SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja+rzeźba dla kobiety

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
Pewnie nie będę orginalna jeżeli napiszę, coś w stylu "wiem, że odpowiedź na moje pytanie znajduje się na tym forum ale niestety nie mogę jej znaleźć" niestety jest to po części prawda, a po części niewiedza. Wiele z tego co napisane jest na tym forum jest dla mnie niestety niezrozumiałe, lub trudno mi to odnieść do siebie jako kobiety(większość planów układana jest dla mężczyzn).

Moim celem jest rzeźba, tzn nie chcę po prostu schudnąć,ale chcę mieć ładnie zarysowane mięśnie,interesuje mnie sylwetka jaką mają panie zajmujące się fitnesem, wiem jednak że żeby to osiągnąć najpierw muszę pozbyć się tłuszczu, jest to z tego względu mój cel podstawowy nazwijmy to "na teraz".

Ćwiczenia na siłowni zaczęłam 5 miesięcy temu, kondycyjnie czuję się więc bardzo dobrze, trochę z wagi już poszło, jednak czuję,że mój trening jest nieefektywny. Mam dostęp do wszystkich maszyn na siłowni, urządzeń cardio i sauny. Ponieważ dobra kondycja może być dla każdego innym pojęciem dodam iż np mogę swobodnie biegać przez 40min 7.0 tętno ok 175, na maszynach wykonuję 3 serie po 12 powtórzeń wg "zaleceń trenera". I tutaj pojawiają się moje pytania:

1. Mam możliwość chodzić na siłownię codziennie i chciałabym to maksymalnie wykożystać, jak więc powinien wyglądać intensywny trening? Kiedy ćwiczyć kiedy robić przerwy?

2. Jakie partie mięśni ćwiczyć w konkretne dni, które razem, a których nie łączyć?

3. Co z ćw aerobowymi? tzn czy mogę je wykonywać codziennie, pzed treningiem na maszynach czy po, jaka jest najlepsza efektywność tzn ile czasu powinnam na to poświęcić i na jakich "obrotach".

4. Mam wątpliwości jak to jest z tym HIIT czy to dla mnie czy jednak lepiej aeroby i jako to ewentualnie wpleść w plan.

5. Po każdej wizycie chodzę na 2x 15 min do sauny czy to w porządku czy np za dużo, może to miec jakieś złe efekty?

6. Czy to,że w tej chwili chcę przede wszystkim zgubić tłuszcz przeszkadza w tym, że już powoli zacząć rzeźbić mięśnie? Wydaje mi się, że przecież one są "gdzieś tam" pod tą warstwą więc gdy ona zniknie będa już ładnie widoczne, czy jednak się mylę?

7. I tutaj kolejne pytanie ile powinnam w tej chwili robić serii ile powtórzeń i jak to zwiększać tzn zwiększa się ilość serii,powtózeń,ciężar-jak to powinno wyglądać?

8. Mam też pytanie dot. wytrzymałości,siły(?!) czym to może być spowodowane,że czasem mam siłę żeby wykonać wszystkie serie, a czasem mimo iż zrobiłam przerwe na regeneracje po prostu brakuje mi tej siły i objawia to się drżeniem mięśni. Drżały też na samym początku,ale to podobno normalne,bo tak jak pow. na siłowni minęło samo po jakimś czasie, teraz objawia się to sporadycznie własnie w takie słabsze dni.

9. Mam też możliwość uczęszczania na zajęcia typu bodypump (les mills) czy to może być pomocne,jeśli tak to znów to samo pytanie jak to wpleść w plan.

Uff dużo tego:/ nie chcę gotowego planu tzn konkretnych ćwiczeń tylko ogólny zarys jak to powinno wyglądać, jakie grupy mięśni itd wiem to i tak dużo, ale będę wdzięczna jeżeli ktoś poświęci swój czas i odpowie na nurtujące mnie pytania. Dodatkowo podaje jeszcze wymiary

Talia-78
Brzuch-84
Biodra-90
Udo-61
Biust-100
Łydka-37
Biceps-27:)

Najgorzej jest z wewnętrzną stroną ud i brzuchem tzn w centralnej nazwijmy to części(boczków na szczęście nie mam :P)

Płeć: Kobieta

Wiek: 23

Waga: 67

Wzrost: 166

Cel treningowy: Redukcja+rzaźba

Staż treningowy na słowni: 5miesięcy

Uprawiane inne sporty: -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: LOW Carb

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: tight Xtreme

"Always look on the bright side of life..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Kształtowanie sylwetki nieodłącznie związane jest z treningiem siłowym. Nie ma tutaj różnicy, jaka jest Twoja płeć. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, aby zmienić swoją sylwetę, powinni ćwiczyć oporowo. Do tego dodać można treningi interwałowe lub aerobowe. Jednak nie są one niezbędne.

