SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Różowa plamka z czerwoną obwódka

Wysłana -


Witam. Pojawiła się nagle, nie swędzi, nie boli a jednak nie daje spokoju. Ma 6 mm, wewnątrz trochę różowa, gładka a na zewnątrz czerwona obwódka. Co to może być?? Pomocy!!
Wysłana -
Zmiany na naszej skórze pojawiają się systematycznie, w zasadzie u każdego. Mogą być groźne dla naszego zdrowia, jak i nie stanowić większych powodów do zmartwień. Wraz z wiekiem, narażaniem naszego ciała na czynniki zewnętrzne i spadkami odporności organizmu nasza skóra ulega różnym zmianom. Mogą to być np.:

- zmiany alergiczne,
- bakteryjne,
- grzybicze,
- nietolerancje pokarmowe,
- zmiany nowotworowe,
- pasożytnicze.

Możliwości jest bardzo dużo. Dlatego też bardzo trudno jest diagnozować tego typu problemy przez internet. Od tego jest lekarz specjalista - dermatolog, do którego zdecydowanie powinieneś się wybrać. Obejrzy on Twoją skórę i stwierdzi, co jest możliwym powodem pojawienia się różowej plamki z czerwoną obwódką. Zapewne nie jest to nic groźnego. Jednak bez wątpienia należy ten problem usunąć. Może to być grzybica, która sama z siebie nie zniknie, a nieleczona może przysporzyć Ci sporo problemów. Podobnie jest w przypadku rumienia wielopostaciowego. Dlatego też nie ma na co czekać i udać się do dermatologa.Zmieniony przez - domer w dniu 2018-04-03 14:58:43
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Rak. pozostąło ci gdzies 2-3 lata zycia ;/ idz do lekarza
Wysłana -
Może to czerniak ;O . do LEKARZZAAA !!!!!!!!
Wysłana -
I po co takie strasznie...?
Mi to bardziej wygląda na grzybice. Miałam kiedyś taką odzwierzęcą na ramieniu. Czerwona obwódka i rosła. Podobnie wyglądało. Ale później doszło swędzenie.
Wysłana -
Państwu Psybash i fiflun JUŻ DZIĘKUJEMY ;) Sarcina dzięki wielkie, dzięki Tobie znalazłam w necie identycznie przypadki, istotnie jest to grzybica lecz "odludzka". Chciałam ostrzec wszystkie dziewczyny, panie, kobiety przed przymierzaniem biustonoszy w sklepie. 20 dni przed tym czymś mierzyłam 4 staniki i najprawdopodobniej to złapałam!! Innej możliwości nie było. Na ten temat wiem już chyba wszystko. Na szczęście jest jeszcze malutkie a już leczę. Wątek do zamknięcia lub ku przestrodze;)
Wysłana -
Miałam identyczny problem, tylko moich było dość sporo. Wyskoczyły około 3 tygodni po adopcji małego kociaka. Moja skóra należy do wrażliwych, okazało się że wszystko jest spowodowane śliną kotka. W miejscach, gdzie kotek mnie lizał na następny dzień pokazywała się plamka. Postanowiłam, że jeżeli nie znikną same, pójdę do dermatologa. Jedyne co robiłam to krótsze kąpiele, używanie szarego mydła żeby dodatkowo ich nie podrażniać, kotek ma zakaz lizania oraz smarowanie mocno nawilżającym kremem. Po tygodniu wszystkie zniknęły i już nie wracają. Od roku kot ma zakaz lizania po skórze i wszystko jest ok.
Wysłana -
Na przyszłość przed udzieleniem się w temacie proszę sprawdzić jego datę i nie odświeżać starych tematów (regulamin forum). Pozdrawiam
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź