SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Recenzja: Drążek do sufitu D008

temat działu:

Recenzje sprzętu Marbo Sport

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10044

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19213
Coś nie wchodzą mi zdjęcia. jak tylko to naprawie zrobię recenzje


Zmieniony przez - tomason2 w dniu 2010-11-17 23:15:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MS-Ania Marbo-Sport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 820 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3498
:-]

twardziele nie jedzą miodu, twardziele żują pszczoły

[email protected]
www.marbo-sport.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19213
MARBO Home - Drążek do sufitu ( 6 chwytów ) D008

Wstęp.

Chciałbym zaprezentować moja recenzje drążka D008. Z racji, że na tym forum nie ma jeszcze mojej recenzji, postanowiłem zrobić. Mimo, że to tylko drążek do sufitu to jednak postanowiłem porobić kilka zdjęć i nakręcić krótki filmik.

Przed kupnem

Za nim zdecydowałem się na kupno drążka D008, chciałem wybrać tańszy model D009. Pomyślałem czy jest sens płacić 25zł więcej za model D008 który oferował tylko 2 dodatkowe chwyty. Założyłem temat na forum i po opiniach kilku użytkowników zdecydowałem się na droższy model D008.
Zamówienie złożyłem Długo na przesyłkę czekać nie musiałem. Bardzo szybka wysyłka do której firma Marbo mnie już przyzwyczaiła. Ogromny plus za to.

Sprzęt w domu.

Po otrzymaniu paczki, szybko wziąłem się za rozpakowanie. W moim przypadku nie trwało to długo, bo używałem nożyczek do przecięcia foli stretch Drążek był dobrze zabezpieczony – kolejny plus. Po przyglądnięciu się drążkowi zobaczyłem małą wadę chyba lakierniczą, bo nie wyglądało to na uszkodzenie w transporcie. Wszystko widać na zdjęciu.

Wada:





Ogólny wygląd:









Oko „eksperta”

Na moje oko drążek wykonany OK. Wizualnie spawy bardzo dobrze położone, cała konstrukcja pospawana prosto. Malowanie gdyby nie ta mała wada o której napisałem wyżej to by było idealne. Gumowe rączki i firmowa naklejka wykańczają drążek naprawdę elegancko. To tyle na temat konstrukcji z mojej strony.















Czas montażu zacząć.

Po przystawieniu drążka i po zaznaczeniu miejsc pod otwory wziąłem się za wiercenie 8 otworów wiertłem widiowym. Z racji, że dołączone kołki nie bardzo do mnie przemawiają, zrobiłem mały mix. Dokupiłem sobie opakowanie kołków + śrub firmy Fischer. Zamocowałem drążek na 4 kołkach & śrubach dołączonych przez MARBO i 4 kupionych przez mnie.





Był to strzał w 10. Już po przykręceniu na 4 Fischerach drążek trzymał się dobrze. Po wkręceniu reszty wkrętów drążka atom nie ruszy ( jak zobaczę kiedyś, że coś się obluzował to dokupię jeszcze tych Fischerów, ale mam nadzieje, ze nie będzie takiej potrzeby). Różnice pomiędzy kołkami Fishera a dołączonymi przez MARBO można zobaczyć na zdjęciu. Kołki te mają 1mm większa średnice, przez co lepiej rozpierają kołek, nie obkręcają się podczas dokręcania przez co naprawdę porządnie trzyma wszystko. Z racji, że nowe śruby są 1mm większe, trzeba było rozwiercić otwory w drążku. Po montażu wygląda to tak:











No to testujemy.

Podnoszenie się w najszerszym chwycie jest naprawdę ciężkie, ale zawsze można chwycić drążek w nieco węższym uchwycie nad gumowymi rączkami. Ćwiczenie w takiej pozycji jest łatwiejsze, ale dalej dobrze czuć prace mięśni podczas podnoszenia. Dodatkowe chwyty się przydały. Elegancko się na nich podnosi. Ćwiczę sobie na nich brzuch przez unoszenie nóg w zwisie. Gumowe rączki jak na razie nie zsuwają się.

Krótkie podsumowanie.

Jeżeli ktoś potrzebuje drążka do sufitu i ma możliwość zamontowania go to wybór drążka D008 jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Teraz widzę, że błędem było by wybrać tańszy model D009 ze względu brak dodatkowych chwytów. Z rabatem cena tego drążka to 103zł z „groszem”, teraz widzę, że naprawdę warto.








W razie pytań, pisać

Zmieniony przez - tomason2 w dniu 2010-11-21 10:44:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra recenzja. Montowałeś to w bloku z wielkiej płyty? Jakiej długości są użyte przez Ciebie śruby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19213
Dzięki. Jak się nie mylę to właśnie z takich wielkich płyt. Co do długości śrub to śruby dodane przez Marbo są długości ok 6cm, te drugie miały ok. 7cm.

Zmieniony przez - tomason2 w dniu 2010-11-30 22:35:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 822
Witam,

Ostatnio też wpadłem na pomysł zamontowania drążka na suficie i mam w związku z tym takie pytanie:

trudno było się wwiercić w tę wielką płytę? I jak się ten drążek trzyma po miesiącu użytkowania? Sufit cały?

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19213
Drążek montowałem rok temu, nie miesiąc temu ;) Do dzień dzisiaj drążek jest w tym samym miejscu co go montowałem ;) Sufit bez zmian, wszystko w jak najlepszym porządku.

Co do montażu, nie było żadnego problemu. Dobre widiowe wiertło, porządna wiertarka i wchodziło jak w masło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 567
Parę dni temu kupiłem właśnie ten drążek. Na tą chwile sprzedają pod nazwą mh-d008 nieco inny drążek niż ten z recenzji. Różni się mocowaniem do sufitu - zamiast 8 kołków są tylko 4 (po 2 na stronę)
Problem zbyt małych kołków też rozwiązali - nie dali ich wcale :)
Ogólnie drążek wykonany nie najgorzej. Mi osobiście bardzo przeszkadzały te gumowe uchwyty które się obracają. Po kilku tubkach Super-Glue jest OK.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Recencja Gryfu 216cm EX ( wzmocniony ) MW-G216-EX

Następny temat

Składana ławka regulowana MS-L014 + obciążenia +modlitewnik

WHEY premium