SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, brak efektów, tracę motywację..

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2351
Witam wszystkich,
po długich namysłach postanowiłam się przełamać i tutaj napisać. Moja walka z samą sobą trwa od wieków, ale od pewnego czasu zaliczam same upadki i jeszcze chwila i stracę nadzieje, że mogę jeszcze coś ze sobą zrobić.
Teraz pozwólcie, że zajmę wam chwilkę, żeby troszkę streścić moją historię. Otóż nigdy nie byłam chudzielcem, ale też nie grubasem. Pierwszą moją walkę z wagą stoczyłam mając ok 15 lat, kiedy to waga pokazała 75kg ( o zgrozo). Nie wiedziałam, jak się za to zabrać, więc za przykładem kuzynki (wiem, głupota) "bawiłam" się w 1000kcal. O dziwo łatwo mi poszło i zeszłam do 60kg. Tę wagę później mniej więcej utrzymywałam pilnując się. Jeśli szalałam z jedzeniem to wiadomo szło trochę do góry, ale bez tragedii max 5kg. Ale wtedy potrafiłam skakać po dietach, dla szybkiego efekt..przyznaję się bez bicia. Tragedia zaczęła się dla mnie jakies 4 lata temu, gdy wyjechałam. Nie dość, że z niewiadomych przyczyn straciłam miesiączkę pierwszy raz w życiu, to waga leciała do góry jak szalona. Jadłam wtedy zdrowo i pracowałam fizycznie po kilkanaście godzin, więc właściwie nie miałam pojęcia czym to jest spowodowane. Robiłam szereg badań dla pewności, czy wszystko ok i tak też niby było. Więc znowu męczyłam się z ukochaną wagą 75 kg przez ponad 1,5 roku znowu skacząc po dietach. Potem trafiłam tutaj, obczytałam się na forum itp. i postanowiłam podnieść kalorycznośc, tylko powoli. Nie powiem, namęczyłam się kombinując z białkiem, węglami itp, ale wreszcie waga ruszyła. Dużo ćwiczyłam i zwiększałam powoli kcal i nawet szło, miałam ułożone menu i się go trzymałam. Tak zleciało pół roku, aż się zatrułam. 4 dni z życia wyjęte, jedyne co umiałam przełknąc to suchą bułkę. Na "moje" jedzenie nie mogłam patrzec. Od razu miałam odruch wymiotny..A jak tylko przestałam tak jeść, waga znowu zaczęła lecieć do góry. Póżniej zaszłam w ciązę, więc też starałam się jeść racjonalnie, ale tycie było nieuniknione. Obecnie już po odstawieniu dziecka znowu jestem w tym punkcie, że nie wiem co i jak ze sobą zrobić. Kiedy wydaje mi się, że nie jem źle, czy też tragicznie moja waga albo stoi, albo leci do góry...W wakacje przez bite 2 miesiące spiełam poślady i naprawdę się starałam..Ćwiczyłam, biegałam, ale ani waga, ani cm przez ten czas nie drgnęły. Ja straciłam nadzieję...Liczę, że może wy pomożecie mi to jakoś ogarnąć.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: dreamgirl87
WIEK: 30
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 69
WZROST: 173
OBWÓD RAMIENIA: 29
OBWÓD ŁYDKI:38
OBWÓD UDA: 64
OBWÓD BIODER:108
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 78
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 82

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? w pierwszej kolejności chciałabym zrzucić trochę zbędnego balastu, szczególnie zależy mi na wysmukleniu dolnej części ciała. Poprawienie kondycji, zarysowanie ładnie sylwetki

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: nie
ALERGIE: nie
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: nie
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO): 1000kcal, kopenhaska, mayo, dużo bezsensownych

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - staram się nie objadać, jeść regularnie
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? trzymam wagę lub tyję

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: nie, na tę chwilę mam małe dziecko, więc siłownia odpada. W domu mam bieżnie, hantle


****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - obecnie zaniedbałam ćwiczenia. Wcześniej p90x, bieżnia


Powiem tak.. u mnie jest problem z jedzeniem, tzn. nie lubię wielu rzeczy od dziecka i tak zostało. Uwielbiam nabiał, ale cięzko mi go zjeść w wersji niesłodkiej. Poza tym czytałam, że za dużo nie powinno się jeść. . Mięso mogłoby dla mnie nie istnieć, tak samo jak wędlina, tłuste ryby. Jestem w stanie raz dziennie zjeść filet z kurczaka, filet z ryby. No poprostu jest cięzko...Wole jeść monotonnie, ale to co lubię, albo co jestem w stanie zjeść.
Wg wzoru, który znalazłam na forum i założeniu 3x40min umiarkowanej aktywności wyszło mi 2300kcal. Co dalej nie wiem. Taka ilość mnie przeraża.
Zaraz wrzucę to co sobie ułożyłam, ale mało kcal zapewne wyszło. Ile powinnam przyjąć? Jaki rozkład?
Będę wdzięczna za wszelkie porady i sugestie! Buziaki












...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Diety niskokaloryczne powodują niestety zatrzymanie się naszego metabolizmu, ale także problemu ze strony gospodarki hormonalnej. Zanim zaczniesz kolejną redukcję, dobrze byłoby, gdybyś przede wszystkim wykonała badania, które mniej więcej ocenią stan Twojego zdrowia, na pewno przydałoby się wykonać:

- morfologię z rozmazem,
- mocz,
- lipidogram
- panel tarczycy,
- OB, CRP,
- kortyzol,
- testosteron.

