SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Prosilbym o pomoc.
Jako, ze moje treningi nie sa bardzo intensywne i w tej chwili staram sie skupiac na rzezbie zaplanowalem 5 treningow w tygodniu. 3 z nich spedzam na silowni (moge tylko w te dni!) oczywiscie na rozne partie miesni i na razie moj tydzien wyglada tak:
PON

WT
grzbiet/barki
SR

CZW
klatka
PT

SOB
biceps/triceps
NIEDZ

[Jakby co na razie umyslnie opuscilem nogi,brzuch,przedramiona..]
Chcialbym wcisnac dodatkowe 2 mniej intensywne treningi (w domu) na klatke i drugi na biceps/triceps. Problem w tym, iz nie jestem pewien w ktore konkretne dni je zmiescic tak, aby bylo najlepiej (odpowiedni odpoczynek dla poszczegolnych miesni). Najchetniej wcisnalbym drugie cwiczenie bicepsu/tricepsu w srode (czyli w przeddzien klatki) a drugie klatki w niedziele (dzien po cw. rak). Czy tak moze byc, czy wlasnie z jakis powodow nie moze?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
trening na rzezbe ma być lekki, mozna trenowac nawet 6 x tydzien. jednak to powinny yc bardzo lekki treningi , do podtrzymania wyrobionej masy miensiowej. samym treningiem siulowym nie spalisz tluszcu, wazna role odgrywa dieta oraz trenng aerobowy na trening nawet polecam ACT, ale moze byc inny dobrze wymyslony LEkki treninng

a i nie rozumiem czemu CELOWO opusciles nogi?

poczytaj : https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=92199&whichpage=1&crc=6235549#post0


https://www.sfd.pl/temat92080/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za szybka odpowiedz.

Nogi nie ze opuscilem, ale jeszcze je dopasuje, po prostu pierw chcialem to ustalic. To moze po prostu odpowiedz na to pytanie, bo o to mi glownie chodzilo:

Czy moge cwiczyc biceps/triceps (lekki trening) w srode, a juz nastepnego dnia klatke piersiowa (ciezszy trening niz lapy w dniu poprzednim)?

i analogicznie tylko na odwrot..

W sobote chcialbym cwiczyc biceps/triceps (ciezszy trening), a juz nasteonego dnia klatke (tym razem lzejszy).

Pisze ciezszy/lzejszy, bo ciezszy to nazywam trening na silowni (oczywiscie wiecej cwicze bo jest caly sprzet), a lzejszy w chacie, gdzie mam tylko podstawowy sprzet (ktory pozwala mi tylko na niektore cwiczenia).

Mam nadzieje, ze mnie zrozumiales. :) W skrocie chodzi mi o odpowiedz na jedno pytanie: "Czy moge cwiczyc ramiona jednego dnia, a juz nastepnego dnia klatke, jezeli nie sa to intensywne treningi?"

Dzieki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
----- TAK SOBIE DLA TRICEPSA, ALE W KONCU MOOWISZ SAM ZE TO RZEZBA - LEKKIE TRENINGI - MOZE POLACZ TAK :
I - klata, bark(przood i bok), tric, bruzch, łydki
II- uda, plecy, bic,przedramię

i trenuj
I - II - W- I -II-W-W
pierwszy I - ciezszy
pierwszy II - lzejszy i potem na zmiane ...


Zmieniony przez - ****master w dniu 2004-04-15 22:46:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
:) Nie jest to zla koncepcja, chociaz wolalbym ja troche zmodyfikowac.
Zrozumialem,ze nie powinienem cwiczyc tricepsu w dzien przed klata. A powiedz czy:

1. Moze byc biceps, a nastepnego dnia klata(+triceps)?
2. Moga byc i plecy i barki w tym samym dniu, a nastepnego dnia biceps(lekki trening)?

Czy to by pasowalo czy podobnie jak z tricepsem/klata niebardzo?
Znow dzieki za pomoc! :)

Zmieniony przez - pc w dniu 2004-04-15 23:12:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
1. Moze byc biceps, a nastepnego dnia klata(+triceps)? ---A CZEMU NIE ?

2. Moga byc i plecy i barki w tym samym dniu, a nastepnego dnia biceps(lekki trening)? TU GORZEJ JUZ LEPIEJ POLACZ TYL BARKU Z PLERAMI (A PRZOD I BOK Z KLATA) + BICEPS

"
Kolejność jest istotna nie tylko w obrębie pojedynczego treningu, ale także podczas planowania treningów na przestrzeni tygodnia lub innego okresu czasu(jednego minicyklu, podczas którego wykonujemy po jednym treningu na każdą grupę).W tym przypadku należy pamiętać podczas układania planu treningowego o następujących zasadach:

-nie powinno się trenować mięsni grzbietu w przeddzień treningu mięsni ud( grzbiet ma zbyt mało czasu na regeneracje-szczególnie dolne partie),

-analogicznie jest z:

-mięśniami naramiennymi i klatki piersiowej,
-naramiennymi i trójgłowymi ramion(tricepsami),
-dwugłowymi ramion(bicepsami) i górnymi grzbietu,
-przedramion i dwugłowymi ramion(bicepsami),
-przedramion i trójgłowymi ramion(tricepsami),
-łydek i ud
"



Zmieniony przez - ****master w dniu 2004-04-15 23:15:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
:)

2. Moga byc i plecy i barki w tym samym dniu, a nastepnego dnia biceps(lekki trening)? TU GORZEJ JUZ LEPIEJ POLACZ TYL BARKU Z PLERAMI (A PRZOD I BOK Z KLATA) + BICEPS


Czyli:
I dzien: tyl barku, plecy, biceps
II dzien: przod barku, bok barku, klata

Tak? Czy znowu zle zrozumialem? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
no lepiej

PLECY potem TYŁ BARKU BICEPS
KLATA BARK (przod bok) TRIC

Zmieniony przez - ****master w dniu 2004-04-16 07:28:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok.. to jeszcze ostatnia rzecz. :)

Powiedzmy, ze mam juz ustalony jakis trening, ale zalezalo by mi zeby zmiescic bardzo lekki trening klaty i tricepsu w przeddzien cwiczen plecow i bicepsu. Pewnie nie jest to sluszne? Ale chodzi tutaj tylko o 2 cwiczenia na klate (wyciskanie na poziomej i na skosnej) i 1 na triceps powiedzmy (uginanie rak do czola ze sztanga). Czy "od biedy" moglbym go tak zmiescic? Zalezaloby mi:) i w ten sposob juz bym mial wszystko ulozone.

Dzieki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
treing klaty i trica nie koliduje z plecami i bicem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zaczac???

Następny temat

Pytania lamera

WHEY premium