SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

RAKIETA TENISOWA ...JAKA ?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 68491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ! Gram w tenisa od 2-ch lat (rekreacyjnie) , chcałem Was zapytać jak to jest z tymi rakietami tenisowymi - jaki jest najlepszy naciąg dla powiedzmy "prawie-srednozaawansowanego" , chcialbym kupić rakiete i nie wiem jaka , do tej pory grałem rakietami raczej słabymi - kupowanymi w supermarketach . Chodzi mi o zakup rakiety z gotowym naciagiem , bo tak jest chyba taniej . Cena ok 300 zł . Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 167
Powinieneś celować w rakietę bardziej wymagającą, 280g - max 300g i 100 cali główkę o dużym sweetspocie. Polecam też możliwość przetestowania rakiety, jednak każdy ma swój własny styl(agresywny etc), zamach, rodzaj uderzenia (jednoręczny lub dwuręczny backhand), preferencje. Jak już znajdziesz rakietę która Ci pasuje, poszukaj używanej.

Jeśli chcesz jednak nową to polecam ten sklep https://dotenisa.pl W sklepie znajdziesz rakiety tenisowe w bardzo dobrych cenach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
najlepiej przejdz się do jakiegoś sklepu sportowego i zobacz co ci najbardziej pasuje. Firmy które polecam to Wilson, Head, Babolat, Dunlop i Fisher. Sam mam rakiete Wilsona, nie narzekam pozatym że jest troche ciężka, w tenisa gram sporadycznie więc moge się mylić


-=Pit-Bull Gangland=-
..:...::: KWAS :::... :..

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 486 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 29067
Hmm.. Więc padło pytanie jak dobrać rakietę. Trochę grywam w tenisa ( kort mam na podwórku) i się (chyba) na tym znam. Wiem, że może to się przydać, więc chciałem trochę więcej napisać. Oczywiście nie wymyśliłem tego sam tylko po wcześniejszym przeczytaniu paru artykułów i paru wizytach w sklepach sportowych. (Niektóre zdania po prostu skopiowałem, ale w większości pisałem sam)
Do rozpoczęcia gry potrzebne są - strój tenisowy, buty sportowe oraz oczywiście rakieta.
Większość z nas ma zapewne problemy z odpowiednim dobraniem tego ostatniego. Na rynku Możemy spotkać bardzo wiele urządzeń tego typu. W większości sklepów sportowych możemy kupić rakiety, których ceny wahają się w granicach 80 - 1000 złotych. Cztery przodujące firmy rakiet to Wilson, Dunlop, Head czy Prince. Trudno się dziwić, oferują one naprawdę dobrą jakość, czego świadectwem jest używanie tych rakiet przez najlepszych na świecie. Dla początkującego tenisisty powinno wystarczyć 100-250 zł, aby kupić rakietę dobrej firmy. Jest to wydatek jednorazowy, taka rakieta zwykle wytrzymuje 2-3 lata. W rakietach często &#8222;puszcza naciąg&#8221; który można bezproblemu naprawić w specjalnych punktach. Teraz przejdźmy do konkretów, czyli &#8221;Którą z rakiet wybrać? &#8222;
Rakieta dla dziecka.
Dobierając rakietę dla dziecka, które dopiero zaczyna grać należy kierować się jego wiekiem oraz warunkami fizycznymi. Rakieta dla siedmiolatka jest najmniejsza i najlżejsza z możliwych. Ma nieproporcjonalnie dużą główkę. Jej wymiary umożliwiają już przebicie piłki przez siatkę. Cena takiej rakiety wynosi około 60, 70 złotych. Gdy dziecko zaczyna się rozwijać, rosnąć i grać coraz lepiej należy zakupić nowy sprzęt, jest to wiek około 10 roku życia. W tym wieku zróżnicowanie wśród dzieci może być bardzo duże. Dlatego też przy zakupie nie należy kierować się jedynie kryterium wieku. Możliwości fizyczne dziecka średnio utalentowanego ruchowo pozwalają na to, że w krótkim czasie od rozpoczęcia szkolenia może już grać na korcie o pełnych wymiarach. Do tego celu niezbędna jest rakieta o odpowiedniej długości i wadze, pozwalająca na dokonanie szybkich postępów w grze. Rakiety te maja niestety jedna wadę - dziecko z nich wyrasta i konieczny jest zakup nowej rakiety, bardziej odpowiedniej, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Często spotykamy się z sytuacja, że rodzice kupują dziecku rakietę "na wyrost" za dużą, i za ciężką dla danego wieku. Ewentualnie dają dziecku na początek, swoja starą i ciężką. Argumentacja jest w tym przypadku jedna - Nie wiem czy dziecko polubi ten sport. Nic bardziej błędnego. Dzieci rozpoczynające naukę stara i zbyt ciężka rakietą mogą się bardzo szybko zniechęcić.