Rzeźba mięśni, czyli po prostu redukcja tkanki tłuszczowej jest tym samym celem. Wiele jednak zależy od tego, z jakiego punktu startujesz. Wiele kobiet chce redukować w sytuacji, gdy nie jest to dobry wybór celu na danym moment. Dlatego też zdecydowanie warto, abyś wrzuciła zdjęcie swojej sylwetki. Wtedy dokładnie stwierdzimy, jaki obrać cel.

Treningi można rozłożyć w różny sposób. Skupić się jednak warto na dużych partiach mięśniowych i ćwiczeniach złożonych, wielostawowych. Tych, które dla kobiety będą najważniejsze. Będą to ćwiczenia angażujące mięśnie nóg, pośladków, pleców, mięśnie głębokie brzucha, w niewielkim barki, klatka, triceps i biceps. Tutaj możesz poczytać więcej na temat treningu siłowego dla kobiet: http://potreningu.pl/articles/5293/cwiczenia-niezbedne-w-treningu-kobiety-czesc-i---dolne-partie-ciala.

Mając trening siłowy, można przemyśleć dodatek treningu interwałowego, który podkręci nasz metabolizm i wspomoże redukcję tkanki tłuszczowej: http://potreningu.pl/articles/540/interwaly--szybsze-efekty-w-redukcji-tluszczu-.

Ostatni i równie ważny dodatek do spalacz tkanki tłuszczowej. W tym kierunku najlepszym wyborem będzie Allnutrition Redox Extreme: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Redox_Extreme-opis37698.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 478
1.W treningu na rzeźbę zalecane jest chodzenie na siłownie nawet 6 razy w tygodniu. Każdą partie trenuj nawet 2 razy w tygodniu, treningi staraj się robić krótkie i intensywne (przerwy między seriami zmniejsz do 30-60 sekund).

2.Pon/Czw: Nogi+Barki. Wt/Pt: Klatka+Triceps. Śr/Sob: Plecy+Biceps.

3.Ćwiczenia aerobowe wykonuj po treningu siłowym, 45-60 min. Lub wykonuj interwały (np. 8 sekund jazdy na rowerku maksymalna prędkością po czym 12 sekund wolniejszej jazdy, tak około przez 20-25 minut).

4. Interwały to najlepszy sposób na zbijanie wagi (HIIT)

5. Sauna jest OK.

6. Możesz rzeźbić mięśnie i spalać tłuszczyk. Gdy zgubisz tkankę tłuszczowa mięśnie się pokażą.

7. Na większe mięśnie mięśnie rób około 10 serii a na mniejsze 7 serii po 10-12 powtórzeń. (np. przysiady: 12 razy podniesiesz ciężar 40 kg, a gdy chcesz wejść na 10 powtórzeń dodajesz załóżmy 5 kg i robisz 10 powtórzeń z 45 kg).

8. Jak napisałaś "słabsze dni" sama widzisz widzisz, są dni słabsze i lepsze. Może to być spowodowane złym odżywianiem się lub np. raz przed treningiem wypiłaś kawę a raz nie. Możliwe, że miałaś ciężki dzień (lub noc :>) I po prostu jesteś zmęczona.

9. Pomocne może i jest, ale według mnie albo siłownia albo bodypump.

Uff... ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
Dziękuję bardzo Jaare!

Mam jeszcze pytanie dotyczące tych ciężarów tzn jak powinnam je dobierać, czasem jest tak że ciężar jest dla mnie jakby bardzo lekki i moge wykonywać duż ilość powtórzeń a czasem gdy zwieksze o jeden wydaje sie to dużoooo trudniejsze, jest na to jakiś złoty środek, tzn jeżeli na początku ćwiczenia jest łatwo a pod koniec już jestem cała czerwona z wysiłku to dobrze? Co jeśli nie mam siły dokończyć np brakuje 2/3 powtórzeń? tzn chodzi mi o to żeby nie oszukiwać i nie odpuszczać,ale czasem to jest naprawdę trudne.

