SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ROAD2ABS

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 255
Witam. Założyłem ten temat w dokładnie takim celu na jaki wskazuje nazwa. Tak chciałbym wyrobić sobie ABS. Nie mam zamiaru narzucać na siebie żadnych terminów a tymbardziej dołączać się do mody "do lata schudnę z brzucha". ABS to coś czego nigdy nie miałem. Nie mówię że całe życie byłem otyły bo tak w sumie nie było nigdy ale większość swojego życia byłem kimś z płaski/lekkim brzuchem i boczkami. Teraz postanowiłem to zmienić i pierwszy raz wyrobić sobie fajny brzuch który by mi się podobał.

Moja obecna waga przy wzroście 188cm to około 88 kg ważone z rana na czczo (zależy od dnia 87-89kg). A w pasie mam 90cm.

Trenuje planem góra/dół 3 razy w tyogodniu. Tego na razie nie mam zamiaru zmieniać ponieważ podoba mi się to oraz idealnie pasuje do mojego planu tygodnia. Ćwiczenia na brzuch, które aktualnie robię to deska, allachy oraz spięcia z głową w dół. A dokładniej:

deska 3x max (obecnie 3 serie po minucie)
allachy 3x 20 (obciążenie to ok 50 kg na wcyiągu)
spięcia 2x max (to już zależy od dnia ale zazwyczaj na zmęcozny brzuch jest to śmiesznie mała ilość powtórzeń ok 15)

Dieta oraz kręcenia cardio powoli wzdrążam do swojego planu tygodnia. Zastanawiam się nad zakupem spalacza tłuszczu w ramach wsparcia.

Liczę na wszelkie rady oraz wskazówki od osób bardziej zaawansowanych, szczególnie ne temat ćwiczeń oraz ich intensywności w tygodniu. Mile widziane opinie na temat spalacza. Zamierzam w komentarzach aktywnie się udzielać oraz co jakiś czas aktualizować i dzielić się spostrzeżeniami.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
write
Wiadomo że nie sam brzuch jest ćwiczony. Na siłownie chodzę 3x w tygodniu planem góra/dół.


Jednej zasady trzeba się trzymać. Brzuch buduje się na siłowni, a odsłania w kuchni.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Na razie nie ma potrzeby żebyś kupował spalacz jeśli jeszcze nie jest dieta dopięta jak należy.

Najpierw wykorzystaj potencjał treningu i dobrej diety, a później ewentualnie sięgaj po suplementy.

Co do ćwiczeń na brzuch to są bardzo dobre choć z tymi spięciami różnie bywa, wolałbym zrobić po serii więcej tych dwóch pierwszych i odpuścić spięcia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 255
Dieta jest na lekkim deficycie. Ile razy w tygodniu robić brzuch? Zakładając że chodze pn/śr/pt. I jak z cardio?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Jak trening jest dobry to wystarczy machnąć brzuch 2 razy w tygodniu resztę załatwią ćwiczenia wielostawowe.

Cardio może nie być potrzebne od początku bo ciężki treningu plus dieta na ujemnym bilansie załatwi sprawę.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 255
Dobra to od soboty wchodzę na dietke bo na razie nie mam do tego warunków, bardzo nieregularnie wyglądają moje dnie. A brzuch będę robił sobie bez spięć 2x w tyg. Napisze jutro jak wrażenia ale na razie ciągną zakwasy z wczoraj xD Liczę na więcej wskazówek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Bo na pcozątku na pewno będą odczuwalne mikoruszkodzenia. Jak dopniesz dietę dobrze to ta regeneracja też będzie lepsza.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Co tutaj więcej pisać, potrzebujesz redukcji a do tej niezbedna jest dieta. Wytrzymaj tylko na niej dłużej niż kilka tygodni.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 255
Dobra to diete rozpisuję sobie zaraz w oparciu o mój harmonogram zajęć codzienny. Jakie ćwiczenia polecacie robić w domu? Wiadomo deske mogę robić wszędzie ale z allachami już gorzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
write
Dobra to diete rozpisuję sobie zaraz w oparciu o mój harmonogram zajęć codzienny. Jakie ćwiczenia polecacie robić w domu? Wiadomo deske mogę robić wszędzie ale z allachami już gorzej.


W domu możesz robić wszelakie odmiany planka. Side plank, side plank crunch, możesz robić jakieś unoszenia nóg w leżeniu ale i tak bazą dla mięśni brzucha musi być trening siłowy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ćwiczenie samego brzucha nie jest zbyt rozsądne. Dałbym jakiś zestaw na całe ciało. Ruszysz wiecej mięsni, to i spalisz więcej kcal a więc redukcja będzie przyśpieszona.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 255
Wiadomo że nie sam brzuch jest ćwiczony. Na siłownie chodzę 3x w tygodniu planem góra/dół.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening plyometryczny

Następny temat

Trening FBW - pomoc dla początkującego

WHEY premium