SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Recenzja Kelton brama do sufitu

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6245

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2964
BRAMA DO SUFITU
http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/2/214

Witam wszystkich. Postanowiłem napisać recenzję tego sprzętu, gdyż do tej pory jestem z niego zadowolony i mogę z czystym sumieniem polecić tą bramę każdemu kto nie ma dużo szelestu na taki sprzęt jak brama i chce wprowadzić do treningów jakieś urozmaicenie
Jeżeli tylko macie możliwość zamontowania jej w suficie to coś dla was
Ten sprzęcik posiadam od grudnia 2008 i od tego czasu służy mi fest
Za tą cenę nie znajdziesz sprzętu o takiej jakości, dlatego mój wybór padł na KELTON
Mam nadzieję, że jeżeli ktoś jest niezdecydowany pomoże mu to w podjęciu decyzji

Kontakt/Transport
Kontakt gg z Panią Ewą, wpłąta pieniążków i za 2 dni sprzęcik był już u mnie. Sprzęt dotarł do mnie w kartanowym opakowaniu w nienaruszonym stanie.
OCENA 6/6

Elementy/montaż/praca
Po rozpakowaniu niesodzianka na "+" to blachy blokujące linkę żeby nie spadała z kółka podczas ćwiczeń (niespodzianka bo na zdjęciach produktu na stronie nie było/ nie ma do teraz )
Na "-" natomiast było to, że zamiast karabińczyków były takie "eski" wprawdzie trzymają to co mają trzymać ale dla komfortu psychicznego i bezpieczeństwa warto zainwestować w karabińczyki. Ja dokupiłem 4 karabińczyki zamiast tych "esek".
Długość linek jest również wg. mnie za krótka.
Brama jest zamontowana w stropie na wylot poprzez pręty gwintowane z obu stron zakręcane na nakrętki+ podkłądki.
Dodaktowo pomiędzy strop a blachę mocująco umieściłem kawałek gumy. Linkę zabezpieczają tulejki.
Czyli ogółem dokupiłem do tego zestawu :
-zaciski,
-kausze,
-nowa linka również pokryta PCV
-karabińczyki
-2 pręty gwintowane+ podkładki+ podkłądki
koszt: ok 12zł
Wysokość od podłogi do stropu wynosi u mnie 260cm, natomiast rozstaw elementów bramy u mnie wynosi 250cm. Długość linek łącznie z zakładem ok 3.05cm
Sprzęt elegancko pracuje, jak już napisałem wyżej brama pracuje na pełnych obrotach od grudnia 2008, nie szfankuje, spełnia swoje zadania!!! Polecam w miejcach w których nakład styka się z podłożem umieszczenie na ziemi wycieraczek gumowych(wyciszenie oraz minimalizowanie niszczenia obciążeń i podłogi. Występuje delikatne bujanie ale jeżeli wykonujemy prawidłowy ruch bez szaepania powinno być ok

Kilka fotek:









To warto zakupić
Kausza: 4 szt


Zacisk: 8szt po 2 przy każdym zakończeniu


Karabińczyk: 4szt


Ocena4/6

Ćwiczenia:
1.Klatka piersiowa
-krzyżowanie linek wyciągu górnego,
-rozpiętki na bramie bez kżyżowania
-wyciskanie jednorącz w wykrokun (coś w rodzaju wyprowadzania ciosu)

2.Plecy:
-ściąganie drążka do karku siedząc,
-ściąganie drążka do klatki piersiowej nachwytem siedząc,
-ściąganie drążka do klatki piersiowej podchwytem siedząc,
-ściąganie "kierownicy" do klatki piersiowej siedząc,
-ściąganie drążka w dół o prostych ramionach w stawach łokciowych stojąc.
*Ćwiczenia w siadzie wykonywałem siedząc na ziemi, współćwiczący trzymał swoje ramiona na moich barkach, żeby ciężar nie poidnosił mnie elegancko zastępuje brak wyciągu

3.Triceps
-prostowanie przedramion nachwytem/podchwytem z drążkiem stojąc,
-prostowanie przedramion/jednorącz ze skakanką stojąc, jednorącz z rączką bramy,
-prostowanie przedramion na wyciągu w płaszczyźnie poziomej stojąc.

Biceps
-uginanie ramion z linkami bramy stojąc.