Rakieta młodzieżowa i dla rozpoczynających dorosłych.

Tenis jest bardzo trudną technicznie dyscypliną sportu. Skomplikowany proces uczenia techniki można jednak skrócić używając odpowiedniego sprzętu. Powinien on charakteryzować się niewielką wagą rakiety ułatwiającą manewrowanie, odpowiednio dużą wielkością główki oraz sztywnością ramy. Im mniejsza główka tym większa jest kontrola nad piłką. Taki sprzęt wybierają głównie zawodowcy. Wiele pozostałych rakiet charakteryzuje się większą główką, co może niekiedy pomóc w stawianiu pierwszych kroków na korcie.
Sztywna rama rakiety tenisowej może być zarówno zaletą jak i wadą, prowadzącą do kontuzji ramienia lub barku grającego. Dla uniknięcia tego, w niektórych modelach rakiet zastosowano specjalne urządzenie, które tłumi nadmierne drgania wywołane sztywnością ramy, nie pozwalając im na "wyjście" poza obręb rakiety. Jeżeli takiego urządzenia nie ma w rakiecie nie stanowi to problemy - wystarczy kupić specjalnie do tego celu przeznaczone gumki, które umieszczane są na naciągu rakiety. Jest to koszt około 3 zł
Kilkadziesiąt lat temu rakiety były drewniane, potem metalowe. Podstawową wadą był ich ciężar utrudniający manewrowanie (sam jeszcze posiadam takie rakiety po wujku i po ojcu ).
Z czasem udoskonalano technologie produkcji sprzętu tenisowego.
Dzisiaj materiały takie jak: twaron, grafit, kewlar, ostatnio tytan, a nie tak dawno słyszałem że nawet magnez, pozwoliły na skonstruowanie bardzo lekkich rakiet. Na rynku znajduje się w miarę szeroka gama rakiet o zbliżonych parametrach. Kupując rakietę należy zwrócić uwagę żeby ciężar jej nie przekraczał 280 gramów, co bardzo rzadko się już spotyka.
Pozostaje nam jeszcze sprawa właściwego doboru uchwytu do wielkości naszej dłoni.. Pomocne są informacje zawarte na każdej rakiecie. Tzw. Metoda amerykańska określa obwód rączki cyframi od 0 do 5, natomiast metoda angielska określa obwód rączki w calach od 4 do 4 i 5/8 cala. Rozmiar 0 odpowiada 4 calom, 2 -4 1/8, 3 -43/8, 4 - 41/2, 5 - 4 5/8. Dodatkowo firmy często umieszczają oznaczenie wagi rakiety. W tym celu stosuje się odpowiednie symbole M - średnia, L - lekka, SL - super lekka, XSL extra super lekka. Prawidłowy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka a opuszkami palców dłoni trzymającego rakietę mieści się palec wskazujący drugiej ręki.
Przy obecnej technologii produkcji rakiet, kiedy tak zwany punkt komfortowy trafienia piłki "sweet spot" w rakietach amatorskich jest bardzo duży, możemy stosować rączkę nieco cieńszą. Pozwala to na lżejsze trzymanie rakiety i zaciskanie uchwytu tylko przy uderzaniu piłki a mniej precyzyjne trafienie nie powoduje przemieszczenia rakiety w dół.
Równie ważny w rakiecie tenisowej jest odpowiedni naciąg. Przy doborze należy kierować się jego elastycznością. Siła, z jaką powinny być naciągane rakiety jest zazwyczaj podawana przez producenta a zależy od ramy rakiety, (sam się spotkałem jak niekompetentny pracownik serwisu rakiet podczas zakładania naciągu zniszczył mi rakietę ;-( ),Tolerancja wynosi +2, -2 kg i może zależeć na przykład od rodzaju piłek. Naciągi maja niestety jedną wadę, trzeba je często wymieniać. Nie jest to problem gdyż możemy znaleźć wiele punktów serwisowych oferujących naciąganie rakiet.
Pamiętajmy jednaj by nie oddawać swojego sprzętu w niepewne ręce, to może się źle skończyć dla twojej rakiety.
Zawodnik, niezależnie od tego czy dopiero zaczyna czy gra już kilka ładnych lat, czuje, którą rakieta gra mu się dobrze. Ma ona, bowiem to do siebie, że dobrze leży w ręku, jest dostosowana do naszej siły. Każdy z graczy ma inne predyspozycje fizyczne i preferuje różny styl gry, w związku z tym jest tak wiele różnych rakiet. W związku z powyższym musimy wybrać tą rakietę, którą gra nam się zdecydowanie najlepiej i z którą czujemy się wygodnie.
Rakietę najlepiej jest wybrać z dobrym sprzedawcą. Jednak, gdy w sklepie nie ma odpowiedniego pracownika należy się wybrać ze znajomym, trenerem lub ludzi pracujących w klubach tenisowych.

