SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Rage run , przygotowania.

Wysłana -
Witam , ćwiczę na siłowni już 3 lata , o ile posiadam jakąś wiedzę w kwestii treningów siłowych to moja wiedza o treningach aerobowych i wydolnościowych jest znikoma.
W sierpniu chcę wystartować w Rage run ( 6 kilometrowy bieg z przeszkodami ) , otóż moje pytanie jest takie jak się na to przygotować kondycyjnie ? Mam zamiar cały czas robić swoje czyli 3 treningi siłowe tygodniowo , lecz nie za bardzo wiem co dalej , zwykłe bieganie 2 razy w tygodniu chyba nie wystarczy?
I jeszcze jak wygląda temat diety? Obecnie jestem na 3k kalorii ( 2g białka na kg , 1g tłuszczu na kg , i reszta węgli ) czyli rzec można że jest to masa. I więc czy taka dieta nie będzie przeszkodą w osiąganiu coraz to lepszej kondycji?

Pozdrawiam

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Akurat Rage Run nie biegłam, ale pierwszy Runmageddon Rekrut (też 6km) ukończyłam bez żadnego przygotowania biegowego, jedynie trening na siłowni 3-4x w tygodniu. Różnie te biegi wyglądają, w niektórych jest więcej biegania, w innych mniej. Trzeba się liczyć z tym, że naturalne przeszkody jak błoto, bagna, krzaki, woda mocno utrudniają lub uniemożliwiają bieg, więc czasem jest więcej chodzenia. Myślę, że spokojnie wystarczy dorzucić do siłowni bieganie 2x w tygodniu.

Odnośnie przygotowań można też przeczytać w tym wątku: http://www.sfd.pl/Trening_pod_RUNMAGEDDON__Praktycznie_od_0._Prośba_o_pomoc_i_opinie.-t1160955.html 
Wysłana -
Bardzo dziękuję myślę że prócz biegu zmienię jeszcze ćwiczenia na nogi na bardziej intensywne
Wysłana -
Zależy kto ma jakie aspiracje dla samego biegu raczej nie ma co się specjalnie przygotowywać, sporo tam chodzenia niz biegu.
Wysłana -
Hmm ,właśnie koleżanka mi mówiła że im potrzeba chłopa , bo jest ich 7 kobiet , więc faktycznie może siły tam bedzie wiecej trzeba niż biegania.
Wysłana -
W takiej sytuacji to rzeczywiście więcej siły niż biegania, żeby te wszystkie Panie podsadzać na ściankach czy wciągać do góry Jak ma być pomocna dłoń to musi być silna
Wysłana -
Też kiedyś spotkałem się z takim ogłoszeniem, szukamy chłopaka do grupy, ja tam bym poszedł jak jest 7 dziewczyn
Wysłana -
No na pewno pójdę :D
Wysłana -
Na takich biegach to kobiety same proszą, żeby je za tyłek złapać... tzn. proszą o pomoc w pokonaniu przeszkód
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź