SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2284

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

87

Wzrost

185

Staż treningowy

1

Obwód pasa

ok 88

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

nie wiem czy nie mam lekkiego prbolemu ze skazą białkową

Preferowane formy aktywności fizycznej

basen, bieganie, siłownia

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

low carb

Cel/problem/opis

redukcja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 591 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17957
Witam! Jestem po głownej redukcji docelowej, ostatnio troszkę pojchealem lekką masą ale zrozumiałem że nie ma jednak to wiekszego sensu bo zbliza sie okres plażowania itp.
Planuję troszkę sprawdzić na sobie działanie dietki J/NJ.
Mam jednak kilka pytań odnosnie tej diety, bowiem nie wiem dokładnie jak to ma wyglądać? Czy pory wcinania kcal ciagle muszą być te same? Czy trening zawsze na czczo? Jeśli jest jakiś artykuł na ten temat to proszę o link bo widziałem coś na forum Olimpu ale ciężko tam znaleźć mi jakieś konkretne info. Jeśli juz tak mniej wiecej załapie o co chodzi to wtedy sklece dietę i tutaj wrzucę. Drugie pytanie mam odnośnie treningu czy koniecznie musi być FBW? Obecnie troszke ćwiczełyem splitem, całkiem fajna sprawa ale teraz nie wiem jak to z tym treningiem jest czy stosować 15-10-5 i FBW czy jakiś zwykły split też sie nada. Planuję 3 x trening siłowy + przez 1-2 tyg aeroby zwykłe ok. 20-30 min a potem interwały 30-40 minutowe. + 1 dzien typowo aerobowy czyli albo będe jeździł 40 min rowerkiem albo jakieś bieganko w parku.

Zmiany:
112kg - 85kg
85kg - 98kg
98kg -

'To staje sie coraz łatwiejsze..'

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 591 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17957
Czy na noc na redukcji starać się głównie rybe? Bo ostatnio mi się fajne twaróg wcina i tak się zastanawiam czy codziennie jechać na twarogu to nie przedobrze.

Zmiany:
112kg - 85kg
85kg - 98kg
98kg -

'To staje sie coraz łatwiejsze..'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
n/nj to nic ciekawego, nie widzę w niej sensu.


dlaczego taka dieta? Nie musi być FBW, może być split
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 591 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17957
jest 'mobilna' a to mi się bardzo w niej podoba szukuje 3-4 duże posiłki w ciągu dnia, a często przez natłok obowiązków nie daje rady przygotowywać sobie 6-7 w ciagu i jeść je co 3-4h. głownie przez samą wygodę chcialbym jej spróbować i z tego co widzę to sporo osób ją stosuje i nie narzeka szczególnie

Zmiany:
112kg - 85kg
85kg - 98kg
98kg -

'To staje sie coraz łatwiejsze..'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 306 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2725
Co do diety J/NJ musiałbyś się poradzić Konia, on jest specem w tej diecie (ogólnie w odżywianiu).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 591 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17957
U niego chyba za darmo cieżko jest się czegoś dowiedzieć.

Zmiany:
112kg - 85kg
85kg - 98kg
98kg -

'To staje sie coraz łatwiejsze..'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 306 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2725
Ułóż dobrą zbilansowaną dietę, od zapotrzebowania odejmij na początek 200 kcal, daj rozkład:
B-2,2g/kg
WW-3g/kg
T-reszta
i wklej pod korektę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 591 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17957
Zbilansowaną to ja mam na codzień
Chodziło mi głównie o to żeby popróbować j/nj jak działa na mnie jakich efektów w przyszłości mogę się spodziewać

Zmiany:
112kg - 85kg
85kg - 98kg
98kg -

'To staje sie coraz łatwiejsze..'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cywinek
U niego chyba za darmo cieżko jest się czegoś dowiedzieć.

Chodzisz do szkoły, On Ci nie pomoże
J/nj ... hmm
Poczytaj
https://www.sfd.pl/Intermittent_fasting_IF_okresowy_post__konieczność_jedzenia_co_2_3h-t749241.html
i pomyśl czy na pewno chcesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 306 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2725
Jak mniemam chodzisz do szkoły, prawda?
Dlatego stosuj do końca roku szkolnego zbilansowaną dietę.
W wakacje wprowadź jeśli chcesz J/NJ z uwagi na to, że będzie Ci po prostu łatwiej ją trzymać, pamiętaj, że chodzi w niej o to samo co w zbilansowanej, tylko, że trening wykonujesz np. na czczo, a jesz w godzinach od 15:00-21:00 - przykład. Ważne jest abyś dostarczył całe zapotrzebowanie (oczywiście jak na redukcje przystało na ujemnym bilansie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Furi
Jak mniemam chodzisz do szkoły, prawda?
Dlatego stosuj do końca roku szkolnego zbilansowaną dietę.
W wakacje wprowadź jeśli chcesz J/NJ z uwagi na to, że będzie Ci po prostu łatwiej ją trzymać, pamiętaj, że chodzi w niej o to samo co w zbilansowanej, tylko, że trening wykonujesz np. na czczo, a jesz w godzinach od 15:00-21:00 - przykład. Ważne jest abyś dostarczył całe zapotrzebowanie (oczywiście jak na redukcje przystało na ujemnym bilansie)

A co ma piernik do wiatraka? To, że ktoś chodzi do szkoły nic nie wyklucza. W intermitten fasting możesz sam dobierać sobie pory jedzenia czy treningów. Nikt nie mówi, że musi to być 'na czczo' czy jesz w godzinach 15-21.
Ja w tym momencie mam zawężony czas jedzenia pokarmu do 8h. Koło września też zamierzam spróbować if i zobaczymy co wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 591 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17957
Jutro postaram się ogarnać lekturkę, ale tak w skrócie to wiem że sporo osób krytykuje tą dietę ale ja nie mam zamiaru na niej być długo Chce jak już wcześniej sprawdzić jej działanie na mnie. Nie było gdzieś może jakiegoś podwieszonego gdzie dośc zwięźle opisane bylby wszystkie najważniejsze info?

Zmiany:
112kg - 85kg
85kg - 98kg
98kg -

'To staje sie coraz łatwiejsze..'

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fat przy wadze 63kg/173cm

Następny temat

Dieta - co zrobić?

WHEY premium