Nie słuchajmy natomiast porad sprzedawców, którzy chcąc na nas zarobić i korzystając z braku naszego doświadczenia, będą próbowali sprzedać nam rakiety bardzo drogie - najnowsze modele, tzw. sprzęt, który sam gra. Czegoś takiego po prostu nie ma, a to jak wypadniemy na korcie zależy od naszych chęci, zacięcia, może trochę szczęścia i oczywiście naszych umiejętności. Na pewno nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu spróbować i samemu przekonać się, na czym ta gra polega. Większość osób, które tak postąpiły twierdzi, że było warto. Zapraszam, więc na kort.
1

Porady dotyczace suplementacji, treningu, diety - gg 1881820
Pozdro RWLK'a

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stary , ja wiem ze musze isc do sklepu i kupic rakiete ....znam oczywiscie firmy robiące rakiety , ale moje pytanie czym te rakiety sie różnią , jaka jest dobra dla srednio-zaawansowanego. Wiem ze jast jakies oznaczenia naciagow , ale sie na tym nie znam. Wiec prosze o pomoc ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 486 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 29067
Chyba ci opisałem wszystko nie ??

Porady dotyczace suplementacji, treningu, diety - gg 1881820
Pozdro RWLK'a

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki Rekin za super odpowiedź !!!! Ten teks ponizej Twojego jest zaadresowany do Kwasa , wysłaliśmy w tym samym momencie i Twój wrzuciło nad mój :) Słuchaj , a możesz mi polecic konkretnie jakąs rakiete ... w cenie do 300 zł ? Czy kupować rakiete z juz załozonym naciągiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 486 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 29067
Wiekszość rakietek ma założony naciag bardzo rzadko sie spootyka rakiety bez naciągu. Ja obecnie pykam Dunlopem za 250 zl Rakietka za***ista, mam ją pół roku i jeszcze mi nie poszedł naciąg Zamontowałem w serwisie nową rączke ( tzn okleine) , i jest git tobie też tak radze !!
Pozdrawiam Rekin !!

Porady dotyczace suplementacji, treningu, diety - gg 1881820
Pozdro RWLK'a

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok , rozumiem . A ten rozmiar (obwód) ? Mniejszy ...tzn? Ile centymetrów ? Jak bedzie za mały to ciężko trafic w piłeczkę :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 486 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 29067
Heh Wielkość "oka" rakiety jest zwykle taka sama . OKo wydaje sie wieksze w rakietach dzieci ponieważ tam są inne proporcje rączki . A ty chyba nie kupujesz rakiety dla dzieci lecz dla średnio-zaawansowanego !

Porady dotyczace suplementacji, treningu, diety - gg 1881820
Pozdro RWLK'a

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadza sie , że nie dla dzieci - ale słyszałem ze rozmiar "oka" moze sie róznić i to sporo , ale sam już nie wiem jak to jest ...jak coś znajde to dam Ci znać , wielkie dzieki za odpowiedzi i tak dużo pomogłeś . Cześć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 486 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 29067
spotkałem sie tylko z drobnymi róznicami . Ale jeśli masz np. beckhand dwu ręczny to rakiety są zwykle bardziej wydłużone . Wiem że jest jakiś przepis który reguluje wysokośc, obwód oka i szerokośc rakiety ale w tej chwili nie wiem jak to tak naprawde jest.
1

Porady dotyczace suplementacji, treningu, diety - gg 1881820
Pozdro RWLK'a

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rower

Następny temat

Graffiti-moje prace

Wiecej