SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Recenzja: Wyciąg bramowy (brama) MH-W003

temat działu:

Recenzje sprzętu Marbo Sport

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Witam.
Niedawno nabyłem do domowej siłowni taki oto sprzęt jak w tytule. http://www.marbo-sport.pl/2011-brama-z-montazem-do-podlogi-mh-w003.html

Zobligowałem się do napisania recenzji, więc takową przedstawiam.

Złożenie zamówienia bardzo szybkie i miłe, rabat kilka % otrzymałem, więc zaczęło się fajnie.
System zawiadomienia o stanie zamówienia też gra bez zarzutów. Info na maila o przyjęciu zamówienia, o oczekiwaniu na wpłatę, o jej zaksięgowaniu oraz realizacji.
Dalej, żeby nie robić anty reklamy jest czas odczekiwania oraz sama przesyłka, więc tu bez rozwodzenia się.

Przesyłka już jest! Co dalej?

Rozpakowałem i posortowałem części. Niestety minus dla instrukcji, bo wygląda jak rysunek techniczny dla osoby z 10 letnim doświadczeniem w czytaniu rysunków technicznych konstrukcji metalowych. Na pierwszy rzut oka wygląda strasznie i pomyślałem, że tego nie złoże - tu prośba do firmy, żeby lepiej wyróżnić gdzie mają być jakie nakrętki (samokontrująca czy zwykła) oraz w każdym miejscu długości śrub, bo nie jest to też zbyt dok\ladnie zaznaczone.


W każdym bądź razie we dwie osoby jakieś 2h i jest złożone. Dużo czasu zajmuje zrobienie 'oczek' w linkach - firmo, można by było wysyłać 'zarobione' linki :D Zaznaczam, że trzeba się zaopatrzyć we własnym zakresie w klucz nasadowy 17 o czym można by było napisać w instrukcji w miejscu 'Przygotuj sobie' :D

Brama stoi więc trzeba przytwierdzić ją do podłogi i tu też trzeba zakupić śrubki we własnym zakresie ;] I tu moja uwaga, że nie jest to zbyt stabilne :D W momencie ćwiczenia na bramie w pojedynke rusza się znacznie. Ja sobie poradziłem z tym mankamentem, bo zrobiłem odciągi od góry do sufitu i się nie buja, nie mniej przy samych 4 śrubkach ćwicząc powiedzmy z obciążeniem 20-30kg to brama cała chodzi. Polecałbym zrobić dodatkowe dziurki w poprzecznej nóżce.

Trening na tym sprzęcie:
Bardzo fajnie się ćwiczy. Byłem sceptycznie nastawiony do mocowania ciężaru i mechanizmie działania, ale jak wszystki jest złożone, ciężar założony to śmiga jak trzeba. Oczywiście można się do czegoś przyczepiać, ale w ogólnym rozrachunku jest super. Jedynie linki moim zdaniem powinny być z 10-15cm dłuższe, ale to pewnie kwestia tego, że mam ponad 190cm wzrostu roza kwestia zarobienia oczek w linkach. z tym tez sobie poradzilem stosujac dodatkowe karabinczyki na mocnowaniach.

Opinia własna.
Z całym sercem polecam - wiele zastosowań, można ćwiczyć wiele partii w wielu płaszczyznach. Po odpowiednim złożeniu i ustabilizowaniu po prostu bomba. Nie żałuję wydanych pieniędzy - zakup trafiony. Nie da się chyba kupić tak wielofunkcyjnego sprzętu za tak dobre pieniądze.
Mam nadzieję, że chodź po części pomogę rozwiać problem w wyborze. Jeśli ma ktoś jakieś pytania - proszę śmiało.

Obsługa: 9/10
Przesyłka i termin realizacji: -
Łatwość montażu z instrukcji: 5/10
Stabilność: 7/10
Działanie sprzętu: 9/10

Opinia subiektywna: 8/10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Witam.Rowniez rozwazam kupno tej bramy ;] czy można na nim pocwiczyc jak na prawdziwej bramie na silowni po usunieciu tych wszystkich mankamentów :D:D ? ( przy sciaganiu wyciagow gornych do klatki linka nie będzie wypadac) i czy te obrotowe konstrukcje na lozyskach zdaja egzamin ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 202 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1668
no właśnie teź chętnie dowiedział bym się czegoś więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 567
Też jestem posiadaczem tej bramy i zgodze się z autorem że jej wielkim minusem jest właśnie stabilność. Bez górnego mocowania do sufitu trening na niej jest praktycznie niemożliwy. Mimo solidnego przykręcenia jej do podłogi, to podczas ćwiczeń bujała się cała jak boja na morzu. Rozwiązałem ten problem montując nad nią drążek. Połączyłem go z bramą solidnymi "trytkami" i teraz jest bajka. Gdybym nie miał takiego drążka to pewnie do tej pory kombinowałbym z jej usztywnieniem.
Skróciłem też dwie linki o około 50cm każdą. był sporo za długie.
Po lekkim zmodernizowaniu tej bramy, ćwiczy się na niej dobrze i nie żałuje wydanych pieniędzy.





Zastosowałem również "zderzaki" opisane tutaj.

Zmieniony przez - Beqn w dniu 2013-08-12 13:31:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka wielofunkcyjna MS-L002

Następny temat

Zestaw: MH 10+; stojaki, ławka, modlitewnik, obciazenie, gryfy

WHEY premium