Jeśli interesowałyby Cię inne badania, znajdziesz je tutaj: https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_KOBIETO_zbadaj_się!-t1131700.html. Ponadto przede wszystkim musiałabyś dokładnie wyliczyć swoje zapotrzebowanie, najlepiej tym sposobem, gdyż jest jednym z najdokładniejszych: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html i na początku wystarczy ująć 300kcal i około 2-3 tygodni obserwować co dzieje się z organizmem. Jeśli ubywa nam obwodów, czujemy się dobrze, to oznacza, że wszystko idzie w dobrym kierunku. W diecie należy pamiętać, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Białka wystarczy Ci około 120g, tłuszczy około 1g na kilogram masy ciała, reszta węglowodanów. Pamiętaj, aby uwzględniać w swojej diecie wartościowe produkty, propozycje znajdziesz tutaj:

- z czego czerpać węglowodany: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html,
- z czego czerpać białko: https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1,
- z czego czerpać tłuszcze: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1.

To na pewno ułatwi Ci ułożenie diety, jeśli będziesz miała pytania, możesz wstąpić do działu Odżywianie i Odchudzanie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Wyszło 2300 a jesz 1500 - na tym nigdy nie schudniesz bo organizm ciągle oszczędza na "ciężkie czasy". Ułóż sobie michę na 1900kacal z 60 g tłuszczu, Ze 110-120 g białka i reszta węglowodany. Do tego musi być trening - przy czym bieżnia po 90 minut to nieporozumienie jak dla mnie. Jesteś młoda więc raczej jakaś forma interwałów - krócej, zmienne tempo i do tego najlepiej trening siłowy.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-11-13 12:44:48
3

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2351
Dziękuję za odpowiedź :) Wiem, że te 1500 to mało, tylko nie mam pomysłu co tam wcisnąć. Mówisz 60g tłuszczu to tam mi już tyle wyszło, a z tych brakujących kcal by sie jeszcze nazbierało. Z tego co widzę to najlepiej wypadłby drugi posiłek typu ryż/kasza plus mięcho. A mnie jest cięzko taki jeden wciągać...co dopiero dwa heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Źródła białka znasz - wybierz te które tolerujesz i do dzieła. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2351
O bieżni nie pisałam nic o 90min, jeśli już to 40 :P a trening siłowy jak najbardziej też chce wprowadzić, tylko musze poszperać po forum, bo wiem, że są jakieś fajne rozpiski. Myślisz, że takie interwały na bieżni byłyby ok??
I w ogóle ten jadłospis co dałam wyżej jest do przeżycia tylko coś dodac? Czy całkiem do zmiany??

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Im mniej przetworzone jedzenie będziesz jadła tym łatwiej o zmiany w sylwetce. Gotowe jogurty, bułki itp. na bank nie są dobrym rozwiązaniem.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Postaw też na bardziej zróżnicowane źródła pożywienia. Nabiał nie musi być zły pod warunkiem, że nie jest podstawą białka. Posiłki zbilansuj, nie zostawiaj samych białkowych. Słonecznik jest ok, pod warunkiem, że masz też inne źródła tłuszczu - daj raz migdały, raz pestki dyni a raz niech będzie ten słonecznik. Kaloryczność w górę i trening siłowy, bo gruba nie jesteś, ale widać, że brakuje tkanki mięśniowej, która by dodała estetyki Twojej figurze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2351
Witaj eveline. Właśnie u mnie jest ten problem, że większość fajnych żródeł białka dla mnie jest "be" i zawsze miałam problem, żeby te białko dobić.. Jeśli chodzi o słonecznik to podałam całkiem na oko..Mam taką mieszankę nasion słonecznika, dyni, jagód goi itp i sobie ją właśnie sypie do owsianki (mniam). Chcę powiedzieć, że o dziwo na zdjęciu chyba jakoś lepiej wyglądam, niż w rzeczywistości <lol> Moją zmorą są właśnie pupa, biodra, uda. Czy w takim wypadku powinnam w głównej mierze skupić się na trenowaniu tych partii? Czy wszystko po trochu? Ile takich treningów siłowych na początek zalecacie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Trzy - cztery treningi i żadnych priorytetów na początek. Ćwicz całe ciało a nie wybrane partie - bo bez silnej góry nie będziesz w stanie zrobić i solidnie np. pośladków bo sztangi nie utrzymasz np. przy HT czy GB.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2351
Super, dziękuję wam bardzo! Czy mogę zacząc od tego TRENING NR 1 by Obliques z 'Odchudznia łopatologicznego' ??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Każde FBW będzie dla Ciebie w tym momencie OK. A co wybierzesz to już sama popatrz jakie ćwiczenia na początek będą dla ciebie najłatwiejsze do opanowania.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT kwiatuch

Następny temat

PROGRAM TRENINGOWY SMOLOV JR. CZĘŚĆ 2!!

WHEY premium