SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, wzrost masy mięśniowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3735

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1390
Witajcie, mam pytanie, czy normalne jest to, że będąc na lekko ujemnym bilansie kalorycznym, przez 2 miesiące spaliłam 1,5 kg tłuszczu, a przybyło mi 2 kg mięśni? Przyznam się szczerze, że bardziej chodziło mi o spalenie tłuszczu, niż dobudowanie mięśni, a czytając forum wszędzie przestrzegacie, że na redukcji lecą mięśnie. Z założenia chciałam zrzucić bardzo powolutku 2 kg, a w efekcie przybyło 0,5 dodatkowej masy :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
no i pool dance i basen dodaj jako aktywność aerobową i kalorie już pójdą w górę, no i pewnie te 2000 przekroczą]

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
A skąd wiedza w tym przedmiocie? Z wagi typu tanita? Jeśli tak, to nie jest rzetelna wiedza w tej kwestii. Liczą się obwody, estetyka sylwetki, a nie analizy na takich urządzeniach.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1390
Trafiłaś, z pomiarów na siłowni. Jednak w tej kwestii mogłabym temu dać wiarę, bo według tych pomiarów mięśnie przybyły w nogach i obwody tam się powiększyły a z talii obwód spadł. Ale nawet abstrah**ąc od tych danych, czy jest to możliwe, żeby na redukcji szło w mięśnie? Bo chciałabym tego uniknąć.


Zmieniony przez - anderthil w dniu 2018-03-14 20:56:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Na ujemnym bilansie nie da się budowac mięśni.

Może bilans nie jest ujemny, wbrew oczekiwaniom.

Albo po prostu nogi są opuchnięte po treningu.

Kobieta 2 kg mięśni naturalnie w 2 miesiące nie zbuduje. Nawet na masie. Może rok, ale nie w 2 miesiące.

A ten trening na siłowni, to siłowy? Czy jakieś cardio/aero/spinning (ten akurat udom może zaszkodzić)?


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-03-14 20:59:31

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1390
To mnie teraz zaskoczyłaś. Bilans według mnie jest ujemny około 150-100 kalorii dziennie. Ogólnie wdając się w szczegóły, to ważyłam 67 kilogramów, później miałam laparoskopię i po zabiegu przez miesiąc schudłam 8 kilo, bo nie miałam apetytu, wtedy też wyraźnie poleciały mięśnie, nawet bardziej niż tłuszcz. Zaczęłam jeść normalnie i waga szła bardzo szybko do góry, więc teraz staram się pilnować z jedzeniem, ale nie chcę też żeby jakoś specjalnie budować mięśnie. Ale z tego co piszesz, widzę, że raczej nie mam się czego obawiać.


Zmieniony przez - anderthil w dniu 2018-03-14 21:12:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1390
Trening bardzo różnorodny. Dwa razy w tygodniu ćwiczę siłowo, dodatkowo 2 godziny w tygodniu pole dance. Dodatkowo nie zobowiązująco zależy od tygodnia basen i squasz. Jednak basen co najmniej raz w tygodniu, bo po prostu lubię i mnie odpręża.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Wypijesz wodę czy zjesz posiłek masz wiecej tłsuzczu, zrobisz trening przed pomiarem wyskoczy Ci że masz więcej mięśni, 2 kg dla takiego analizatora to błąd pomiarowy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1390
To dobrze, to w takim razie nie będę do tego przykładać większej wagi. Powiem szczerze, że wychodzi tu moja głupota, bo myślałam, że mięśnie szybciej się budują i cały czas się tego obawiałam. Czyli będąc na redukcji nie mam szans na mięśnie, a patrzeć będę tylko na obwody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Z powietrza miesnie nie urosną , jeżeli jesz mniej niz organizm potrzebuje to z czego maja urosnąć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1390
Zrozumiałam już, że palnęłam głupotę. Jestem przewrażliwiona bo pracuję fizycznie i przez to sylwetka zrobiła mi się dość masywna. Teraz jak zrzuciłam trochę mięśni chciałabym to utrzymać i tylko spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Rozumiem że forum jest po to żeby takie głupoty jak przyrost mięśni na redukcji wybijać z głowy. Teraz muszę przyjżeć się diecie być może tak jak było wcześniej wspomniane coś z nią jest nie tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Z tego co piszesz, to raczej nie jest nie tak. Nie zmienia to faktu, że warto przeanalizować dietę. Wklej wypełnioną ankietę działu: https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makaron w diecie

WHEY premium