SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

RTG Pluc - prosba o pomoc w interpretacji...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 99245

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Otrzymalem takie wyniki RTG pluc i bardzo wasz prosze o pomoc w intepretacji... czy ponizszy komentarz oznacza, ze wszystko jest ok :)?

"Miazsz plucny bez zageszczen. Wneki naczyniowe. Aorta prawidlowa. Serce niepowiekszone. Krazenie plucne wydolne. Katy przeponowo-zebrowe wolne".

Z gory wielkie dzieki za pomoc :)
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Istnieją badania które zdecydowanie warto wykonywać co kilka lat, po to, aby mieć pod kontrolą nasze zdrowie, a nawet życie. Są to między innymi:

- RTG płuc,
- morfologia krwi,
- mocz,
- tarczyca (tsh, ft3, ft4),
- kortyzol,
- androgeny,
- lipidogram.

To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie stwierdzić czy jesteśmy zdrowi i ewentualnie jakie kroki podjąć, jeżeli coś byłoby nie tak. RTG płuc jest badaniem radiologicznym klatki piersiowej, które służy do określenia zdrowia płuc i dróg oddechowych. Dzięki niemu można określić:

- zapalenie płuc,
- zapadnięcie płuca,
- gruźlica,
- rozedma,
- guzy płuc,
- wielkość serca i aorty,
- płyn w płucach,
- wole tarczycy,
- powiększenie węzłów chłonnych.

Na sprawność naszych płuc zdecydowanie wpływa aktywność fizyczna. Dlatego też warto ją regularnie prowadzić: treningi siłowe, tlenowe, interwałowe. Unikać z kolei należy palenia papierosów, czy przebywania w miejscach zanieczyszczonych, np. spalinami, kurzem, pyłem.

Wyniki badania bez problemu możemy skonsultować z lekarzem rodzinnym. Z Twojego opisu ewidentnie widać, że wszystko jest w porządku, co dokładnie masz napisane.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Płuca czyściutkie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzieki Krzykacz ) he he he na Ciebie zawsze mozna liczyc :) Mentalny sog )

W srode za tydzien mam jeszcze kardiologa (watek o denerwowaniu sie u lekarza i cisnieniu , ale mam nadzieje ze nie bede sie denerwowac )... Mieze sobie cisnienie w domu rozymi aparaami (tradycyjnym i elektronicznym na ramie) i mam cisnienie w granicach 119-129... oraz tetno 55-65 wiec jest w normie... no ale u lekraza dopada mnie stres i tetno idzie gwaltownie w gore i to cisnienie ).... no ale chyba juz nic nie wymysle w tym temacie... Powiedz mi tylko jeszcze jak mozesz czy branie magnezu obnizy troche stres i ogolnie korzystnie wplynie na uklad krazeniowy???

Mam jeszcze jedno pytanie... myslalem aby przed wizyta u kardiologa wziasc lek na obnizenie cisnienia... Zdobylem specyfik o nazwie Enarenal 10mg i mam pytanie czy takie jednorazowe wziecie leku na obnizenie cisnienia nie bedzei szkodliwe dla mojego organizmu? z tego co wiem to chyba jakbym przez jakis czas przyjmowal ten lek (powiedzmy co najmniej tydzien, dwa) to moj organizm mogby sie przyzwyczaic i wtedy moje cisnienie mogloby robic jakeis fikolki po odstawieniu tego leku ale taka jednorazowa akcja nie powinna chyba zaszkodzic??? planuuje kilka dni przed wizyta wziasc lek na probe i zobaczyc jak moj organizm zareaguje i o ile obnizylo mi sie cisnienie... planuje wziac 1/4 tabletki czyli jakies 2,5mg... o ile mozna sie spodziewac spatdku cisnienia ???

czy wziecie leku na obnizenie cisnienia moze jakos wplynac na wyniki ekg???

moj maks cisnienia spoczynkowegoto 130.. o ile moge sie spodziewac spadku p ozarzyciu leku???

Wiem ze jestem upierdliwy ale bardzo m ian ty mzalezy ) z gory wielkie dzieki za cierpliwosc i pomoc )

A moze ktos z Was byl w podobnej sytuacji i przed jakas komisja lekarska, badaniami robil podobne "fikolki" )???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4421 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
rtg prawidłowe (nie tylko płuca czyste), samemu nie bierz żadnych leków.
ile masz lat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
jakryc oczywiste

Akira jeśli jeszcze raz wspomnisz o przyjmowaniu leków na obniżenie ciśnienia przez wizytą u lekarza uznam, że opanowała Cię jakaś mania lub co gorszego jeszcze

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"nie tylko pluca czyste" ;) - he he he he te aluzje )

A tak an serio to rzeczywiscie nie tylko pluca czyste... ogolnie jestem czysty )

Co do mojego wieku to mam 26 lat... czemu odradzasz wziecie leku??? apropo masz moze jakas rade aby nie stresowac se u lekraza i miec ok cisnienie u niego ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4421 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
odradzam, bo od zalecania leków wydawanych na receptę jest lekarz (poczytaj sobie np. działanie i skutki uboczne leków).
a żeby się nie denerwować to melisę wypij.
jednorazowy skok ciśnienia (ze "zdenerwowania") praktycznie o niczym nie świadczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0


Dzisiaj otrzymalem wyniki RTG pluc z dziwnym opisem: zraz żyły nieparzystej, szukalem w googlach ale nie ma chyba czegos takiego, zakladam ze ta osoba miala na mysli URAZ ? A jesli tak to czy to cos powaznego ? Na zdjeciu blisko miednicy, po lewej stronie jest wieksza plama bialego pola, z tego co szukalem to chyba okolice wspomnianej zyly, mam sie tym przejmowac, czy to nic powaznego ? Umieszczam zdjecie z badan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
zraz żyly nieparzystej

Nie wiem ocb.

Na zdjeciu blisko miednicy, po lewej stronie jest wieksza plama bialego pola

Tzw talerze kości miednicy.
A to, że widać "nierówności" to albo źle wykonano zdjęcie, albo Ty źle stałeś / leżałeś (przekrzywiony - jedna strona uniesiona wyżej), albo masz jakąś wadę postawy.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
Witam,

proszę o pomoc w interpretacji zdjecia rtg pluc mojego męża.
"Pola plucne o wmozonym rysunu podścieliska. oba kąty przeponowo-zebrowe niewidoczne w calości. Wydłużony łuk aorty. wneki szersze, naczyniowe. sylwetka serca w granicach normy." Czy mamy sie czego obawiać?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Daj to zdjęcie...
1

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

o cholera!!!!co to za choroba?????

Następny temat

Wzrok - leczenie

WHEY premium