SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Racuchy truskawkowo-kokosowe LC bezglutenowe

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 816 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25473
Racuchy truskawkowo-kokosowe LC, bezglutenowe

Do wykonania potrzeba:
ok. 10 minut czasu wolnego
- 2 jajka
- 30 g mąki kokosowej
- 15 g zmielonych orzechów włoskich, laskowych lub migdałów (do kupienia w sklepie jako orzechy tarte, ale można samemu w młynku zmielić)
- ok. 125 g truskawek (wiadomo, można dać mniej)
- 15 g wheya (u mnie naturalny)
- stevia/słodzik do smaku
- coś do smażenia (ja mam PAM)

opcjonalnie kolejne 10 g wheya o dowolnym smaku - zalać gorącą wodą, wymieszać "na gęsto", coś a'la krem

Jajka wbijamy do michy, dodajemy orzechy, wheya i mąkę kokosową. Ja dosłodziłam stevią, bo miałam naturalny smak wheya. Dodajemy pokrojone w kostkę/plasterki truskawki, mieszamy, rozrabiając z wodą. Mąka koko bardzo szybko ją chłonie. Masa ma być gęsta, jak rzadszy budyń, więc wody dodajemy powoli w małych ilościach! Smażymy placki na dobrze rozgrzanej patelni, delikatnie przewracajac je na druga stronę Ja pomagalam sobie widelcem.

Opcja deluxe - polewamy polewą z wheya.

Z podanych proporcji z opcją deluxe z wheyem FA wychodzi:
433kcal, 44g białko, 25g tłuszcze, 11g węglowodany

Polecam, naprawdę smaczne

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4011
wygląda apetycznie :) trzeba będzie wypróbować przepis.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
zayebiste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1038 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12240
Marta, czym można zastąpić wheya?

Zmieniony przez - niemamjuzpomyslow w dniu 2013-05-20 14:54:44

it's funny how day by day, nothing changes. but when you look back, everything is different.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 187 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3342
gdzie ta maka kokosowa mozna kupic, ciekawe jak by zmieli platki owsiane na pył , czy by byly dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 816 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25473
wheya myślę można pominąć, bo jest go w zasadzie tylko pół porcji i wątpię, żeby wpływało to jakoś znacząco na konsystencję :) płatki można zmielić, jak najbardziej, wtedy zamiast mąki kokosowej dać :) robiłam takie placki z mąką owsianą i też były spoko. mąkę kokosową można albo samemu zrobić (z wiórków, w necie są przepisy) albo kupić w necie, ja kupuję z efavitu, mają sklep internetowy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 187 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3342
uwazam ze na redukcje mozna szamac racuchy, nie za czesto jak sie chce slodkiego :D , czy mzoe sie myle, moze codziennie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 857 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 112304
Troszke zmodyfikowałem Twoj przepis i zamiast mąki kokosowej dodałem pszenna + aromat kokosowy i dodatkowo troche twarogu półtłustego :) Wyszło megasmacznie! właśnie wcinam je na kolacje ;p Szkoda, że truskawki są takie drogie... ;<

Osc.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 187 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3342
nie długo beda tanie przez miesiac , wiec nie marudz :d , inne tez mozesz owowce jablko np. banana duzo jest mozliwosci , jagody beda tez latem mozesz sobie nazbierac na zime ;) he
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 816 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25473
zayebiste jest jeszcze z borówkami albo malinami :) ja truskawki daję bardziej dla smaku, wiec ich duzo nie potrzeba i niedrogo w sumie wychodzi :) no a ja aktualnie szamię takie racuchy codziennie na sniadanie a robie rzezbe, ktora jakos idzie, wiec mysle, ze na redu jak najbardziej są ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Placek twarogowy (LC)

Następny temat

Ptasie mleczko modyfikejszyn xd

WHEY premium