"Always look on the bright side of life..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 478
Ćwiczysz głownie na maszynach? Jeśli ćwiczysz na maszynach, to może być problem, bo nie możesz tak dokładnie zwiększyć/zmniejszyć ciężaru jak w przypadku ćwiczeń z wolnymi ciężarami(przysiady, wyciskanie itp.) W przypadku maszyn, możesz przez np. 2-3 tygodnie zostać na tym ciężarze, który jest według Ciebie tym za lekkim ale zwiększyć ilość powtórzeń, po pewnym czasie powinnaś mieć siły żeby wejść na ten "jeden wyżej" i zrobić te 12 czy 10 powtórzeń. Ja jednak proponowałbym zamienić niektóre ćwiczenia, raczej zejść z maszyn i poćwiczyć z wolnymi ciężarami. A to, że jesteś czerwona i zmęczona znaczy, że trening był ciężki a to dobrze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
własnie w tym problem,że ćwiczę głównie na maszynach raz ze względu na to że jest to dla mnie bardziej komfortowe,a 2 że hantelki są prawie cały czas zajęte przez facetó:( ale postaram się to zmienić. A co z tymi interwałami moge robić je po każdym treningu,ale np zmieniać maszyny tzn bieznia,orbitrek,rowerek,wiosła itd?

"Always look on the bright side of life..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 478
Tak interwały możesz zmieniać, przez to treningi nie będą nudne, ale polecałbym przede wszystkim bieżnię i rowerek. A co do ćwiczeń, które wyrobią Ci mięśnie brzucha (oczywiście nie gigantyczne, ale godne podziwiania i wyglądające ładnie) polecam Przysiady ze sztangą, ćwiczenie to wzmocni i wyrzeźbi Twoje nogi, poprawi krążenie krwi i jest to wspaniały "spalacz" tłuszczu. Robiąc dużo powtórzeń z małymi ciężarami można się naprawdę nieźle zmęczyć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
To fakt, próbowałam już tego z maszyną tzn przysiadów,ale zgodnie z zaleceniami przeniosę się na wolne ciężary. Co do tego dziennego planu to ile ćwiczeń powinnam wykonywać jednego dnia na poszczególne grupy mięśniowe? Mam wykożystać wszystkie dostępne na siłowni czy na to też jest jakaś zasada przy pracy nad rzeźbą?

Aha i kiedy w takim razie mam ćwiczyć brzuch,bo nie jest on uwzględniony w tym planie powyżej, czy na nim powinnam pracować codziennie?

Zmieniony przez - TheDutches w dniu 2009-07-03 17:24:39

Zmieniony przez - TheDutches w dniu 2009-07-03 19:22:27
2

"Always look on the bright side of life..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 478
ile wykonywać ćwiczeń to już zależy od Ciebie, jeśli chcesz zrobić np. na nogi 10 serii możesz wykonać 6 serii przysiadów, 2 prostowania nóg na maszynie i 2 uginania nóg na maszynie, tak samo z każda inna partią. Jeśli masz do zrobienia 8 serii wybierz kilka ćwiczeń (najlepiej od 2 do 4) i w każdym ćwiczeniu rób tyle serii żeby łącznie wyszło Ci ich 8. Brzuch możesz robić codziennie, lub co drugi dzień, jeśli jednak chcesz ćwiczyć brzuch głownie na siłowni polecam robić co drugi trening, a jeśli w domu proponuje Aerobiczną 6 Weidera. Pamiętaj jednak ze płaski brzuch i widoczne na nim mięśnie zrobisz głownie dzięki ćwiczeniom aerobicznym.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
uff to mnie teraz uratowałeś! bo już się zaczęłam zastanawiać czy mam robić 10 seri na każdej maszynie i zaczęło mnie to lekko przerażać, no ale teraz wszystko nabrało sensu.

Nie wiem jak Ci dziękować!

miałabym jeszcze kilka pytań dot. treningu i diety czy jest jakas mozliwość,żeby skontaktować się z Tobą poza forum tzn komunikator,mail etc?

"Always look on the bright side of life..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 478
Moje GG: 9976113
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu , początki

Następny temat

Plan z naciskiem na łapy

WHEY premium