SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Redukcja, przyspieszenie metabolizmu

Wysłana -
Witam,
Od dłuższego czasu próbuje zrzucić zbędne kg , jednak waga od dawna praktycznie się nie zmienia. Stwierdziłam, że przyczyną mogło być to, że przez dłuzszy czas maksymalna ilość kalorii jaką zjadałam to było 1600 i mniej przy dosyć ciężkiej pracy i dużej aktywności podczas codzienych czynności.
Zdałam sobie jak bardzo niszcze sobie zdrowie przez tak małą liczbę jedzenia i nie ma opcji żeby waga nagle magicznie zaczęła spadać.
Dlatego postanowiłam się "ogarnąć" Miałam epizody z siłownią , podczas których jadłam odrobinę więcej, ale mogę powiedzieć, że przez ostatnie 3 lata nigdy nie przekroczyłam 2000 kcal, przedtem schudłam do 62 kg jedząc poniżej 1000, ale sylwetka, jaką wtedy miałam to była skóra, kości i tłuszcz, bo w większości popaliłam mięśnie.
Niedawno porobiłam wszystkie badania tarczycy, morfologie , które wyszły w normie, a badałam nie tylko TSH, jednak krzywa insulinowa była nieprawidłowa, bo 8-77-50, glukoza w normie, jednak to jeszcze nie insulinooporność, dodam że moja dieta była bardzo niskowęglowodanowa bo poniżej 100 g na dzień,
Zdecydowałam się na dosyć radykalny krok i aktualnie od 1 lipca jem już 2000-2100 kcal
makro to około 250 g W/ 110 g B/ 75 T z małymi wahaniami
obserwujac obwody , nie ma zbyt dużych zmian,
talia została ta sama, uda też , w brzuchu 1,5 cm więcej, ale jestem w fazie cyklu w której gromadzę wodę, czuje się nieco spuchnięta, na wagę póki co nie wchodzę , bo bardziej zalezy mi na obwodach, ale mam wrażenie że trochę mnie przybywa.
Przechodząc do sedna , pytanie co powinnam zrobić dalej, żeby w końcu coś ruszyło- zmienić makro ? dodać trening cardio ? dodać kalorie ?
Zaczęłam siłownię 2-3 razy w tygodniu i FBW na dosyć małych ciężarach na tzw . rozruszanie, i stopniowo będę zwiększać intensywnosc, póki co bez cardio , jedynie od czasu do czasu basen, pracuje około 45 h w pracy o charakterze mieszanym, stojąca i siedząca, czasem do 14 h dziennie
Jeśli chodzi o dietę są to od niedawna są 4 zbilansowane posiłki, ponieważ chciałam wrócić najpierw do normalnego odżywiania, a później zacząć modyfikować ,póki co czuje się dosyć dobrze, nie odczuwam senności po posiłkach i mam dużo energii, nie podjadam pomiędzy , zero cukru i słodyczy,
źródła węgli : chleb żytni, kasza gryczana, ryż brązowy, mąka orkiszowa, max 150 g owoców na dzień + oczywiście warzywa do każdego posiłku: pomidor, sałata, ogórek, rzodkiewka,pietruszka
białko : jaja, kurczak, polędwica z indyka, twaróg, mozzarela, feta
tłuszcz : masło, awokado, oliwa z oliwek

Płeć : kobieta
Wiek : 22
Waga : 79 Wzrost : 180
Obwód klatki : 94
Obwód ramienia : 29
Obwód talii : 70
Obwód uda : 58
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :28 %
Aktywność w ciągu dnia : praca "na nogach"
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, 2 x w tygodniu basen rekreacyjnie
Odżywianie :zbilansowana dieta
Cel : redukcja
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane wcześniej diety : wszystkie możliwe


Zmieniony przez - eveline96 w dniu 7/10/2018 12:04:14 PM

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Wstaw diete wg wskazowek :
http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Zapottzebowanie liczyłas wg wzoru ?
Wysłana -
Zapotrzebowanie wychodzi mi 2500 kcal , ppm to 1683 kcal
Wysłana -
to jak Ty się "odchudzałaś" bez treningu siłowego?
Wysłana -
Ludzie chudną i bez siłowni jeśli mają normalne tempo metabolizmu, a tu chodzi o to , że nie ważne co robię nic nie działa, czy ćwiczę czy nie waga nie spada od dawna, mimo że jestem aktywną osobą z dobrą kondycją moja sylwetka jest po prostu zatłuszczona, przedtem ćwiczyłam na siłowni ponad 3 miesiące też nic nie ruszało ewentualnie jeden cm w dół w obwodach w tym okresie czasowym i brak wizualnych zmian

Moja aktualna dieta , wiem że nie do końca jest to właściwe odżywianie , ale chciałam po prostu wrócić do normy i, , teraz chce to zmodyfikować tak, żeby w końcu było ok i zaczęło spadać, dlatego zwracam się tutaj z prośbą o poradę, jak to wszystko poukładać .


Zmieniony przez - eveline96 w dniu 7/10/2018 12:39:26 PM

Zmieniony przez - eveline96 w dniu 7/10/2018 12:41:19 PM

Zmieniony przez - eveline96 w dniu 7/10/2018 12:44:46 PM
Wysłana -
bo zwyczajnie źle trenujesz.
będziesz chuda i to tyle, jednocześnie bez wyrazu, bez jędrności. Nie bój się ciężarów.
Dieta fatalna.
Wysłana -
Antos098
bo zwyczajnie źle trenujesz.
będziesz chuda i to tyle, jednocześnie bez wyrazu, bez jędrności. Nie bój się ciężarów.
Dieta fatalna.


Dieta od dietetyka klinicznego, ale zauważyłam właśnie że niezbyt mi pasuje, co powinnam zmienić ?
Wysłana -
tak zupełnie szczerze i bez ogródek to zmieniłbym wszystko.
Dam przykład na podstawie jednego z Twoich posiłków
Masz : 60g ryżu, 100g piersi, 15g oliwy z oliwek
a smaczniej i zdrowiej mogłoby być: 50g ryżu, 100g piersi, 1 całe jajo na twardo, 5g olej lniany, 5g olej rzepakowy tłoczony na zimno, 20g pestki dyni + od groma warzyw (brokuły, baby szpinak, pomidor, kalarepa, mix świeżych kiełków itp)
Wysłana -
Dieta od dietetyka klinicznego, na coś chorujesz ? czy po prostu akurat on ukąłdał tą dietę bez żadnej specjalnej przyczyny.
Wysłana -
anubis84
Dieta od dietetyka klinicznego, na coś chorujesz ? czy po prostu akurat on ukąłdał tą dietę bez żadnej specjalnej przyczyny.


Bez żadnej przyczyny, po prostu chciałam profesjonalnego podejścia, ale jak widać straciłam tylko czas i pieniądze, dlatego postanowiłam zwrócić się o pomoc tutaj.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź