc w sprawie cardio. Myslalem nad bieganiem / jazda rowerem. Ile razy w tygodniu i jak dlugo jak na poczatek powinienem wykonywac takie cardio ? czy 2 razy w tygodniu po 25 min byloby dobra opcja ?

Link do obecnej sylwetki przodu & boku (z i bez napinki, zdj robione po treningu) : https://imgur.com/a/BoAHTtm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Widać ze masz poglebiona lordoze , miesnie brzucha będę tutaj słabe .
Wstaw diete do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
Mniej wiecej tak wyglada moja dieta na masie, i na redukcji raczej duzych zmian nie bedzie. Wiadomo jakies warzywka / owoce tez sa ale w dosyc malej ilosci. Czasem serek wiejski zamieniam na np. jakas makrele lub tunczyka z puszki w sosie pomidorowym. A zamiast jajecznicy np. placki owsiane z bananem, jajkami na oleju kokosowym lub owsianka z woda.

Jezeli chodzi o "poglebiona lorodze" to czy przez to moglby pochodzic bol ktory odczuwam po srodku kregoslupa (czuje jakby moj kregoslup byl oslabiony)? bylem u wielu fizjoterapeutow a takze na osteopatii ale bez wiekszych rezultatow. Dostawalem rozne cwiczenia / strzelanie kosciami w roznych miejscach / i bolesnie rozmasowywanie miesni.... Jest moze jakis specjalista ktory moglby mi pomoc z tym problemem, trwa to juz kilka dobrych lat.

Dieta : https://imgur.com/a/REpRbdQ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Zapotrzebowanie wyliczyłeś na ile ? Tłuszczy brakuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
Na masie jadlem okolo 3300 kcal i waga szla w gore. Teraz po obliczeniu z kalkulatorem BMR aby utrzymac wage powinienem dostarczac 3055 kcal, tyle bede chcial dostarczac na poczatek redukcji, a jezeli nic nie ruszy to obciac o kolejne 100 kcal. Dokladnie wychodzi mi 3055 kcal, 115 g b, 420 g w, 102 g t.

Dokladnie wypisane kcal & makro : https://imgur.com/a/igwt2yE

Nie wiem szczerze w jaki prosty sposob dostarczyc te tluszcze zeby to mialo sens
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
.



Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-08-11 23:31:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
Super, wielkie dzieki. Czyli dodanie np. 65 g orzechow laskowych ktore dalyby mi te brakujace 42 g tluszczy lub np. 42 g oliwy z oliwek byloby dobrym rozwiazaniem, aby dieta byla calkiem dopieta jezeli chodzi o makro ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
nie, nie bedzie dobrym rozwiazaniem. masz zadbac o odpowiedni stosunek kwasow tluszczowych w diecie, a nie uzuoelniac braki jednym rodzajem.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
ważny jest również stosunek omega3 do omega6, oczywiśćie o3 powinno być zdecydowanie więcej, wrzuć raz jeszcze poprawioną dietę https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
Nadal problem z proteinami & weglami. Prosze o ocene i pomoc co moglbym pozmieniac zeby reszta tez pasowala. Najwiecej bialka w mojej diecie daje mieso ale nie mam zbytnio pomyslu na co by je zamienic, to samo dotyczy sie wegli.

Dieta : https://imgur.com/a/fUjDWP2 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja 130kg - 40kg

Wiecej