SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o wytyczne w ułożeniu skutecznej diety na masę.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1124
Tutaj dieta poprawiona do wglądu.
Przeliczyłem jeszcze raz swoje zapotrzebowanie i wynosi ono 3300 kcal, a nie 3700kca, a więc zacznę na start oscylować wokół 3500kcal i ew. dodawać.
Obniżyłem podaż białka na rzecz węglowodanów, i tak to mniej więcej wygląda.
Przykładowo na śniadanie zawsze koktajl, potem 2 duże posiłki, na ten dzien załóżmy, że spaghetti i kurczak z warzywami na patelni, a na kolacje jajówa z pieczywem i jakieś orzeszki do chrupania. W ciągu tygodnia zmieniać się będzie tylko rodzaj mięsa, ryby do posiłku i warzywa.
Co sądzicie o takim planie?
I jeszcze pytanie, który ryż lepszy jakościowo, jaśminowy czy basmati?






Zmieniony przez - polaczek911 w dniu 2018-04-15 17:47:24

Zmieniony przez - polaczek911 w dniu 2018-04-15 17:48:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Wywal olej ryżowy i daj np. oliwę, kokosowy, masło klarowane, czy tłuszcze z mięs/ryb. Wklej jeszcze z dwa inne dni diety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się - olej ryżowy do eliminacji. Jeśli decydujesz się na mięso mielone to na pewno nie paczkowane, na miejscu można to zrobić. Banan jest kompletnie zbędny po treningu, trening siłowy nie uszczupla do takiego stopnia zapasów glikogenu aby panicznie dostarczać glukozę po wysiłku. Migały kupuj normalne, warto również wzbogacić swoją dietę o DHA i EPA, ALA: tłuste ryby, siemię lniane, orzechy włoskie, nasiona chia, niektóre ALGI, olej lniany jak i różnokolorowe warzywa. Owoce można należy spożywać różnokolorowe, gdyż każdy odcień cechuje się innymi wartościami odżywczymi, antyoksydantami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1124
To jest mój dzisiejszy dzień diety.





Zmieniony przez - polaczek911 w dniu 2018-04-18 20:49:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Skąd to przywiązanie do oleju ryżowego? Toż to jakiś dziwoląg - ryż to ww, nie tłuszcze

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1124
Nie przywiązanie, a kupiłem ostatnio za poradą w dziale odżywania, iż podobno świetnie się nadaje do smażenia, a musiałem się też sporo naszukać. Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego jest do elimiacji? Mam też olej kokosowy, lepiej się sprawdzi? Na oliwie z oliwek chyba się nie smaży?

PS. Banan po treningu jest szkodliwy? Pomijając glikogen, po 2godz. treningu umieram z głodu, a banan czy 2 pomagają mi dotrwać do posiłku potreningowego czy kolacji. Wcześniej piłem też białko po, ale okazuje się, iż spożywałem go stanowczo za dużo w ciągu dnia.


Zmieniony przez - polaczek911 w dniu 2018-04-18 20:58:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
polaczek911
Nie przywiązanie, a kupiłem ostatnio za poradą w dziale odżywania, iż podobno świetnie się nadaje do smażenia, a musiałem się też sporo naszukać. Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego jest do elimiacji? Mam też olej kokosowy, lepiej się sprawdzi? Na oliwie z oliwek chyba się nie smaży?

PS. Banan po treningu jest szkodliwy? Pomijając glikogen, po 2godz. treningu umieram z głodu, a banan czy 2 pomagają mi dotrwać do posiłku potreningowego czy kolacji. Wcześniej piłem też białko po, ale okazuje się, iż spożywałem go stanowczo za dużo w ciągu dnia.



Zmieniony przez - polaczek911 w dniu 2018-04-18 20:58:45



No to chyba nie na tym forum, bo tu nikt oleju ryżowego nie poleca

https://potreningu.pl/articles/3681/kwasy-omega-3-i-omega-6--bo-licza-sie-proporcje

Można smażyć na maśle klarowanym, smalcu, oleju kokosowym, oliwie z oliwek także - osobiście smażę na niej tylko niektóre produkty, bo ma dominujący smak - np. nie wyobrażam sobie jajecznicy na oliwie.

Banan po treningu nie jest niezbędny - wystarczy do godziny po treningu zjeść zbilansowany posiłek. Posiłek 2 godz. po treningu - to za duży odstęp czasowy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Wkej kto i gdzie polecal Ci olej ryżowy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Właśnie, zaraz dostanie reprymendę :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1124
Miałem na myśli, że mój trening trwa 2 godziny, a nie przerwa pomiędzy treningiem, a posiłkiem potreningowym.
A co do oleju ryżowego to autor artykułu https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html  w komentarzach poleca go, a nie zaleca lnianego, bo zawiera kwas alfa-linolenowy. Stąd niebezpośrednio wywnioskowałem, iż może być dobry.


Zmieniony przez - polaczek911 w dniu 2018-04-19 08:37:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kobieta skinny fat

Następny temat

Zbyt szybki przyrost masy ciała

WHEY premium