4.Barki
-odwrotne rozpiętki z ze skakanką,

5.Brzuch
-skłony tułowia ze skakanką, stojąc/w klęku
-skrętoskłony ze skakanką,

6.Przedramię
-zginanie nadgarstka z rączką bramy,

*podałem ćwiczenia jakie wykonywałem/wykonuję na tej bramie. Naprawdę jest co robić, wystarczy pomysleć
Ocena 6+/6

Podsumowanie:
Tak więc dodając kilka swoich kosmetycznych przeróbek uzyskujemy naprawdę ciekawy sprzęt pozwalający nam wykonać wiele ćwiczeń na różne partie mięśni. Wybrałem recenzję tego sprzętu gdyż jest on z pozoru mały i z pozoru niewiele ćwiczeń wykonamy na nim ale to jest tylko pozorem. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania dotyczące tego sprzętu piszcie śmiało.
Ocena ogólna 5+/6

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1721 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11226
@ oskaareek

Jak będziesz miał jakieś pytania, proszę śmiało pytaj będę starał się udzielić na nie odpowiedzi.
A może chcesz to prześlę Ci ofertę na bramę do sufitu z 5% rabatem dla użytkowników SFD ?

Pozdrawiam
Stefan z Kelton'a

POMOGŁEM DAJ SOGA NA PEWNO ODBIJĘ :)

Specjalista ds.sprzedaży. Napisz do mnie wiadomość;
gg: 41890393

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2964
Zmieniony przez - Guziec24 w dniu 2009-09-22 01:13:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2964
BRAMA DO SUFITU
http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/2/214

Witam wszystkich. Postanowiłem napisać recenzję tego sprzętu, gdyż do tej pory jestem z niego zadowolony i mogę z czystym sumieniem polecić tą bramę każdemu kto nie ma dużo szelestu na taki sprzęt jak brama i chce wprowadzić do treningów jakieś urozmaicenie
Jeżeli tylko macie możliwość zamontowania jej w suficie to coś dla was
Ten sprzęcik posiadam od grudnia 2008 i od tego czasu służy mi fest
Za tą cenę nie znajdziesz sprzętu o takiej jakości, dlatego mój wybór padł na KELTON
Mam nadzieję, że jeżeli ktoś jest niezdecydowany pomoże mu to w podjęciu decyzji

Kontakt/Transport
Kontakt gg z Panią Ewą, wpłąta pieniążków i za 2 dni sprzęcik był już u mnie. Sprzęt dotarł do mnie w kartanowym opakowaniu w nienaruszonym stanie.
OCENA 6/6

Elementy/montaż/praca
Po rozpakowaniu niesodzianka na "+" to blachy blokujące linkę żeby nie spadała z kółka podczas ćwiczeń (niespodzianka bo na zdjęciach produktu na stronie nie było/ nie ma do teraz )
Na "-" natomiast było to, że zamiast karabińczyków były takie "eski" wprawdzie trzymają to co mają trzymać ale dla komfortu psychicznego i bezpieczeństwa warto zainwestować w karabińczyki. Ja dokupiłem 4 karabińczyki zamiast tych "esek".
Długość linek jest również wg. mnie za krótka.
Brama jest zamontowana w stropie na wylot poprzez pręty gwintowane z obu stron zakręcane na nakrętki+ podkłądki.
Dodaktowo pomiędzy strop a blachę mocująco umieściłem kawałek gumy. Linkę zabezpieczają tulejki.
Czyli ogółem dokupiłem do tego zestawu :
-zaciski,
-kausze,
-nowa linka również pokryta PCV
-karabińczyki
-2 pręty gwintowane+ podkładki+ podkłądki
koszt: ok 12zł
Wysokość od podłogi do stropu wynosi u mnie 260cm, natomiast rozstaw elementów bramy u mnie wynosi 250cm. Długość linek łącznie z zakładem ok 3.05cm
Sprzęt elegancko pracuje, jak już napisałem wyżej brama pracuje na pełnych obrotach od grudnia 2008, nie szfankuje, spełnia swoje zadania!!! Polecam w miejcach w których nakład styka się z podłożem umieszczenie na ziemi wycieraczek gumowych(wyciszenie oraz minimalizowanie niszczenia obciążeń i podłogi. Występuje delikatne bujanie ale jeżeli wykonujemy prawidłowy ruch bez szaepania powinno być ok

Kilka fotek:

















To warto zakupić
Kausza: 4 szt





Zacisk: 8szt po 2 przy każdym zakończeniu





Karabińczyk: 4szt





Ocena4/6

Ćwiczenia:
1.Klatka piersiowa
-krzyżowanie linek wyciągu górnego,
-rozpiętki na bramie bez kżyżowania
-wyciskanie jednorącz w wykrokun (coś w rodzaju wyprowadzania ciosu)

