SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

RX Gold - Regenerator

temat działu:

RX Gold

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7352

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 11967 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681


Regenerator

Opis
Od lat poszukujemy rozmaitych metod i środków, które w efektywny sposób predysponowałyby nasze mięśnie do szybszego wzrostu. Jednym z kluczowych elementów warunkujących efektywny wzrost masy i siły mięśniowej jest odpowiednia suplementacja, a w szczególności suplementacja około treningowa.

Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości jak ważną rolę w bezpośredniej regeneracji około treningowej odgrywają suplementy o działaniu anabolicznym i antykatabolicznym. Jednak obok tych fundamentalnych podstaw wspomagania treningu coraz częściej mówi się o zastosowaniu preparatów spełniających rolę „kompleksowych aktywatorów anabolizmu”. Współczesne firmy coraz częściej zwracają uwagę na potencjalne możliwości receptur wieloskładnikowych, które mogłyby zapewnić bardziej dynamiczny i wielokierunkowy wpływ na dynamikę procesów anabolicznych, przyspieszyć i maksymalnie wykorzystać procesy transportu do komórek mięśniowych. W tym aspekcie coraz więcej mówi się o możliwościach kolektywnego współdziałania trzech powszechnie stosowanych substancji o udowodnionym działaniu erogenicznym: aminokwasy BCAA, glutamina i arginina.

Podwójna siła działania

BCAA to trzy niezbędne dla naszego organizmu aminokwasy o tzw. łańcuchach rozgałęzionych: walina, leucyna i izoleucyna. We wspomaganiu treningu sportowego najczęściej wykorzystywane są w celu oddalenia zmęczenia ośrodkowego układu nerwowego podczas długotrwałej pracy mięśniowej. Odgrywają istotną rolę w procesach energetycznych oraz chronią włókna mięśniowe przed niekorzystnym procesem katabolizmu. Stanowią 35% wszystkich aminokwasów znajdujących się w mięśniach, dlatego są ważnym składnikiem budulcowym tkanki mięśniowej. W trakcie intensywnego wysiłku siłowego poziom BCAA we krwi ulega obniżeniu, gdyż organizm spala aminokwasy rozgałęzione. Zjawisko to jest szczególnie nasilone u zawodników łączących trening siłowy z dietą o niskiej zawartości węglowodanów ukierunkowanej na proces redukcji masy ciała. W takim przypadku potrzebne są alternatywne źródła energii, aby jej produkcja nie musiała odbywać się kosztem tkanki mięśniowej. BCAA nadają się do tego znakomicie, ponieważ są bezpośrednio metabolizowane w mięśniach. Suplementacja aminokwasami BCAA jest wskazana zarówno przed jak i po treningu.

Wzmocniony efekt działania BCAA możemy osiągnąć przy
jednoczesnym połączeniu z glutaminą w proporcjach 1:1.

Glutamina zaliczana jest do grupy najsilniejszych antykatabolików hamujących proces degradacji białek ustrojowych. Stanowi ponad 60% wszystkich aminokwasów w mięśniach szkieletowych. W czasie intensywnego wysiłku fizycznego, na skutek wzmożonych procesów energetycznych dochodzi do uszczuplenia wewnątrzmięśniowych zasobów tego aminokwasu. Podawanie glutaminy, zarówno przed jak i po zakończeniu intensywnych zajęć treningowych pozwala na ochronę jej zasobów w organizmie i spowolnienie niekorzystnych procesów katabolicznych w tkance mięśniowej.

Glutamina wprowadza do organizmu duże dawki azotu, co wpływa na ograniczenie procesu rozkładu białek. Ponadto, hamuje powysiłkową aktywność hormonów o działaniu katabolicznym szczególnie kortyzolu oraz ogranicza działanie enzymów odpowiedzialnych za proces degradacji białek ustrojowych. Glutamina uczestniczy także w procesie syntezy glutationu – jednego z najsilniejszych antyutleniaczy chroniących białka i struktury komórkowe przed niszczącym działaniem rodników tlenowych.

Glutamina uważana jest również za aminokwas o dużych właściwościach anabolicznych. Wpływając na zwiększenie puli azotu nieorganicznego przyczynia się do poprawy tzw. bilansu azotowego co sprzyja procesowi przebudowy aminokwasów i wzmożonej syntezie białek. Glutamina warunkuje ponadto wzrost uwodnienia komórek co wpływa na wyzwolenie tzw. “sygnału anabolicznego” stymulującego proces syntezy białek i glikogenu. Znaczenie w aktywowaniu procesu anabolizmu może mieć również fakt, iż glutamina pobudza aktywność hormonu wzrostu (HGH) – substancji o bardzo silnych właściwościach anabolicznych.

Zestawienie tych dwóch bardzo silnie działających składników pozwala osiągnąć wyraźne efekty, nie tylko w aspekcie procesów wzrostowych włókien mięśniowych ale także szybkości ich regeneracji. Pozostaje kwestia przyspieszenia transportu do komórek mięśniowych, niezwykle istotna zwłaszcza w fazie po treningowej.

