SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, a tkanka tłuszczowa i masa mięśniowa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Cześć,

Zastanawiam sie czy spadek wagi jest zawsze równy spadkowi tkanki tłuszczowej? Jestem od niedawna na redukcji, ale mówiąc szczerze po treningu siłowym nie zabrałem sie jeszcze za interwały. Waga spada. Zastanawiam sie tylko, czy spada „sama waga”, czy tkanka tłuszczowa tez, nawet jeśli nie robie cardio?

Chciałbym spytać o jeszcze jedna rzecz. Jeśli ilośc B/W/T w diecie jest odpowiedni do mojej wagi ciala, ale podczas redukcji waga spada np 0,3-0,4 dziennie to czy mam sie spodziewać rownież utraty masy mięśniowej czy to nie ma zbyt wielkiego znaczenia?

Pozdrowienia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75963 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754461
Tkanka tłuszczowa rozkłada się u każdego inaczej. Poza tym miarą efektów są obwody ciała i wygląd sylwetki, a nie masa ciała. Na nią nie ma sensu zwracać specjalnej uwagi.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6338
Przemyślana, zbilansowana dieta pomoże uchronić mięśnie przed "spalaniem". Niestety nie jest możliwe całkowite wykluczenie tego zjawiska - razem z tłuszczem poleci masa mięśniowa.
Co do cardio, póki waga leci w dół nie ma sensu przesadzać z aktywnością fizyczną, na to przyjdzie pora - gdy waga przestanie spadać.
Nie widzę sensu w porównywaniu wagi z dnia na dzień. W jeden dzień możesz mieć pół kg więcej w drugi mniej. Może to spowodować spadek motywacji. Najważniejszym wyznacznikiem są pomiary - co 2 tyg powinno być spoko, waga na drugim miejscu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Ja sie wazę codziennie, bo gdzieś czytałem ze ma spadać 0,1 dziennie ale faktycznie widzę raz 0,5kg a raz np 0,3 w gore i to faktycznie demotywuje.

Ale raz na tydzień np 1 kg to za duzo? Jak sie radzicie ważyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6338
Może i to co czytałeś ma sens ale to są minimalne wartości których nie jesteśmy w stanie wykryć. Wystarczy, że wypijesz pół szklanki wody i już ważysz 0.1 kg więcej. Z tego powodu raz na tydzień możesz wskakiwać z rana na wagę.Da to jakiś miarodajny wynik. Mówi się, że najlepiej chudnąć 0.5 - 1kg na tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Dzięki.

Ostatnie pytanie- będąc na redukcji i regularnie ćwicząc, robiąc w miarę dobre i intensywne treningi - nie ma nawet przy złej diecie możliwości dużego spadku mięśni? To nie jest tak, ze one sie spała do puntu wyjścia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 lutro prawde Ci powie czy spada tłuszcz, siłowu=y wystarczy do redukcji tkanki tluszczowej, na poczatek taki spadek wagi jest ok.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6338
Jest i to duża możliwość. Trening bez diety nie da Ci zbyt wiele. Nie kombinuj tylko trzymaj miche i będzie dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
poczatkujacy12345
Dzięki.

Ostatnie pytanie- będąc na redukcji i regularnie ćwicząc, robiąc w miarę dobre i intensywne treningi - nie ma nawet przy złej diecie możliwości dużego spadku mięśni? To nie jest tak, ze one sie spała do puntu wyjścia?


Zasada jest prosta dieta prawidłowa = znikomy spadek masy miesniowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Dzięki za pomoc.

A powiedzie na koniec czy analiza składu ciała po śniadaniu ma sens? Nie mam możliwości zrobienia tego na czczo, wszystkie miejsca sa dosc daleko. Czy poziom tkanki tłuszczowej bedzie bardzo odbiegał od normy czy chodzi raczej o punkt odniesienia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Jeżeli chodzi Ci o analizę składu ciała na wadze typu tanita to całkowicie nie ma sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Nawet u dietetyka? To jak najlepiej mierzyć tkankę tłuszczowa, żeby mieć w miarę wiarygodny pomiar?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dużo jedzenia na masie, jak sobie radzicie?

Następny temat

Tłuszcz

WHEY premium