2.Plecy:
-ściąganie drążka do karku siedząc,
-ściąganie drążka do klatki piersiowej nachwytem siedząc,
-ściąganie drążka do klatki piersiowej podchwytem siedząc,
-ściąganie "kierownicy" do klatki piersiowej siedząc,
-ściąganie drążka w dół o prostych ramionach w stawach łokciowych stojąc.
*Ćwiczenia w siadzie wykonywałem siedząc na ziemi, współćwiczący trzymał swoje ramiona na moich barkach, żeby ciężar nie poidnosił mnie elegancko zastępuje brak wyciągu

3.Triceps
-prostowanie przedramion nachwytem/podchwytem z drążkiem stojąc,
-prostowanie przedramion/jednorącz ze skakanką stojąc, jednorącz z rączką bramy,
-prostowanie przedramion na wyciągu w płaszczyźnie poziomej stojąc.

Biceps
-uginanie ramion z linkami bramy stojąc.

4.Barki
-odwrotne rozpiętki z ze skakanką,

5.Brzuch
-skłony tułowia ze skakanką, stojąc/w klęku
-skrętoskłony ze skakanką,

6.Przedramię
-zginanie nadgarstka z rączką bramy,

*podałem ćwiczenia jakie wykonywałem/wykonuję na tej bramie. Naprawdę jest co robić, wystarczy pomysleć
Ocena 6+/6

Podsumowanie:
Tak więc dodając kilka swoich kosmetycznych przeróbek uzyskujemy naprawdę ciekawy sprzęt pozwalający nam wykonać wiele ćwiczeń na różne partie mięśni. Wybrałem recenzję tego sprzętu gdyż jest on z pozoru mały i z pozoru niewiele ćwiczeń wykonamy na nim ale to jest tylko pozorem. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania dotyczące tego sprzętu piszcie śmiało.
Ocena ogólna 5+/6

Sorry za ten nieporządek
Pozdrawiam

Zmieniony przez - Guziec24 w dniu 2009-09-22 01:33:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Wypas

Wlasnie na taka recenzje czekalem. Kupie sobie taka brame, tylko musza mi ja przerobic zebym mogl zamocowac do sufitu i sciany, bo sufit nie jest zbyt mocny.

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2964
Zawodny jak potrzebujesz dodatkowych zdjęć czy coś jeszcze pisz śmiało:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Nie wiem tylko jaki odstep i wysokosc powinna byc miedzy jednym a drugim kolowrotkiem. Bo musze do sciany jakos mocowac. Jak pisalem maila do Keltona to mowili ze da rade to przerobic, z tym ze nie wiem czy bedzie mi pasowalo z odlegloscia.

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2964
Z tą odległością to podobnie jak mają w bramie Keltona tej stacjonarnej(odległość) zapewnie jak masz miejsce, jak musisz modyfikować pod ściany to inna sprawa. Ja u siebie mam tyle ile mogłem mieć montując teraz mam trochę więcej miejsca na swojej siłce. W prawdzie przydałoby się troszkę oddalić od siebie kółka ale raczej zmieniać nie będę ( nie chcę robić sita ze stropu) :p



Zmieniony przez - Guziec24 w dniu 2009-09-22 13:43:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1024 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18640
Spoko recenzja , mam właśnie taką samą bramę. Czy mógłbyś napisać lub zrobić zdjęcia jak masz to zamontowane przez strop ?
Właśnie też u mnie strop mam cienki i muszę montować tak jak ty ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2964
Dorzucam 2 kolejne zdjecia (sorry za jakość ale telefonem robione były)









Ejlan jak będę miał możliwość poproszenia kogoś kto to zrobi to podeślę:)
niestety jestem świeżo po artroskopii więc nia mam fizycznej możliwości żeby wejść na strop

u mnie nad pomieszczeniem w którym ćwiczę na stropie leżą róźne rzeczy trociny, jakieś graty.... więc mocowanie bramy jakie mam nie powodowało żadnego problemu aby śróby wystawały ponad strop.
Trzeba tylko uważać aby nie zaczepić się o te pręty( wystają na jakiś 4-5 cm

łap projekcik żeby zobrazował jak to wygląda



Zmieniony przez - Guziec24 w dniu 2009-09-22 22:55:27

Zmieniony przez - Guziec24 w dniu 2009-09-23 11:00:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 633
Guziec24: ciekawa recenzja. Podoba mi sie i przyznam szczerze że z taką formą się jeszcze nie spotkałam


Pozdrawiam,
Marzena z Kelton
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1024 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18640
GUZIEC wielkie dzięki ! o to mi chodziło :D

Kelton MB:
mojej recenzji to nikt z obsługi nie przeczytał
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

HEAVY Spartan II PLUS VS. Tryton III PLUS

Następny temat

zamówienie 15271

WHEY premium