Ważny proces transportu

Możliwość efektywnego wykorzystania aminokwasów rozgałęzionych i glutaminy przez mięśnie w dużej mierze uwarunkowane jest sprawnością układu krążenia w zakresie ich dystrybuowania. W bezpośredniej fazie około treningowej niezwykle istotne jest, aby spożywane substancje mogły w jak najkrótszym czasie dotrzeć w obręb włókien mięśniowych i skutecznie zasilić ich działanie. W zakresie wspomagania tego procesu niezwykle istotną rolę może odebrać arginina – jeden z kluczowych aminokwasów, na którego zapotrzebowania wzrasta w okresie wytężonych zajęć fizycznych. Arginina jest składnikiem żywieniowym biorącym udział w różnorodnych procesach metabolicznych – odgrywa ważną rolę detoksykacyjną, antykataboliczną, anaboliczną, przyspiesza podział komórek, odpowiada za wzrost potencji i płodność, wzmacnia system odpornościowy, serce i układ krążenia.

Jak się okazuje, ten składnik może odegrać niezwykle korzystną rolę w procesie budowania masy i siły mięśniowej, w szczególności w odpowiednim zestawieniu z grupą aminokwasów rozgałęzionych i glutaminą. Arginina bowiem bardzo efektywnie wspomaga proces transportowania i wykorzystania tych związków przez mięśnie. Aminokwas ten wnikając wgłąb naszego organizmu, przy udziale tlenu i enzymu syntazy tlenku azotu (NOS), przechodzi w związek o nazwie cytrulina, wyzwalając przy tym rodnik tlenku azotu – NO - substancję silnie wpływającą na rozkurcz mięśniówki naczyń krwionośnych. To z kolei sprzyja nie tylko efektywniejszemu dostarczaniu aminokwasów rozgałęzionych i glutaminy do mięśni, ale także wszystkich innych substancji odżywczych i wzrostowych. Dzięki temu mięśnie są wstanie znacznie szybciej wzmacniać swoją strukturę a także usprawniać swoja regenerację. Jak wykazano, powstający w wyniku przemiany argininy - tlenek azotu, oprócz roli rozkurczowej, pełni także szereg innych funkcji sprzyjających poprawie pracy układu krążenia, m.in.: hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejsza ich przyleganie do ścian naczyń krwionośnych, zapobiega odkształcaniu erytrocytów, a także hamuje niebezpieczny proces przebudowy naczyń krwionośnych.

Udział w procesach anabolizmu

Efektywność działania argininy należy rozważać nie tylko w kontekście jej wpływu na funkcjonowanie systemu transportowego ale także jej bezpośredniego działania anabolicznego. Arginina, szczególnie w połączeniu z glutaminą zwiększa teoretycznie poziom kilku istotnych hormonów anabolicznych, a w szczególności hormonu wzrostu (hGH). Uważa się, że wzrost anabolizmu pod wpływem suplementacji argininą podyktowany jest także innym mechanizmem. Aminokwas ten między innymi jest związkiem wyjściowym do produkcji kreatyny – substancji o silnych właściwościach anabolicznych, a także prekursorem tlenku azotu (NO). Wytwarzany pod wpływem suplementacji argininą tlenek azotu zwiększa wytwarzanie specjalnych przekaźników (nukleotydów cyklicznych), które odgrywają istotną rolę w procesie pobudzania syntezy białek ustrojowych. Arginina zwiększa także poziom poliamin związków przyczyniających się do szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek. Indukowane pod wpływem NO poliaminy prowadzą do ochrony błon komórkowych, silne zmiatają reaktywne formy tlenu, oraz zwiększają aktywność enzymów ustrojowych o działaniu antyutleniającym: dysmutazy ponadtlenkowej, peroksydazy i katalazy. W ten sposób arginina odgrywa nie tylko istotną rolę anaboliczną, ale także antykataboliczną.

REGENERATOR - anabolik & anticatabolic stack

Pierwszą firmą, która wprowadziła do sprzedaży tę innowacyjną formułę jest Rx Gold. REGENERATOR to optymalne połączenie BCAA i glutaminy (w proporcji 1:1) z argininą. Produkt zwiększa potencjał anaboliczny i regeneracyjny organizmu. Już w dawce 5-10g przed i po treningu istotnie wzmacnia proces anabolizmu w obrębie włókien mięśniowych, ma bardzo korzystny wpływ na przyspieszenie odnowy biologicznej i przygotowanie organizmu do kolejnych zajęć treningowych. Wpływa na wzrost twardości mięśni i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej podskórnej.
Zalecane dawkowanie

w dni treningowe – 5 do 10 g. w zależności od wagi ciała - 1 g. na 10 kg wagi.( 5 g = jedna płaska łyżka stołowa )
Rozpuścić w 200 ml. wody, przyjmować w dwóch równych dawkach, przed i po treningu.

W dni nietreningowe - połowę porcji (2,5 do 5 g) w dwóch równych dawkach, rano przed pierwszym posiłkiem i przed snem.
Wartości odżywcze

SKŁADNIKI AKTYWNE Regenerator
Porcja 5g
Ilość porcji w opakowaniu 60
Opakowanie 300g
Zawartość jednej porcji zaw:
Glutamina 2,02 g
Aminokwasy Rozgałęzione BCAA łącznie 2,02 g
L-leucyna 1,01 g
L-izoleucyna 0,5 g
L-walina 0,5 g
Arginina 0,45 g

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RX Gold - Pure L-Glutamine

Następny temat

RX Gold - AAKG

Wiecej