SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Raz w tygodniu klatka - czy to nie za malo?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4185
Klatke cwicze raz w tygodniu, pozniej (rowniez raz na tydzien) inne partie miesni, i robie 1 - 2 dni przerwy, ogolnie trening dobry, ale nie zadowala mnie klatka piersiowa, na serie w ciagu miesiaca podniosle 7 kg wiecej (z 40 na 47), i to ledwo (znaczy ostatnia serie robie 8 powtorzen). ????Mysle czy nie za malo ja cwicze? Oczywiscie oprucz wyciskania plasko, robie skos, rozpietki, przenoszenie, przyciaganie linek na atlasie... Moze mi ktos poradzic ile cwiczyc klatka zeby przybrac na sile?

Z gory dziekuje

Arcio
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2366 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6196
Trening raz w tygodniu jest jak najbardziej OK ,ale ilość ćwiczeń którą wykonujesz na tym jednym treningu jest o wiele za duza (aż 5 po 3 serie daje 15 serii).Myślę ,że gdy ograniczysz się do wykonywania 9 serii (3 ćwiczenia po 3 serie) znów zaczniesz rosnąć!!

Moderator dz. Trening
Pozdrawiam wszystkich!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3951 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21363
W ciągu miesiąca 7 kg na sile - wydaje mi się że to dużo.
A co treningu raz w tygodniu myślę że to wystarczy. Jeśli dobrze zrobisz trening klatki, zdecydowanie raz w tygodniu wystarczy.
Pamiętaj o tym również że są ćwiczenia przy których kaltka też intensywnie pracuje.

Pozdrawiam.



"Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy"
1

"Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy" @ doradca w suplementacji @
Członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1364 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5479
Jestes pewnie bardzo poczatkujacym bo 7kg to bardzo duzo.

Sloniu
2

Największe dobro nosi pierwiastki zła i największe zło nosi zarodki dobra.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 594
Według mnie intensywność ćwiczenia klatki zależy wyłącznie od zaawansowania i czasu ile ćwiczysz. Jeżel zaczynasz przygodę z kulturystyką to w zupełnosci wystarczy trening (raz w tygodniu), jednak jak już dłużej ćwiczysz to powinieneś ćwiczyć dwa razy w tygodniu klatkę(np. raz górną a raz dolną część)
Ja ćwiczę 2 lata i trenuje klatkę 2 razy w tygodniu.

Yo Man

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też nie narzekam na zbyt dużą klatkę, robię z 15 serii i mam ze 4 dni zakwasów. A 9 serii to cyba za mało (choć parę osób polecało mi taką liczbę).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4185
dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Akerman, raczej na odwrot. Im jestes bardziej zaawansowany, tym bardziej intesnywnie potrafisz cwiczyc, czujesz miesnie. A 2 intensywne treningi tego samego w tygodniu to z reguly za duzo.
Poczatkujacy, ktory macha sobie sztanga i seria zajmuje mu 10 sekund, moze robic 2 treningi (choc nie powinien)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest dobre. hultaj - narzekasz na mala klatke, masz
zakwasy az przez 4 dni i uwazasz, ze 9 serii to za malo..
Chlopie - zrob sobie 2tyg przerwy, i zaczynij trenowac
klatke robiac dwa cwiczenia po 2-3 serie ( nie wiecej)
Zobaczysz jak pojdziesz do przodu...
Panowie - tu trzeba myslec, rosnie sie jak nastepuje regeneracja a miesnie do wzrostu trzeba pobudzac a nie niszczyc.

bst
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
bst tak sie zainteresowalem tym ograniczeniem serii, i zwiazku z tym mam male pytanko czy jak sie ogranicze do 8-9 serii to bedzie ok? ostatnio robilem 13 i mam zamiar zmniejszyc bo powiedziales ze wtedy bedzie wiecej rosnac urosnie... a jesli 8-9 bedzie ok to czy lepiej 3 cwiczenia po 3 serie czy lepiej 4 cwiczenia po 2 serie czy jeszcze inaczej i czy wtedy brac przy 8-9 seriach wielki ciezar i czy robic z normalna predkoscia czy b.powolne opuszczanie i szybkie wyciskanie??? dzieki bst. pozdrawiam

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
norton: lepiej 3 ćw po 3 serie, z dotychczasowym ciężarem, ale nie wyciskaj szybko, tylko 2 sekuny w górę (a to jest wolno). Ja w poprzednim treningu zszedłem z 10-ciu serii do 6 i od razu zauważyłem poprawę.

Kto się śpieszy ten się potyka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siły dłoni

Następny temat

masa i aeroby

WHEY premium