SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, crossfit

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6014

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

19

Waga

83

Wzrost

178

Cel treningowy

rzeźba, kondycja

Staż treningowy na siłowni

rok

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wl 56, przysiad 80
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez traktor71 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 270
Witam, potrzebuję treningu który polepszy moją kondycję, spali tłuszcz, i będzie trenował siłę funkcjonalną. Mam duży nadmiar tkanki tłuszczowej. Myślałem o kompleksach sztangowych, czy taki plan będzie odpowiedni dla mnie?

Kompleks nr 1
Wiosłowanie
Zarzut
Przysiad przedni
Wyciskanie żołnierskie
Przysiad tylny
Dzieńdobry

W artykule kompleksy sztangowe 2.0 przedstawione jest inne spojrzenie na temat i nie wiem czy lepsze będą podane tam metody czy to co napisałem wyżej. Mam zamiar przez 2 miesiące zaprzestać fbw i ćwiczyć kompleksy sztangowe 3 lub 4 x w tygodniu.


Teraz mam pytanie co do treningu crossfit. Czy kompleksy sztangowe to crossfit? Jak mógłby wyglądać taki trening dostosowany do moich celów?

ps. nie chcę linków do oklepanych tematów które czytałem już wiele razy, tylko porady kogoś doświadczonego, z góry dziękuję



Zmieniony przez - wrex1 w dniu 2012-07-21 13:40:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Różnicuj. Liczyć nie trzeba, bardziej uważaj na to, co jesz a nie ile. W ramach rozsądku oczywiście, żeby się nie okazało, że jesz dużo za mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Zacznij od DIETY bo jeśli chcesz ingerować w skład ciała to tylko w taki sposób .

wspomagająco pewnie trening ( musi być )

czy Kompleksy pewnie mogą być , jak najbardziej trening metaboliczny ci tu pomoże .

co do pytania kompleksy czy cross fit MYŚLĘ = KOMPLEKSY .

pytania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 270
Kompleks nr 1
Wiosłowanie
Zarzut
Przysiad przedni
Wyciskanie żołnierskie
Przysiad tylny
Dzieńdobry

W artykule kompleksy sztangowe 2.0 przedstawione jest inne spojrzenie na temat i nie wiem czy lepsze będą podane tam metody czy to co napisałem wyżej. Mam zamiar przez 2 miesiące zaprzestać fbw i ćwiczyć kompleksy sztangowe 3 lub 4 x w tygodniu. Czy to dobre posunięcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z przysiadem 80kg zabierasz się za kompleksy sztangowe???
Ty nie masz bazy siłowej do tego by takie treningi wykonywać. Jaki ciężar wrzucisz? Sam gryf?
Zbuduj siłę i masę treningami FBW, dobrze Ci radzę. Jeśli chcesz trzymać brzuch za klatą, to robisz 3x siłowy, 2-3x biegasz. I tyle. Żadne kompleksy, żaden crossfit.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2012-07-21 16:47:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 270
Nie mam możliwości biegać a potrzebuję zbudować kondycję. Do dyspozycji mam tylko marny rowerek treningowy


Zmieniony przez - wrex1 w dniu 2012-07-21 17:08:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Morales_37

Zbuduj siłę i masę treningami FBW, dobrze Ci radzę. Jeśli chcesz trzymać brzuch za klatą, to robisz 3x siłowy, 2-3x biegasz. I tyle. Żadne kompleksy, żaden crossfit.



Nie do końca się zgodze. Nie trzeba być strongmanem żeby bawić się w CF. Wiele osób zaczęło swoją przygodę z treningami jako takimi właśnie od CF i siła podskoczyła. W WODach z oficjalnego serwisu jest miejsce i na czasówki i na typowo siłowy trening. Na przykład dzisiaj 6 serii x 2 reps frontów. Siłe też można zbudować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
rozumiem co do C-F .

ale

"Z przysiadem 80kg zabierasz się za kompleksy sztangowe"

a czy przy kompleksach jest tak ważny ciężar który przerzuci .

oczywiście zgadzam się że brak mu podstaw i powinien zbudować solidny FUNDAMENT pod dalsze treningi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale jakie on kompleksy będzie robił, skoro przysiad ma tragicznie słaby? Jeśli robi 1x80, to w seriach pewnie robi 50-60. Po takiej serii nogi będą się tak trzęsły, że niewiele więcej zrobi, a już na pewno nie kompleks sztangowy. Łączenie ćwiczeń w takie SS to nie zabawa dla gościa, który pierwszy raz na siłownię wchodzi.
Nie mam możliwości biegać a potrzebuję zbudować kondycję.
Nie masz możliwości, czy Ci się nie chce dupy ruszyć? Jeśli chcesz zbudować kondycję, to bieganie jest podstawą.
Lapson, a co takiego zrobisz z przysiadem 80kg? Rozumiem, że można jakieś obwody robić, ale kompleks, który on wypisał z takimi nogami to chyba z hantlami 2x5kg. Widzisz jakieś podstawy do tego, by mu kompleksy sztangowe polecać? Wcale nie piszę, że musi być strongmanem, ale on nie ma ani siły ani techniki a ładuje się w przysiady i zarzuty w jednym obwodzie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
skąd wnioskujesz że to max , nie wiem bo mi się wydawało ( przynajmniej w TDP ) jest zwyczaj podawania " obciążenia roboczego "

1. I mógłby wtedy jakiś prosty schemat ogarnąć .

2. Proste jeśli chce zbudować bazę tlenową to bieganie to podstawa , bo jeśli kicha to i nie podoła kompleksom które są rodzajem interwałów .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Morales, ja napisałem o CF nie pisałem o kompleksie, chociaż jako forma interwałów tak jak pisze Tomasz też może się sprawdzić bez względu na MAx w siadzie.
Autor napisał : "Witam, potrzebuję treningu który polepszy moją kondycję, spali tłuszcz, i będzie trenował siłę funkcjonalną"
Ja doradzam CF. Ale jeśli chce kłaść większy nacisk na siłe to FBW. Tyle ode mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Nie ogarniam, chlopak napisal ze chce schudnac i poprawic kondyche, ale nie - musi budowac sile i mase FBW, bo przeciez uzytkownicy wiedza lepiej, co autor musi zrobic..

Rob kompleksy stangowe, chocby i samym gryfem na poczatek, delikatnie staraj sie dokladac obciazenie z treningu na trening. Pilnuj ostro techniki. W dni bez treningu zasuwaj rano na skakance i biegaj (na czczo). Co do diety, to przejdz na pelne paleo - 101% gwarancja sukcesu.

Z czasem wszystko bedzie szlo coraz lepiej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ART] 8 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO ĆWICZYĆ CROSSFIT

Następny temat

Judo , bieganie ,siłownia

Wiecej