SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Razony gromem ! - co robic ???

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3195

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
Ten temat nie byl nigdy poruszany, ale wyobrazie sobie taka sytuacje. Idziemy sobie na skraju lasu, podczas gdy w szczerym polu przechadzaq sie facet, na niebie juz slychac ze grzmi a tu nagle piorun razi czlowieka stojacego w polu !
Co w tedy zrobic jak mozna pomoc ofierze takiego wypadku ?
Slyszalem ze nalezy zakopac go az po glowe w ziemi, ale to chyba jakies bzdury ?
Czy takie uderzenie jest smiertelne ?




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
zakopywanie to bajki.
razenie pirounem może byc smiertalne ze wzgledu na wysokie napięcie.
innym powikłaniem mogą być zaburzenia rytmu, oparzenia termiczne (choć rzadko).

w zasadzie poza wezwaniem pogotowia możesz okryć poskzodowanego , gdy jest zimno, wspierac go psychicznie, pozycja bezpieczna, w razie potrzeby czynności resuscytacyjne,

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
słyszałem, że żeby NIE zostać uderzonym przez piorun, trzeba stać na jednej nodze (serio)
podobno wtedy nie może się zamknąć obwód
nie wiem, czy to prawda, ale wiem, co będę robić jak dopadnie mnie burza

pozdrawiam

Maciej Kamiński
cośtamcośtamcośtam_kropka_Muscle_kropka_cośtamcośtam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12147 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 206608
Ja bym wolał się położyć na ziemi i zmywać się stylem węża z zagrożonego terenu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ja bym tego stania na jednej nodze nie chciał sprawdzać

____________________________________________
Żenujący i żałosny OloKK, burak od "Tradycyjnych"...
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
też o tym myślałem...
i stwierdziłem, że przeskakiwałbym z jednej nogi na drugą
no fakt, że wyglądałbym jak idtiota, ale za to ŻYWY idiota

pozdr

Maciej Kamiński
cośtamcośtamcośtam_kropka_Muscle_kropka_cośtamcośtam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
tak to logiczne sie wydaje,ze jak staniesz na 1 nodze to sie obwod nie zamknie,bo tak napewno jest,ale ****a sam impuls przy niezamknietym obwodzie jak idzie do ziemi moze byc nieciekawy,a stanie na jednej nodze napewno nie powinno zaszkodzic tak mi sie wydaje,a rzeczy typu prady,napiecia to studiuje i juz 3 rok bedzie

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12147 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 206608
Stanie na jednej nodze da tylko tyle że zamiast dwóch kulfasów popali jeden, przecież prąd idzie z chmury do ziemi i żadnych dodatkowych obwodów nie ma, będziesz stał na dwóch nogach to pójdzie przez dwie, jak będziesz stał na jednej to przez jedną, dla mnie tam żadna różnica by to była jakbym już pioruna na bańkę łyknął.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak, tylko zauważ, że piorun wali w drzewo z reguły nie w ciebie, a wtedy do ciebie idzie ziemią, a nie z nieba przez głowę

Maciej Kamiński
cośtamcośtamcośtam_kropka_Muscle_kropka_cośtamcośtam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12147 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 206608
"ale wyobrazie sobie taka sytuacje. Idziemy sobie na skraju lasu, podczas gdy w szczerym polu przechadzaq sie facet, na niebie juz slychac ze grzmi a tu nagle piorun razi czlowieka stojacego w polu !"

Jeśli nie ma nic wyższego tylko otwarta przestrzeń dookoła, to prawdopodobieństwo bezpośredniego uderzenia ogromnie rośnie.



Zmieniony przez - TJM w dniu 2003-07-24 01:20:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
tak jak M_Muscle

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

paluszek

Następny temat

zatrucie zeba

WHEY premium