SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

RAM,Broń gazowa bez zezwolenia,broń hukowa czy to działa?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam Co polecacie do obrony ( oprócz szybkich nóg)? Nie każdy jest w stanie obsłużyć pałkę teleskopową czy też uczyć się sztuk walk. Dlatego naszła mnie refleksja czym dysponuje przeciętny obywatel do obrony przed napastnikiem w sposób legalny. Z wiadomych przyczyn wykluczam wiatrórwkę( której użycie może nie zatrzymać napastnika). Nie wiem za dużo na temat broni, gdyż dzięki Bogu nie musiałem nigdy takowej stosować. Jednak z ciekawością przejżałem czym dysponuje przeciętny człowiek do obrony. RAM- Nowość na rynku, niezwykle wygórowana cena. Strzela kulami gumowymi. Podejżewam, że troche musi boleć,ale czy zatrzyma napastnika w razie potrzeby? Broń hukowa, jak sama nazwa robi huk, podejżewam że tylko tyle (mówie o alternatywie legalnej 6mm) jeżeli się mylę wyprowadźcie mnie z błedu. O broni gazowe bez zezowalenia wiem naprawdę mało. Jedynie, że coś takiego istnieje. Wiem, że zaraz usłysze zajrzyj na gogle ale tutaj raczej chce usłyszeć wasze opinie. Co polecacie i co sami posiadacie? Przy waszym typie broni proszę podajcie cene. Ja osobiście po przejżeniu legalnej oferty stwierdzam, że najlepsze są buty dobrej marki, ewentualnie ręczny miotacz gazu . Co sądzicie o tej broni?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
Ja myślę, że patrzac na wygodność, prostote obsługi, cene i skuteczność, to będzie gaz obronny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No w sumie utwierdziłeś mnie tylko w tym co myślę, ale bardziej mi chodźi o cudeńka współczesnej techniki wymienione w temacie + rewolwery KSERU(czy jak im tam). Oczywiście odrzucam z dyskusji TASERY i paralizatory bo... jak pokaznao w kanadzie ich zastosowanie może się źle skończyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Osobiście uważam, że gaz się sprawdzi lepiej niż te wszystkie rewolwery. No i nie kosztuje 700 zł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Ja mam Keseru bardziej jako zabawkę ale tu masz link do dyskusji:
https://www.sfd.pl/Rewolwer_Keseru-t388729.html
Co da gazów zapoznaj się najpierw z kryteriami ich skuteczności bo miedzy gazami są wbrew pozorom duże różnice.
Oczywiście polecam żel bo jest dużo bezpieczniejszy w użyciu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ehh nie zupełnie o to mi chodzi:) Bardziej chodziło mi żebyście wypowiedzieli się o broni zawartej w tytule. Osobiście ciekawi mnie Broń gazowa lub hukowa czy mogą wyrządzić realną krzywdę? O skuteczności gazu nie trzeba raczej dyskutować, bo w tej cenie dla osobnika który nie zna SW ani nie ma potężnej budowy to raczej najtańsze rozwiązanie, ale być może któreś z tych wymienionych w temacie uważacie za lepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6323 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33431
MRoshi ja z nowoczesnych metod obrony posiadam tylko kastet
Mówię całkiem serio, mój ojciec ma jakąś broń na gaz i śruty ale powiem szczerze że bałbym się jej użyć bo nie chce mieć problemów.Noża też nie noszę ze sobą jak niektórzy bo boje się że sam mógłbym paść ofiarom czyli najbardziej jak powiedziałeś wcześniej opłacałoby się mieć wygodne buty i szybko uciekać. Tak to jest w naszym kraju że z reguły osoba która się broni i wyrządzi krzywdę drugiej ma bardziej przesrane niż sam agresor. Pozdrawiam
1

"Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym, jej syny. Prawom jej do ostatniej posłuszni godziny"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Mroshi jak pisałem- strzał z Keseru z 2m oddany do gościa w kurtce czuć i zostaje spory siniak. Broni RAM nie widziałem ani nie strzelałem ale wydaje mi się że jest słabszy niż Keseru.
Na kastet trzeba mieć zezwolenie. Użycie go kwalifikuje się jako "pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co myślicie o zwyczajnej broni hukowej 6mm?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Przed chwilą napisałeś że masz broń- czyżby nielegalnie?

Broń hukowa 6 mm to zwykły straszak- w dzisiejszych czasach raczej na nikim wrażenia nie zrobi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 142 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1245
bron gazowa jest dla ciot, nie ma to jak wyjąć prawdziwą kurve najlepiej automatyczną i wy******lić w pień paru kozaczków w podmiejskiej dyskotece a potem odejść wolnym krokiem palac fajke i slysząc wrzaski piekielne dogorywających ludzi i lasek
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

judo

Następny temat

witam

WHEY premium